Skyscraper City Forum banner

skazany na Miss? ;)

1 - 20 of 41 Posts

·
Registered
Joined
·
11,998 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Nowa siedziba Sądu Apelacyjnego w Krakowie mieści się w nowoczesnym budynku przy ulicy Przy Rondzie 3, wybudowanym według projektu RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Inwestorem zastępczym była Inwestorsko-Projektowa Spółdzielnia Pracy INWESTPROJEKT z siedzibą w Krakowie, a generalnym wykonawcą – konsorcjum Zakładu Techniczno-Budowlanego POLBAU Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu oraz ELEKTROMONTAŻU RZESZÓW S.A.
Na działce o powierzchni ok. 7000 m2 powstał 4-kondygnacyjny budynek o wymiarach 54,60 m x 53,14 m i wysokości 17,10 m. Wraz z parkingiem podziemnym jego powierzchnia użytkowa wynosi ok. 10500 m2, a kubatura 55500 m3. Powierzchnia zieleńców, zlokalizowanych m.in. na dwóch wewnętrznych dziedzińcach, wynosi ok. 1600 m2.
W budynku, który w całości przystosowany jest do dostępu osób niepełnosprawnych, mieści się 355 pomieszczeń, w tym 6 sal rozpraw, duża sala konferencyjna, 2 sale szkoleniowe, biblioteka z czytelnią, a także 114 miejsc parkingowych oraz archiwa, dla których przewidziano ponad 2000 mb półek.
Dla potrzeb sprawnej obsługi interesantów na parterze budynku utworzono specjalny punkt informacyjny, w którym dostępne są informacje na temat bieżącej działalności Sądu (elektroniczna wokanda, mapa budynku). Punkt wyposażony jest w elektroniczną tablicę informacyjną, dzięki której można samodzielnie wydrukować potrzebne informacje.
Budowa, rozpoczęta 1 października 2007 r., trwała blisko 2 lata i 10 miesięcy, a jej koszt wyniósł ok. 75 mln zł. Budynek został oddany do użytkowania w dniu 31 sierpnia 2010 r.
Gmach Sądu jest częścią większego kompleksu, w skład którego wchodzą także Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury oraz Dom Aplikanta.
poglądowofoto by Nereus

foto by Kmotrzaknie sugerować się kontenerami, budynek już dawno oddany, ale z tej strony nie ma lepszego zdjęcia ;)foto by Marcin- Krak

kable to ostatnie wykończenia, już ich nie ma ;) 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
25,929 Posts
Aż trudno uwierzyć, że 100% kryterium była cena ;) Ode mnie 9/10.
Bo nie była. To forumowe plotki. Był konkurs arch., w którym cena była jednym z kryteriów.

Tak czy owak powiew Berlina w Krakowie.
9

@Gośc Niedzielny
To nie zacieki, to struktura kamienia...
 

·
Registered
Joined
·
69,604 Posts
Porządny, ładny :| - fajnie, że obiekty administracyjne TAK się dziś buduje 8/10 - szału jednak nie ma...
 

·
it's complicated
Joined
·
7,357 Posts
są budynki po oddaniu, chociaz nigdzie ich nie umieszczałem:
wejście:


trawniczek :]:
az miło popatrzeć z innej perspektywy :] Ładnie wykończyli pustą przestrzeń pod dachem:


w ładnym otoczeniu:


łamię się między 8,5 a 9, jest na prawdę świetny budynek ale też dość "zwykły", choć taką zwykłą architekturę poprosze chętnie w każdej ilości w Krakowie ;)

 

·
Banned
Joined
·
846 Posts
3. Badziewny budynek, ale czego można było się spodziewać skoro jedynym kryterium wyboru projektu była cena.

Jedyny plus, jest taki że budynek jest zasłonięty, niestety przez równie brzydki hotel Chopin. Mam nadzieję, że na miejscu hotelu wkrótce powstanie coś ładniejszego.
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
25,929 Posts
1 - 20 of 41 Posts
Top