SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1161 Posts

·
Registered
Joined
·
4,735 Posts

·
Registered
Joined
·
4,735 Posts
na razie jest to zadupie, ale kiedyś będzie tak szczególne jak nowohuckie centrum
A co tam szczególnego może powstać?, jeśli otoczeniem są bloczki na ruczaju i kampus, który też niczym nie zachwyca a nawet wręcz przeciwnie ;]
 

·
Registered
Joined
·
15,247 Posts
A co tam szczególnego może powstać?, jeśli otoczeniem są bloczki na ruczaju i kampus, który też niczym nie zachwyca a nawet wręcz przeciwnie ;]
powoli :)
pogadamy za 50 lat

od czegoś trzeba zacząć

jeśli na podstawie rozbudowujących się Pychowic niektórzy nie potrafią zrozumieć, jaki to będzie miało wpływ na rozwój i wygląd tej okolicy w przyszłości, to nie dziwię się, że wielu ludzi nie potrafi sobie wyobrazić przemian np. w Czyżynach, w których na tą chwilę jeszcze nic się nie dzieje
 

·
perfidus acutus
Joined
·
33,962 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
^^
największa serwerownia w kraju jest już zbudowana i w tym roku 40 mln. idzie na jej wyposażenie:

http://www.wirtualnemedia.pl/articl...rate_i_kontynuuje_program_oszczednosciowy.htm

więc reszta raczej też będzie...

Wejchert:
Jeśli chodzi o kompleks TVN i Onet w Krakowie, to pełną parą idą prace architektoniczne. We wrześniu gotowy powinien być komplet dokumentów niezbędnych do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji o jej realizacji.
 

·
Registered
Joined
·
4,735 Posts
Pozostańmy lepiej przy "naprawdę duży". Na przedmieście w sam raz ale nie jest to architektura, która dodałaby splendoru Nowemu Miastu.
Portal "ITI" rozbrajający ;)
a czy każdy budynek tam musi dodawać splendoru?;) jeśli wszystkie budynki będą wybitne, automatycznie staną się powszednie, nieprawdaż? czy wszystkie kamienice w Paryżu/Barcelonie/Sztokholmie są wybitne? specjalistą od urbanistyki nie jestem, ale wydaje mi się ze taki budynek mógłby stworzyć kawałek miasta, dosyć okazały "daszek" pod którym można by umieścić sklepy i kawiarnie, mogło by to stworzyć żywą ulice. Zwłaszcza, że w samym budynku będzie pracować wielu ludzi, może sam teren nowego miasta to przesada, ale działka przy alejach na przeciw Cmentarza Rakowickiego była by odpowiednia na takie coś;) zwłaszcza że w pobliżu po drugiej stronie torów są dość okazałe budynki UJ i więzienia, które mam nadzieje w przyszłości przestanie nim być.
 

·
Registered
Joined
·
4,433 Posts
Póki co nie ma co się gorączkować ;). Poza tym studio położone na uboczu ("na zadupiu" jak to ktoś był łaskaw określić :)) łatwiej odizolować od warunków zewnętrznych. Dlatego nic dziwnego, że taka a nie inna lokalizacja.
 

·
perfidus acutus
Joined
·
33,962 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
^^
ja tam jestem zupełnie spokojny;)

zwracam tylko uwagę, że to, plus Alwernia, plus MM w NS, plus inwestycje Bauera w wysokie technologie (o których sie mówi) poprzez RMF i Interię, oraz niewykorzystany potencjał krakowskiej TVP (Łęg i Krzemionki), to sprawia, że ...jestem optymistą:)

P.S. a propos Bauera...

Należący do Bauera RMF FM, czyli konkurent Grupy Radiowej Time , też pracuje nad własną telewizją na bazie swojej sieci. Stację, która nazywa się RMF Maxxx TV można oglądać w internecie, ale właściciel już wystąpił o koncesję do KRRiT i chcą ją znacznie rozbudować w stosunku do tego, co oferuje obecnie on-line.
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=39862328&postcount=79
 

·
Registered
Joined
·
2,718 Posts
Tz to mają być nowe obiekty dla o/Kraków. W wyniku czego przeprowadzą się z płk. Dąbka?
PS. Gdzieś w art o drogach w tym rejonie, ktoś z TVN wspominał o budowie nowego studia dla nowego serialu o studentce ASP. Czy ktoś wie gdzie go dokładnie budują? Bo jestem tam dość często, ale nie widziałem żadnych nowych budynków. Ostatnio nowość z działki TVN to parking i kontenerowy biurowiec :D
 

·
Registered
Joined
·
32 Posts

·
perfidus acutus
Joined
·
33,962 Posts
Discussion Starter · #20 ·
^^
no tak, ale nikt nie twierdzi, że pojawi się w rok!

nawet na stronie Wejchert Architects, data ukończenia to 2012.

druga inwestycja ITI to zwykłe studia nagrań w Warszawie. wszystko to, co najnowocześniejsze (np. obiekty Onetu) będzie w Kr., więc nie sądzę, żeby ITI rezygnował z rozwoju.

niemniej, oczywiste jest, że w tej chwili ITI oszczędza i kompleks przesunie się w czasie...kwestia, czy to będzie np. jesień przyszłego roku, czy dopiero 2011...
 
1 - 20 of 1161 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top