SkyscraperCity banner

głosujcie wysoko ;)

• Total voters
    200
1 - 20 of 74 Posts

·
Registered
11,433 Posts
Discussion Starter #1
Budynek znajduje się w przemysłowej dzielnicy Zabłocie przy ulicy Lipowej 4.

Koszt - ponad 70 mln. zł.

projekt - Claudio Nardi i Leonardo Maria Proli.

Całkowita powierzchnia użytkowa muzeum wynosi 10 tys. m2.

foto by Broman

by Mariusz1st

by Adritt

takie małe fotki z Galerie.money.pl

kawiarnia :

·
Registered
1,445 Posts
Widzę, że rozpoczyna się z dawna zapowiadana zimowa krakowska ofensywa architektoniczna ;)
Ode mnie 7,5-budynek niby fajny, wszystko cacy, ale jak dla mnie jego główną wadą jest typowo krakowskie komponowanie się z otoczeniem. W zasadzie trudno odszukać to muzeum wśród przemysłowych zabudowań Zabłocia i najzwyczajniej w świecie nie robi ono wrażenia monumentalnego gmachu użyteczności publicznej (a takich w Krakowie jak na lekarstwo). Niby fajnie ale czuć niedosyt...

·
tararam!
3,513 Posts
^^Tera ja. Zdjęcia nie oddają, jaki ten budynek jest piękny:bow:

·
Registered
64,137 Posts
^^
Ano, NIE oddają - znowu goły/surowy beton - dżisus :crazy: - 8/10.

·
tararam!
3,513 Posts
^^
Warto, zwłaszcza wieczorem. Ale ja wczoraj zapomniałem aparatu, a iść tam jeszcze raz najzwyczajniej w świecie nie mam kiedy. Niemniej w kożuszku wygląda znakomicie :]

@Pawelski
Ale że gdzie? Z gołego betonu jest przecie tylko frontowa tablica z nazwą i krawędzie tej... dziury. Reszta Szklana, tynkowana, albo licowana czarnymi panelami...

·
Pesymista i cynik.
2,501 Posts
^^ Beton Betonowicz Brut widać namieszał Pawelskiemu w głowie.

·
Registered
64,137 Posts
@Pawelski
Ale że gdzie? Z gołego betonu jest przecie tylko frontowa tablica z nazwą i krawędzie tej... dziury. Reszta Szklana, tynkowana, albo licowana czarnymi panelami...
No tu:

http://www.imagehosting.gr/out.php/i1481436_dsc-0609.jpg

tu

http://www.imagehosting.gr/out.php/i1481437_dsc-0616.jpg

tu

http://img214.imageshack.us/img214/3293/msw2.png

i tu

http://static1.money.pl/i/galeria/157/11/41117.jpg

szaro, buro i ponuro... Jednak jak na obiekt publiczny - nad wyraz ciekawie, nietuzinkowo - stąd 8.

·
tararam!
3,513 Posts
Ale pierwsze tu i zdecydowana większość drugiego to żaden beton, tylko właśnie to czarne (no... grafitowe) licowanie. Tylko w tym swietle tak wygląda.

·
Registered
64,137 Posts
^^
No, dobra - beton czy nie - w każdym razie szaro - czyli mi się nie podoba... Ot, wolę inne kolory.

ALE wnętrza - łoł - dajecie przykład - jak budować dziś muzea! :eek:kay: (troszkę może za sterylnie, ale co tam)

·
Pesymista i cynik.
2,501 Posts
Lepiej by był tynk baranek.
Czy każda inwestycja za którą odpowiada prezydent M. nieważne jak dobra, musi być przez Ciebie wymieszana z błotem?
Zapraszamy do innych miast. Na przykład tych na W. To krainy mlekiem i miodem płynące. Nie jakiś krakówek.

·
Human Traffic
5,607 Posts
Dałem 3. Dlaczego w Krakowie wszystko musi być z gołego betonu? Czyżby nie brakowało pieniędzy na elewację? Rozumiem jeden budynek, ale muzeum lotnictwa, com com zone, stadion wisły i do tego jeszcze muzeum sztuki współczesnej :/
bo minimalizm jest obecnym trendem w architekturze , designie ? Ode mnie 8/10. Jest naprawdę dobrze ,ale jednak brakuje jeszcze rozmachu ;)

·
tararam!
3,513 Posts
Dałem 3. Dlaczego w Krakowie wszystko musi być z gołego betonu? Czyżby nie brakowało pieniędzy na elewację? Rozumiem jeden budynek, ale muzeum lotnictwa, com com zone, stadion wisły i do tego jeszcze muzeum sztuki współczesnej :/
Na litość boską, ale goły beton tam jest dosłownie w dwóch miejscach!!! Nie podoba się, to nie, ale przecież nie musisz naginać faktów, zeby to wyrazić...

·
Banned
847 Posts
Ciężko stwierdzić na podstawie tych zdjęć ile go tam jest, w każdym razie ja mam do niego awersję. Może jak się przejdę tam na wiosnę to zmienię zdanie.

Czy każda inwestycja za którą odpowiada prezydent M. nieważne jak dobra, musi być przez Ciebie wymieszana z błotem?
Akurat, żadnej dobrej inwestycji aktualnego prezydenta nie mogę sobie przypomnieć. Ale żeby nie było, że słabo oceniam tylko dlatego, że on to zbudował, to popatrz jak oceniłem muzeum lotnictwa, które nie jest inwestycją miejską.

1 - 20 of 74 Posts