SkyscraperCity banner

12161 - 12180 of 12377 Posts

·
Registered
213 Posts
Z tą Panią konserwator to jest tak jak z ekologami przy inwestycjach infrastrukturalnych. Posmarujesz odpowiednio i wszystko się da - patrz Szczyrk. Wycinano grube hektary lasów i ani nie pierdli

·
Registered
1,077 Posts
wasza wysokość;165510318 said:
I jeszcze patrząc na to zdjęcie. Co za problem wyciąć te krzaki pod klasztorem i drobić tam normalny bulwar?
Bo zabiłoby to niepowtarzalny widok na niepowtarzalne krzaki pod niepowtarzalnym murem niepowtarzalnego klasztoru, których mamy w Polsce tylko 2, więc nie należy w ogóle już nic w Krakowie budować, tylko ustanowić status quo na rok 1986, wyjechać stąd i przyjeżdżać podziwiać dzikość obszarów pół godziny z buta od rynku. Ostatni gasi światło
Klasztor jest klauzurowy, a u ujścia Rudawy bobry mają rezerwację*, w związku z tym spokój ma być! :D

*może bobry są jeszcze, choć co było do pogryzienia to już było pogryzione w 2012 r. Co tam, rezerwat i już. ;)

·
Registered
1,077 Posts
Przydałby się zalewowy mostek pod mostem na Rudawie w miejscu przejścia Alei Focha przez Rudawę przy Emaus.
Z ulicy Na Błoniach w dół pod mostem drogowym i niejako po przekątnej, na górę na przeciwległy brzeg Rudawy do ulicy Emaus.
Załatwiłoby to przekraczanie bardzo ruchliwej chwilami Alei Focha z kierunku
nadjeżdżania rowerem czy biegnięcia od strony Wisły w kierunku Błoń.
Gdyby coś takiego powstało, również imprezy biegowe, np. Bieg Trzech Kopców, były też kiedyś takie wersje trasy maratonu, nie przecinałyby się na jednym poziomie z ruchem na Alei Focha i nie trzeba by było jej zamykać, puszczać autobusów objazdami itd.

Dzisiaj znowu wrzeszczałem, naćpany endorfinami (co tam endorfiny, stoper włączony! Ja muszę stać, a ci jadą, jadą, jadą, nie po to wypluwam płuca na podbiegu na Sikornik żeby teraz stać i patrzeć jak oni jadą...)

edit:

·
Registered
68 Posts
Na FB VeloMałopolska pojawiła się petycja dot. rozwiązań w pobliżu Mostu Wandy i innych przy WTR:

1. Szczegóły odnośnie Łęgu znajdziecie na www.petycjeonline.com/leg, ale w skrócie petycja dotyczy m.in.:
• przebudowy ul. Podbięty razem z wykonaniem brakujących 200 metrów między WTR na wałach a mostem Wandy (śmiało można oprzeć się na rozwiązaniach z Kadczy na VeloDunajec)
• przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania na końcu WTR na wale wiślanym w rejonie Mostu Wandy tak, by dało się bezpiecznie i komfortowo przejechać rowerem czy UTO z trasy na wale wiślanym do ulic: Zagłoby, Klasztornej i Półłanki. De facto jest to miejsce połączenia dwóch tras europejskich EV4 i EV11, które na chwilę obecną nie istnieje
• stworzenie bezpiecznego dojazdu do asfaltowych alejek w Lasku Mogilskim
• podjęcie przez ZTP i ZDMK współpracy z Wodami Polskimi celem wyasfaltowania brakujących ok. 150 metrów trasy na wale wiślanym (między schodkami a Al. Pokoju do miejsca przyszłej kładki) oraz uzupełnienia brakujących asfaltowych połączeń pomiędzy trasą Dąbie – Mogiła a ulicami: Sierpową, Szafrańską, Stręcką, Do Wisły, Wiklinową i Cuplową,
• budowy podwieszanej kładki pieszo-rowerowej na Moście Nowohuckim

·
Registered
6,859 Posts
Ze swej strony dodam, że także na południowym brzegu pasuje poprawić co nieco, bo dróżka wiodąca wałem jest przecięta dość ruchliwą ul. Półłanki. Przydałoby się jakieś w miarę wygodne przejście pod mostem. Może być droga gruntowa, wały też nie mają utwardzonej nawierzchni. A w zasadzie taka droga tam nawet jest (przedłużenie Szparagowej), tylko brakuje wejścia na wały po wschodniej stronie mostu. Tylko tyle.

·
Registered
6,859 Posts
Wg tego: https://mapa.wirtualneszlaki.pl/wtr/#14/50.0452/20.0386/OSM_Klasyczna-Punkty-Wislana_Trasa_Rowerowa WTR na odcinku Półłanki – Grabie jest ukończona i poprowadzona ulicami Rączna i Łutnia. Ale w małopolskim geoportalu wyraźnie stoi, że WTR idzie wałem: https://miip.geomalopolska.pl/iMapLite/app/rowery/miip_velomalopolska_gps.html. Tak że sam jestem ciekaw.

W przypadku mostu autostradowego też koniecznie trzeba zrobić jakieś rampy zjazdowe do ul. Pod Wierzbami, bo ten fragment wału jest wzmocniony kamieniami i siatką. Nawet pieszo trudno przejść wałem w tym miejscu, a co dopiero rowerem i w ogóle zdecydowanie lepiej, żeby ludzie po tym nie łazili.

·
Registered
1,080 Posts
WTR ma iść wałem docelowo. Ma takie oznaczenie bo są to drogi lokalne, o stosunkowo małym ruchu. Po prostu brakło oznaczeń na skali.

·
Registered
458 Posts
Dywagacje nad przyczynami miały miejsce kilka stron wstecz. Prawdopodobnie problemem jest fakt, iż w tamtym miejscu mamy formalnie inny plac budowy - związany z remontem torów kolejowych.

·
Registered
1,080 Posts
Miasto twierdzi, że nie wie nic o zamknięciach przejazdu tymczasowym połączeniem koło budowanego mostu kolejowego przez Wisłę.

Ja mam fotkę zamknięcia 20.12. Czy ktoś jeszcze doświadczył takiego zamknięcia? Jeśli tak to proszę o informację.

·
Registered
338 Posts
A tak wracając do wspomnianej niedawno przełączki między blokami pomiędzy Dunin-Wąsowicza a Włóczków na której nie ma już od dawna wytyczonej ścieżki rowerowej czy tam ruchu rowerem (stoi zakaz ruchu bez tabliczki T-22) i tak obecnie jest o wiele lepiej. Nie wiem czy za sprawą wspomnianej pani która opierdzielała rowerzystów (kilkanaście lat co dzień tamtędy prawie jeżdżę i nigdy jej nie spotkałem) usunięto tam jakiś czas temu parkowanie aut. Dzięki temu jeździ się tamtędy o wiele lepiej bo jest pusto, więc Pani teraz pluje sobie pewnie w brodę (krasnoludzica?) bo rowerzystów jeszcze więcej ;-). Zresztą tam da się nawet przejechać legalnie (od strony Cracovii) bo wjeżdżając kawałek wcześniej nie zamykaną bramą/przepustem pod blokiem Dunin-Wąsowicza 20/22 żadnych znaków ograniczających wjazdu nie ma a on się kawałek dalej z tą drogą wewnętrzną łaczy też bez jakichkolwiek znaków. Ale to i tak teoretyzowanie bo przecież straż czy policja nie będą się tam angażować w łapanie rowerzystów. Znaków na drogach osiedlowych z zakazem ruchu i tabliczką "nie dotyczy mieszkańców" po których rowerem i tak wszyscy jeżdżą jest w mieście pewnie tysiące i nie słyszałem nigdy o takich akcjach zapewne na wniosek właściciela drogi.

·
Realizm to nie pesymizm!
494 Posts
WTR ma iść wałem docelowo. Ma takie oznaczenie bo są to drogi lokalne, o stosunkowo małym ruchu. Po prostu brakło oznaczeń na skali.
Niestety ruch na odcinku od ronda ŚDM do początku prawdziwej WTR w m. Grabie jest naprawdę spory i przejazd tym odcinkiem nie należy do przyjemnych. Można było tymczasowo poprowadzić ją na południe, między zalewami żwirowni (choć część z nich jest gruntowa)

·
Registered
15 Posts
z tego co pamietam ta inwestycja mialabyc skonczona w grudniu :/, w dodatku na matecznym tez sie grzebią
W ogóle ktoś wie, kiedy ma się zakończyć budowa drogi rowerowej wzdłuż Kamieńskiego? Druga zima z tą budową już mija i dalej końca nie widać... W tym tempie to jeszcze ze dwa lata im zejdzie.

·
Registered
509 Posts
Ja przechodzę/przejeżdżam wzdłuż całości Kamieńskiego praktycznie codziennie i najlepsze jest to, że tam ciągle się coś dzieje - w ostatnich tygodniach największe postępy były przy BP, między Malborską a Wielicką, za to okolice przystanku Makowa są rozkopane po obu stronach, a przy samym przystanku wygląda jakby wykonawca nie wiedział jak się za to zabrać, bo jest tam wszystko po staremu.

Ktoś wie, czy na całej długości mają stawiać jakieś słupki oddzielające jezdnię i ścieżkę rowerową?

12161 - 12180 of 12377 Posts