SkyscraperCity banner

17461 - 17480 of 17505 Posts

·
ukryta opcja hipsterska
Joined
·
1,961 Posts
Wszędzie obowiązuje znak "strefa parkowania" D-44. Oznacza on, że płacisz na całym obszarze a nie tylko na wyznaczonych miejscach
 

·
Registered
Kraków
Joined
·
3,945 Posts
a to chyba dlatego, że o ile pamiętam była rozstrzygana ta kwestia i wyszło, że jak miejsce parkingowe nie jest odpowiednio oznaczone że jest płatne to nie musisz płacić
i wyszło prawnikom z interpretacji że jak źle zaparkujesz to formalnie nie stoisz na wyznaczonym miejscu a więc nie musisz wnosić opłaty parkingowej
co najwyżej dostaniesz mandat za złe parkowanie
i dlatego teraz walą wszędzie "strefa" a nie oznaczają tylko wyznaczonych miejsc
 

·
Registered
Joined
·
287 Posts
Chyba nie jest dokładnie tak jak piszecie. Opłaty w strefie płatnego parkowania można pobierać tylko od pojazdów zaparkowanych na wyznaczonych miejscach. Dlatego też cwaniactwo parkuje na trawnikach i w innych niedozwolonych miejscach bo nie musi płacić a przy krótkim postoju (0,5-1 h) ryzyko interwencji straży miejskiej jest znikome. Obserwuje to często na ul.Zabłocie od skrzyżowania z ul.Romanowicza do wjazdu na most Kotlarski, gdzie z trawnika zrobiono klepisko. Czy przypadkiem przed remontem ul,Zabłocie w tym miejscu nie było drewnianych słupków zapobiegających parkowaniu na trawniku?.
 

·
Registered
Joined
·
160 Posts
W Strefie Płatnego Parkowania (SPP) za postój opłatę wnosi się parkujac TYLKO w miejscu wyznaczonym. Dlatego jest to problem w wielu miastach gdzie kierowcy parkują właśnie na "pasie zieleni" który już jest kielepiskiem, przed i za przej sciami dla pieszych gdzie mamy mieć 10m odstepu, na chodnikach nie pozostawiajac 1.5m miejsca dla pieszych. W samej SPP(A) jest sporo takich miejsc. Codziennie da się zauważyć walkę kierowców o wolne miejsca ;) Straż miejska reaguje tylko oczywiście jak ktoś zadzwoni.
 

·
Registered
Joined
·
7,313 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510041251-N-2020 z dnia 06-03-2020 r.
Zarząd Dróg Miasta Krakowa: Rozbudowa ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej w okolicy bloku nr 2 w formule „zaprojektuj i wybuduj”

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Józef Paryl SAMBUD, Wiśniowa

Cena wybranej oferty/wartość umowy 2687990.04 pln
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
85 Posts

·
Registered
Joined
·
2,751 Posts

·
Registered
Joined
·
191 Posts
Tak sobie myślałem przed remontem że mogli tam zrobić zatokę dla kilku samochodów przed przystankiem autobusowym. Jest na tyle miejsca. Szkoda.
 

·
Registered
Joined
·
191 Posts
Przecież jest parking z tyłu cmentarza
To prawda. Ale ludzie i tak stają na chodniku właśnie w tym miejscu bo nikomu się nie chce iść taki "kawał" drogi. A tak to mogli zrobić zatoczkę i chodnik jednocześnie bo miejsce jest :)
 
17461 - 17480 of 17505 Posts
Top