SkyscraperCity banner

12361 - 12380 of 12661 Posts

·
wychodze na pole
427 Posts
dzisiejsza niespodzianka za rondem młyńskim

PS
ubranie zniszczone, da sie gdzies to złosic? - spodnie buty to tam kij, bluze mam 1 of 1 prezent - wartosc 200-250 a moze i 300zł i cala schlapana :/

·
wychodze na pole
427 Posts
tak to jest jak sie w czasie jazdy gapi w ekran smartfona :)

w sumie taka biała plama to ciężka do zauważenia :)
nie patrzylem akurat w smartfon tylko przed siebie, tam jest lekkie zagłebienie i zobaczylem cos wylanego w ostatniej chwili, jakby ktos jechał z drugiej to tez by nie zobaczył

·
Registered
7,060 Posts
Działa to tak, że z tego murku wgłąb nasypu odchodzi taka siatka, która trzyma ten murek, że się nie rozpada pod naporem w bok. Z kolei siatka trzyma się murku w ten tylko sposób, że jest dociśnięta przez kolejne warstwy kamiennych bloczków. Żadnej zaprawy się nie stosuje. Brzmi to trochę jak perpetuum mobile, ale działa.

·
Registered
7,060 Posts
Szukałem czegoś zupełnie innego i akurat przez przypadek natrafiłem na posty, gdzie było to dobrze wyjaśnione:

"Ściana oporowa z drobnowymiarowych elementów betonowych z gruntem zbrojonym siatkami geosyntetycznymi." albo "Ściana oporowa z gruntu zbrojonego" :). Odmian firmowych jest co najmniej kilka.
Te bloczki betonowe to już jest elewacja zewnętrzna.

rys.: SYSTEM MURÓW Z GRUNTU ZBROJONEGO OPTEMBLOK

·
Optimist trotzdem
2,820 Posts
fajnie to wymyślili ale ten system będzie działał tak długo dopóki siatka w gruncie jest cała. Wie ktoś może, w jaki sposób jest ona zabezpieczana przed korozją? Ocynk, specjalna farba? By chyba nie nierdzewka?

·
Registered
7,060 Posts
Po prostu nie jest wykonana z metalu. Nie wiem, jakie materiały najlepiej sprawdzają się w tej konkretnej sytuacji, ale geosiatki można wykonać np. z polimerów albo z włókna szklanego.

·
Registered
311 Posts
Zapraszam na krótką fotorelację z AK i mały bonus z centrum, przy okazji jak już musiałem wyjść z domu.
(Przetestuję też nowego Fotorelacjonusza na nowym silniku forum ;) )

1. Zaczynamy po północnej stronie AK przy skrzyżowaniu z Piastowską. Po tej stronie nic się nie dzieje:

2. Przejazdy i przejście przez AK się robi po zachodniej stronie skrzyżowania:

3. Po południowej stronie tylko przygotowania pod nową sygnalizację:

4. Strona zachodnia najbardziewj zaawansowana:

5. W stronę Przybyszewskiego, zaraz przy skrzyżowaniu z Piastowską:

6. Kawałek dalej:

7. Tu zaczynają się krawężniki. Zdziwiłem się, jak szeroko się wydaje:

8. Wjazd do Scanmedu i hotelu. Nie sprawdzałem na planach, ale wydaje się, że nie będzie wyniesiony:

9. Przy hotelu:

10. Przystanek "Przybyszewskiego":

·
Registered
311 Posts
11. Prace przy przejściu przez AK:

12. Za przejściem:

13. Odtąd zaczyna się asfalt. Chyba nic nie przybyło od ostatniej relacji:

14. Obrazek, jak to może finalnie wyglądać, czyli piesi skracający sobie drogę po DDR. Wiem, że na razie jest tu tymczasowy przystanek, ale idę o zakład, że tak będzie i później:

15. Tuż przed (a właściwie za) skrzyżowanien z Przybyszewskiego):

16. Samo skrzyżowanie:

17. Poprawili krawężniki na tym narożniku:

To tyle z AK. Za chwilę obiecany bonus z centrum.

·
Registered
311 Posts
Ok, przechodzimy do bonusu. A jest nim nowa, a raczej ulepszona, organizacja ruchu rowerowego na Karmelickiej. Bardzo na plus.
Niestety, upaćkałem obiektyw i większość zdjęć wyszła mi zamazana, więc wrzucam to co się nadaje.

1. Na całej długości Karmelickiej od Teatru Bagatela do Alei zostały wymalowane sierżanty między szynami. Może w końcu taksiarze przestaną mnie spychać na ten wąski kawałek betonu przy parkingach ;) :

2. Przy każdym wylocie ulicy z kontraruchem postawiono wyspy. Przykład wylotu (tu akurat Garbarska):

3. I wlotu (przykładowo Rajska):

4. I jeszcze jeden przykład z Michałowskiego:

Te wyspy są mega przydatne, bo często kierowcy ścinali skręty i parę razy miałbym bliskie spotkanie ze zderzakiem. O coś podobnego napisałem prośbę do ZDMK w sprawie Królewskie. Dostałem od nich odpowiedź:
ZDMK said:
W odpowiedzi na wniosek dotyczący uzupełnienia oznakowania w zakresie kontraruchu rowerowego, Wydział
Miejskiego Inżyniera Ruchu uprzejmie informuje, iż przesłane uwagi będą przeanalizowane. Zmiany dotyczące
organizacji ruchu na skrzyżowaniach jednokierunkowych ulic z ulicą Królewską, zostaną wprowadzone tak, aby w
jednoznaczny sposób sygnalizować dopuszczenie ruchu dwukierunkowego dla rowerów.
Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu informuje, że zostanie opracowany projekt zmiany docelowej organizacji. Po
uzyskaniu wymaganych opinii oraz po zatwierdzeniu, projekt zostanie przekazany do Zarządu Dróg Miasta Krakowa
w celu wprowadzenia w terenie.

12361 - 12380 of 12661 Posts