SkyscraperCity banner

10581 - 10600 of 10639 Posts

·
Registered
Kraków
9,483 Posts
We Wrocławiu nie jest tak źle. Choć oczywiście nie ta architektura, nie te założenia, nie te funkcje.
w sumie to nie podobało by mi się takie coś u nas (nigdzie mi się nie podoba)

·
Registered
328 Posts
w sumie to nie podobało by mi się takie coś u nas (nigdzie mi się nie podoba)
Każdy plac targowy jest ciężkim przeżyciem dla estety :)

Ale pomysł, by dziki handel z odkrytego placu przeniósł się pod estakadę ma swoje plusy. Klienci byliby osłonięci od czynników atmosferycznych, co ułatwiłoby handel w deszczowe dni. Jeśli dzięki temu dałoby się zwolnić część dotychczasowego placu targowego na bardziej szlachetne cele, to czemu nie?

Zobaczcie, jak trudno optymalnie wykorzystać taką przestrzeń pod estakadą. Pomijając futurystyczne projekty, zostaje nam parking lub plac targowy. Poza tym trzeba przewidzieć miejsce pod ciągi komunikacyjne, które funkcjonalnie połączą dzielnice odseparowane od siebie przez półtora wieku.

·
Registered
Kraków
9,483 Posts
wiesz, gdyby to było urządzone, z pomysłem, to ok
ale takie budki, stoliki, parasolki różnej maści producentów piwa, itp - to mi się nie podoba, tak samo jak ta część społeczeństwa która będzie z tego korzystała, będąc głośną i rozwydrzoną,
tak samo nie podoba mi się robienie tam kolejnego placu targowego, gdzie w jednym miejscu sprzedają jakieś bibeloty po dziadku z 1920roku, w drugim skarpetki, w trzecim przekupka kwiatki sprzedaje chociaż wczoraj były tu świeże jajka od kury niby wiejskiej, itp, itd, czyli kolejne zagracenie przestrzeni, o ławkach zapomnij, o tym żeby usiąść wypić kawę spotkać się ze znajomymi itd

·
sceptyk
16,504 Posts
Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale na Krakowie Głównym wyjazd w kierunku Zabłocia/Płaszowa jest już możliwy ze wszystkich peronów, zaś trzy ślepe (jeszcze) tory są zablokowane dopiero jakieś sto metrów przed wiaduktem nad ulicą Kopernika.

Co do drugiej estakady, to jej ostatni fragment, przy Hali Targowej, jest już zabetonowany.

Nad Wisłą największą zmianą jest wykonanie tymczasowej konstrukcji na drugim z trzech pozostawionych filarów.

Przy wiadukcie nad ulicą Dąbrowskiego nadal nie rozebrano przyczółka pozostałego po starej konstrukcji - tego od strony Płaszowa.

Edit:

To jeszcze uzupełniając - na wjeździe na Kraków Bieżanów ułożony jest brakujący fragment toru łączącego linię 629 z linią do Wieliczki wraz z rozjazdami na wysokości nastawni i łukiem w kierunku peronów "Wielickich". To znaczy na samym łuku są ułożone podkłady i szyny. Szyny jeszcze nie połączone i nie dogięte w łuk. A za nowym przystankiem na Złocieniu na torze 91/1 stoi skład roboczy PKP Energetyka. Poza tym od Podłęże do co najmniej Węgrzc Wielkich nad tym torem wisi już sieć trakcyjna.

·
Registered
Jay B. Tanstaafl
1,926 Posts
To jeszcze uzupełniając - na wjeździe na Kraków Bieżanów ułożony jest brakujący fragment toru łączącego linię 629 z linią do Wieliczki wraz z rozjazdami na wysokości nastawni i łukiem w kierunku peronów "Wielickich". To znaczy na samym łuku są ułożone podkłady i szyny. Szyny jeszcze nie połączone i nie dogięte w łuk. A za nowym przystankiem na Złocieniu na torze 91/1 stoi skład roboczy PKP Energetyka. Poza tym od Podłęże do co najmniej Węgrzc Wielkich nad tym torem wisi już sieć trakcyjna.
Przydalyby sie jakies zdjecia :)
Ciekawi mnie jak ostateczne rozwiaza sprawe rozjazdow:
a) do Wieliczki
- bedzie zjazd z toru poludniowego, ale czy bedzie z toru srodkowego? (na wypadek awarii; tak wiem, ze na srodkowym nie ma peronow w Prokocimiu)
b) z Wieliczki
- czy bedzie cos podobnego jak poprzednio, czyli najpierw zjazd na tor srodkowy, a potem przerzutka na tor polnocny?
(taki sposob znakomicie przyblokuje stacje Biezanow dla pociagow Krakow-Tarnow)

·
krakus
100 Posts
wiesz, gdyby to było urządzone, z pomysłem, to ok
ale takie budki, stoliki, parasolki różnej maści producentów piwa, itp - to mi się nie podoba, tak samo jak ta część społeczeństwa która będzie z tego korzystała, będąc głośną i rozwydrzoną,
tak samo nie podoba mi się robienie tam kolejnego placu targowego, gdzie w jednym miejscu sprzedają jakieś bibeloty po dziadku z 1920roku, w drugim skarpetki, w trzecim przekupka kwiatki sprzedaje chociaż wczoraj były tu świeże jajka od kury niby wiejskiej, itp, itd, czyli kolejne zagracenie przestrzeni, o ławkach zapomnij, o tym żeby usiąść wypić kawę spotkać się ze znajomymi itd
notdot, nie zrozum mnie zle, ale na kawe mozesz isc na Kazimierz lub na rynek. Jest na prawde duzo ludzi, ktorym takie klimaty jak pod hala targowa w weekend bardzo sie podobaja. Zostawmy im ta przestrzeń...

·
Registered
Kraków
9,483 Posts
notdot, nie zrozum mnie zle, ale na kawe mozesz isc na Kazimierz lub na rynek.
ok, ale dlaczego nie mogę tutaj? też są osoby którym klimat spod hali targowej nie odpowiada, a są też osoby którym Kazimierz czy rynek przestały się podobać
to nie powód żeby w przestrzeni, którą mamy szansę jakoś fajnie zagospodarować, robić kolejny syf
bo o ten syf mi chodzi, jak to będzie urządzone fajnie, spójnie, itp to nie ma problemu żeby sprzedawać stare gazety po dziadku z 1968r czy inne muszelki
ale nie miałbym ochoty robić tutaj rozgardiaszu i mieć przysłowiowe "krupówki" gdzie szmelc, mydło i powidło mieszają się z piwem pod parasolką piwnego koncernu

·
Registered
328 Posts
ok, ale dlaczego nie mogę tutaj? też są osoby którym klimat spod hali targowej nie odpowiada,
Plac targowy ma swoją konkretną funkcję: wymiany towarowej. Może klimacik nie zawsze jest idealny, ale możliwość zakupienia świeżutkich owoców lub warzyw bezpośrednio od rolników jest bezcenna. Kramy ze szmelcem też gdzieś muszą się podziać. Ile historycznych pocztówek o tematyce kolejowej znajomi wyłowili!

·
Registered
Kraków
9,483 Posts
Plac targowy ma swoją konkretną funkcję: wymiany towarowej. Może klimacik nie zawsze jest idealny, ale możliwość zakupienia świeżutkich owoców lub warzyw bezpośrednio od rolników jest bezcenna. Kramy ze szmelcem też gdzieś muszą się podziać. Ile historycznych pocztówek o tematyce kolejowej znajomi wyłowili!
ok, mi osobiście się nie podoba, kwestia gustu, żeby pod estakadę przenosić plac spod hali

·
Registered
1,323 Posts
ale możliwość zakupienia świeżutkich owoców lub warzyw bezpośrednio od rolników jest bezcenna.
Zdradze Ci sekret, nie musisz mi wierzyć ale tak jest - to nie są żadni rolnicy, tylko handlowcy. Kupują płody rolne z tych samych hurtowni co hipermarkety i dyskonty.

·
sceptyk
16,504 Posts
Miałem wczoraj pisać że filar na brzegu przy ulicy Podgórskiej jeszcze nie został zalany betonem, ale jakoś nie chciało mi się...

Dziś natomiast ten stan rzeczy ulega zmianie - trwa zalewanie betonem:

Remont D29-91 1 Kraków 22lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Remont D29-91 2 Kraków 22lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Natomiast po stronie Zabłocia zaczęto prace przy zbrojeniu analogicznej podpory:

Remont D29-91 3 Kraków 22lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Na Wiśle transport materiałów do budowy poszerzenia trzeciej z tymczasowych platform pod budowę trzeciego z mostów:

Remont D29-91 4 Kraków 22lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Widok ogólny:

Remont D29-91 5 Kraków 22lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

I zbliżenie na odjeżdżającą betoniarkę:

Remont D29-91 6 Kraków 22lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

:)

·
Super Expert
5,176 Posts
Miałem wczoraj pisać że filar na brzegu przy ulicy Podgórskiej jeszcze nie został zalany betonem, ale jakoś nie chciało mi się...
Dziś natomiast ten stan rzeczy ulega zmianie - trwa zalewanie betonem:
(...)

Nie starasz się! ;)

·
sceptyk
16,504 Posts
Kraków Grzegórzki - logiczna nazwa, nawiązująca poniekąd do przeszłości (w Krakowie była już stacja o tej nazwie). I będzie się można pośmiać z zagranicznych turystów próbujących ją wymówić :D

W sobotę pisałem że ostatni fragment drugiej z estakad jest już zalany betonem. Dziś czas na fotograficzne potwierdzenie tej wieści ;)

Remont D29-91 1 Kraków 25lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Wykańczanie detali nowej części wiaduktu:

Remont D29-91 2 Kraków 25lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Cała ściana od strony ulicy Grzegórzeckiej/Hali Targowej już odsłonięta:

Remont D29-91 3 Kraków 25lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Prace przy wykończeniu:

Remont D29-91 4 Kraków 25lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Nad Wisłą praca wre, aczkolwiek jeszcze bez najbardziej spektakularnych postępów, czyli bez kratownic tymczasowej konstrukcji nad wodą:

Remont D29-91 5 Kraków 25lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Remont D29-91 6 Kraków 25lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Za to na pierwszym z filarów przybyło rusztowań:

Remont D29-91 7 Kraków 25lut2021 by Rafał Kurtyka, on Flickr

I na dziś to tyle :)

10581 - 10600 of 10639 Posts