SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1649 Posts

·
Registered
812 Posts
Discussion Starter #1 (Edited by Moderator)

Tłum zaproszonych gości świętował w czwartek w Sukiennicach obchody jubileuszu 125-lecia Muzeum Narodowego w Krakowie - najstarszej tego typu placówki na ziemiach polskich.

Podczas imprezy zaprezentowano pierwszy raz po rocznej konserwacji obraz "Pochodnie Nerona" Henryka Siemiradzkiego. Uroczystości uświetnił też pokaz makiety nowego skrzydła Gmachu Głównego, roboczo nazwanego Muzeum Wyspiańskiego, o którego budowie dyrekcja Muzeum Narodowego marzy już od dawna. Projekt autorstwa Romualda Loeglera ukazuje prostopadłościan udekorowany powtarzającym się, ulubionym przez Wyspiańskiego ornamentem w formie liści kasztanowca.

Mam nadzieje,że ten pomysł doczeka sie realizacji, bo mimo, ze projekt wykonał kontrowersyjny Loegler to jest naprawdę udany. :cheers:

·
Your brain controller
8,325 Posts
Szkło musio być koniecznie szare, lub z tylko niewielkim zabarwieniem. Podoba mi się.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
32,289 Posts
Wreszcie pojawily sie dokladne rendery:

IMO swietny projekt, choc z szansami realizacji moze byc roznie...

·
...
293 Posts
Fajnie to wyglada. Ciekawe, z czego bedzie elewacja, aby te listki byly ladnie widoczne. Poza tym, czy dobrze widze? - rzeczka? Czy moze imitacja ze szkla, co moze byloby nawet lepsze. Podoba mi sie ten budyneczek , miejmy nadzieje, ze powstanie.

·
Registered
38 Posts
Na to wychodzi. Moze troche szkoda ze Loegler potrafi tylko cytowac (tu Szwajcarow). No, ale trzymam kciuki...

A

·
Guest
0 Posts
Jak dla mnie rewelacja !!! zdecydowanie za mało w Polsce tego typu minimalistycznych projektów...

·
Registered
3,497 Posts
przejezdzalem dzis obok muzeum i teren jest ogrodzony, stoja te budy dla robotnikow - chyba cos zaczya sie dziec. czy ktos moglby to zweryfikowac?

·
Moderator
4,094 Posts
Maff said:
przejezdzalem dzis obok muzeum i teren jest ogrodzony, stoja te budy dla robotnikow - chyba cos zaczya sie dziec. czy ktos moglby to zweryfikowac?
W środę jadę na kilka dnia do Krakowa , to postaram się tam pojechać , obczaić co i jak i porobić fotki ( jak będzie czemu robić ;) ) . Mam nadzieję , że to naprawdę początek budowy , bo projekt jest rzeczywiście niczego sobie .

·
Moderator
4,094 Posts
Byłem tam w sobotę rano i stwierdzam , że nic się nie dzieje - teren jest ogrodzony , są budki dla robotników ( nawet ktoś tam urzęduje ) , ale zamiast placu budowy jest tam póki co parking :(

·
przestrzeń-ludzie-miasto
32,289 Posts
Budy robotnikow i dzwig to nie rozbudowa tylko remont Galerii Sztuki Polskiej XX w. I tak dobrze, ze sie w koncu za to zabrali bo najwieksza galeria polskiej sztuki jest zamknieta od co najmniej 7 lat.

·
Banned
5,316 Posts
Podoba mi sie ten projekcik-faktycznie architektura minimalistyczna ale IMO mysle ze bedzie to niezle wygladalo :eek:kay: rozumiem ze o terminach narazie nie ma co mowic:/

·
Banned
5,316 Posts
Tez na pierwszy rzut oka krecilem nosem, ale ostatecznie wyglada spoko-pod warunkiem,jak zwykle zreszta-ze materialy beda wysokiej jakosci - co do bryly to pewnie chciano jakos nawiazac do Muzeum Narodowego wiec wieklkiego manewru nie bylo.

1 - 20 of 1649 Posts