SkyscraperCity banner
1 - 20 of 220 Posts

·
Registered
Joined
·
6,109 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Oto trochę zdjęć Krakowa, przy ominięciu śródmieścia i skupieniu się na dzielnicach często mniej znanych przez turystów.

1.Rynek krakowski otaczają koncetryczne pierścienie zieleni. Pierwszym są Planty, zaś drugi aleje oraz największa łąka w środku miasta czyli Błonia. W sąsiedztwie tych parków oraz przy Błoniach zlokalizowane są tory tramwajowe właśnie w taki sposób.2.Poniżej biblioteka UJ. Nowa część gmachu. Widok od strony Błoń3. Błonia...4. Żelbetonowa forma wystająca na pierwszym planie to seminarium duchowne Zmartwychwstańców5. Furta główna seminarium6. Kościół i Klasztor Sióstr Norbertanek w dzielnicy Salwator:7. Prawdopodobnie ul. Elizy Orzeszkowej na Kazimierzu8 W tył zwrot – dostojny Kościół św. Katarzyny9. Z bliska10.11.12.13. Kolejne “muśnięcie Kazimierza” – wieża Bazyliki Bożego Ciała14. Stary ratusz Kazimierza przy placu Wolnica15. Trochę Podgórza - Most Józefa Piłsudskiego16. Rynek czekający na rewitalizację i Kościół św. Józefa
17. Na koniec trochę śródmieścia – Dzieło Jana Zawiejskiego (projektant Teatru Słowackiego) dla Mojżesza Löbel Ohrensteina – ciekawe kiedy doczeka się rewaloryzacji18. Hotel Royal od tej strony zamyka Planty, tuż na przeciw Wawel
19. Klasyczny widoczek na Teatr Groteskę przy Krupniczej. Ja bym tą ulicę nazwał raczej studencką. Na ulicy tej mieści się wiele wydziałów UJ w tym Auditorium Maximum.20. Drugi klasyczny widoczek – Plac Matejki w deszczowej aurze.

 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
24,457 Posts

·
Registered
Joined
·
6,109 Posts
Discussion Starter · #13 ·
www.tinypic.com
www.imageshack.us


Wrzucaj zdjecia na jeden z tych hostingow masz tam opcje wyboru rozmiaru zdjec. Watek bardzo fajnie sie zapowiada :) Wiecej Huty (Tej nowszej i tej starszej) bo malo jej na forum. Pozdrawiam.
W związku, że jakimś cudem odświeżyliście mój pierwszy wątek postaram się wykorzystać szanse jaką mi dano ;)

Poprawiłem opisy i zwiększyłem rozmiar pierwszych zdjęć..

Niedługo wrzucę zdjęcia z NH, oczywiście będzie ich więcej niż wcześniej.
 

·
Registered
Joined
·
6,109 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Jezu Chryste chciałoby się rzec ! Toż to gorsze od wrocławskiego Solpola nawet !


Nie ma nic gorszego od Solpola :lol:

Byłem latem i się przekonałem...pomijając, że to ścisłe centrum.^^^^architekt musiał to projektować na LSD


Wracając do seminarium mam zdjęcia wnętrza jeżeli kogoś to interesuje.
 

·
Registered
Joined
·
68,068 Posts
^^
A jest jakieś niezwykłe? :| - pokaż... (reszta fotek bardzo całkiem :eek:kay:, pierwsze dobrze nastraja)
 

·
Registered
Joined
·
6,109 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
^^
A jest jakieś niezwykłe? :| - pokaż... (reszta fotek bardzo całkiem :eek:kay:, pierwsze dobrze nastraja)
Zdjęcia w środku robiłem zwykle po zmroku praktycznie przy zgaszonych światałach, tak by nie drażnić seminarzystów i zakonników. Może nie będę opisywał swoich odczuć tylko obiektywnie zamieszczę zdjęcia. Mam nadzieję, że same dużo powiedzą i każdy sobie wyrobi własne zdanie. Oczywiście to co pokażę to niewielka część dużego kompleksu, w którym mieszka i uczy się tylko kilkadziesiąt osób.

21. Uczy się w takich aulach. Dekoracja niczym do koncertu Pink Floyd The Wall
22. Po wykładach stołują się w takim miejscu23. I mieszkają w takich pokojach .24.25.26.27. Teraz przyszedł czas na klatki schodowe28.29.30.31. Ostatnie piętro32. Dziura w suficie33. Schody prowadzące na dach34. Kiedy nie zmylą Cię ślepe schody zobaczysz to:

Dziękuję. Jednocześnie cieszę się, że mogłem spędzić tam kilka niezapomnianych chwil. Nigdy nie sądziłem, że architekturą można się w taki sposób bawić i urzeczywistniając największe fantasmagorie. Po raz pierwszy wrażenia estetyczne zastąpiła wyobraźnia i niesamowity klimat. Wszystko po to by poczuć się znów dzieckiem. Dzieckiem w rękach Boga. Jednocześnie zrozumiałem jedną z możliwych funkcji postmoderny jaką miało być zaskoczenie. Tutaj zaskoczenia nie kreuje „paszkwilizm”, ale projekty zrealizowane nie tyle wbrew fizyce, co zdrowemu rozsądkowi.
 

·
Registered
Joined
·
105 Posts
SUPER. Muszę koniecznie to zobaczyć na żywca !
Reszta zdjęć też bardzo fajna.

A co do SolPola - pełna zgoda nie ma nic gorszego :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
6,109 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
Witam ponownie i zapraszam do Nowej Huty, miejsce ma niesamowity potencjał i mam nadzieję, że uda mi się go pokazać. Nie jestem z Krakowa, ani tym bardziej z NH, dlatego opisy nie będą specjalnie kompletne, więc proszę się tym nie przejmować. Zdjęcia robione wczoraj.35. Na początek, w drodze do starej Nowej Huty „drugi Wawel”.Wjeżdżamy na rodno Kocmyrzowskie. W tych okolicach zaczyna się starsza zabudowa. Na zdjęciu odnowione elewacje są ocieplone styropianem, ale mimo tego nie wygląda to źle.

36.

 

·
Autostradowy Leming
Joined
·
10,971 Posts
Spodziewałem się bardziej 10-piętrowych kloców, a nie takiego socreala. Ma to swój urok, szczególnie podcienia i zaokrąglone bramy.
 
1 - 20 of 220 Posts
Top