SkyscraperCity banner

9381 - 9400 of 9495 Posts

·
Registered
5 Posts
Sobota 20.06.2020 ok godz 19:45 awaria/ fałszywy alarm na stacji Kraków Zabłocie, podjechały jednostki Straży Pożarnej, nie wiem czy to w związku z modernizacją

·
sceptyk
15,322 Posts
Kraków Zabłocie, jeszcze można wejść od strony placu Zgody/ulicy Kącik:

Remont D29-91 1 Kraków Zabłocie 21cze2020 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Ale przejść wzdłuż przystanku do ulicy Zabłocie - już nie 🚷

Remont D29-91 2 Kraków Zabłocie 21cze2020 by Rafał Kurtyka, on Flickr

W zamian otwarto dojśćie od Lipowej:

Remont D29-91 3 Kraków Zabłocie 21cze2020 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Ale i tędy do ulicy Zabłocie się nie dojdzie...

Remont D29-91 4 Kraków Zabłocie 21cze2020 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Na górze na razie definitywnie zdemontowano rozjazd:

Remont D29-91 5 Kraków Zabłocie 21cze2020 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Oraz postępują prace przy demontażu przęsła dla rury wodociągowej - ciekawe jak będą zdejmować główne elementy przęseł, oby nie tak jak przy śluzie w Kędzierzynie-Koźlu

Remont D29-91 6 Kraków Zabłocie 21cze2020 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Przeskok pod Halę Targową, gdzie prace przy kamiennej fasadzie nowej części wiaduktu będą, jak widać, prowadzone bez konieczności wstrzymywania ruchu - pozostaje mieć nadzieję że to rozwiązanie zostanie też zastosowane przy części nad linią tramwajową:

Remont D29-91 7 Kraków 21cze2020 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Remont D29-91 8 Kraków 21cze2020 by Rafał Kurtyka, on Flickr

·
sceptyk
15,322 Posts

·
Registered
7,170 Posts
LoveKrakow.pl opublikował niedawno artykulik o demontażu mostu. Jest tam dla mnie kilka ciekawostek. Tak sobie wypunktowałem.

1. "Jeszcze przez około dwa tygodnie potrwają przygotowania do kluczowej części operacji, czyli demontażu i wywożenia samych przęseł mostu".
2. "poszczególne przęsła będą odcinane i podnoszone na specjalnych rusztowaniach, które zaczną być montowane już w przyszłym tygodniu. "
3. "rozebrano na razie tylko jeden tor, nie jest przypadkiem. Po drugim pojedzie bowiem pociąg, na który za pomocą dźwigów zostaną załadowane zdemontowane elementy. "
4. "Jeszcze ciekawiej będzie z demontażem drugiego toru. Te przęsła również będą po kolei odcinane i ładowane na pociąg – przy czym będzie on stał na tym samym torze, który będzie demontowany. Odsuwając się stopniowo, będzie zostawiał za sobą same filary dotychczasowego mostu. "

Całość + reszta zdjęć - LoveKrakow.pl

·
sceptyk
15,322 Posts
Pozostaje mieć nadzieję że nośność mostu pozwoli na stabilniejsze ustawienie żurawia ;)

Już nie bardzo pamiętam jak powstawały przęsła obecnie czekające na demontaż - wydaje się że ich montaż odbywał się na nasypie od strony Kazimierza i następnie były nasuwane na miejsce.

Tylko już nie pamiętam czy poprzednie przęsła były usunięte wcześniej czy były usuwane na bieżąco...

Kto to pamięta?

·
Registered
747 Posts
"Jeszcze ciekawiej będzie z demontażem drugiego toru. Te przęsła również będą po kolei odcinane i ładowane na pociąg – przy czym będzie on stał na tym samym torze, który będzie demontowany. Odsuwając się stopniowo, będzie zostawiał za sobą same filary dotychczasowego mostu. "
To operacja może całkiem ciekawie wyglądać. Szkoda że nie można tam gdzieś kamerki postawić i timelapsa zrobić 😁

·
Registered
747 Posts
^^
^^
To właśnie miałem na myśli - taka kamerka pewnie szybko zmieniłaby właściciela, gdyby ktoś ją wyczaił.

·
Registered
113 Posts
Z tą trójką pogadałem przez chwilę no i usłyszałem, cytując: "że PLK nie płaci podwykonawcom", "że nie ma kto robić", "że co chwila jak się coś kopie to wyskakuje coś, czego nie ma na planach i prace muszą być wstrzymane" ;)
Pożegnałem się ładnie poszedłem jeszcze do końca peronu, a panowie niespiesznie wstali o oddalili wolnym krokiem nowym peronem w stronę zachodnią. Jeden nawet ze szpadlem na ramieniu 😁 Bareja by się tej sceny nie powstydził :ROFLMAO:
Proponuję jeszcze zapytać o opinię:
1. sprzątaczki dworca w Płaszowie,
2. taksówkarzy stojących tam na postoju,
3. okolicznych bezdomnych z krzaczorów w rejonie lokomotywowni i Prokocimia,
ich wypowiedzi na pewno będą równie merytoryczne, wartościowe i wniosą podobnie wiele cennych informacji.

PLK nie płaci podwykonawcom, bo po to robiła przetarg i wybrała za grubą bańkę wielką i poważną firmę żeby się nie musieć użerać z drobnicą i każdą pierdołą osobno. To że personelu jest (być może) za mało, (choć co ciekawe, akurat ci którzy byli na miejscu, zgodnie z opisem NIC nie robili) to jest właśnie kwestia GW i jego nadzoru. Na wykopki i inne niespodzianki są odpowiednie procedury, podobnie jak na opóźnienia w robotach.

9381 - 9400 of 9495 Posts