Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Krakus rodowity
Registered User
5,276 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Zadziwiające, że do tej pory żaden forumowy fotograf z Krakowa się tam nie udał (a przynajmniej ja tego na forum nie odnotowałem).

Dawno temu obiecane zdjęcia:)

fotki robiłem na szybkiego, z ręki, także wybaczcie, że czasem krzywo skadrowane itp.

Pozdr!

·
CFO
2,879 Posts
^^ Nie przejmuj się - są w porządku. Szkoda, że Kijowska taka zastawiona tymi blokami:) I ładnie się prezentuje "Błękitek".

·
Krakus rodowity
Registered User
5,276 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Nie. Zdjęcia robiłem z korytarza na 9 piętrze budynku. Są tam duże okna, które się na dodatek da otworzyć i dzięki temu jest to świetna miejscówka widokowa.

·
Custom User Title
109 Posts
Nie. Zdjęcia robiłem z korytarza na 9 piętrze budynku. Są tam duże okna, które się na dodatek da otworzyć i dzięki temu jest to świetna miejscówka widokowa.
W takim razie rispekt - że też mi nie przyszło do głowy... A ma ktoś fotki ze słynnego budynku szkoły muzycznej przy Tomasza?

·
Krakus rodowity
Registered User
5,276 Posts
Discussion Starter · #9 ·
^^Wybierałem się tam kiedyś, ale trafiłem na imprezę zamkniętą i mnie nie wpuścili. Imprezę, bo tam na dachu Akademii Muzycznej mieści się restauracja.
Rada dla wybierających się na ten dach: Aparat/kamerę ukryjcie w plecaku, bo inaczej zaraz przy wejściu zatrzymają was ochroniarze. Nie wiem dlaczego, ale kręcenie filmów jest tam zabronione, to samo pewnie z fotografowaniem. Nawet jeżeli nie, to teraz każda cyfrówka ma funkcję robienia filmików, więc lepiej się nie chwalić przed ochroniarzami posidaniem takiego sprzętu.

·
Registered
287 Posts
"A jednak jeden z forumowiczów był tam i to nie raz
Tylko, że zdjęć nie opublikował na forum"

--> Mikael... byłem tam, tyle że jak pewnie wiesz jestem zdecydowanym czytelnikiem Skyscraper, więc malutko tu piszę, ale po naszej rozmowie, dodaje dwa - tak się składa, że dziś były nad Krakowem niesamowicie malownicze chmury i wybrałem się na ostatnie piętro...

Na pierwszym planie od lewej: kolegiata św. Anny (za kopułą, po lewo, widać kawałek wieży kościoła jezuitów przy Kopernika, potem kościół Mariacki, dwa wysokie kominy EC Łęg i wieża Ratuszowa - nie wiem natomiast w obecnej chwili co to za komin i szczyt wieży kościelnej między kominami Łęgu a Mariackim.

Widok na AGH

Na tym zdjęciu - pomiędzy kopułą teatru Groteska a kolegiata św. Anny - widać ile kolorowej radości wypuszcza do powietrza nad Krakowem nasza wspaniała Nowa Huta...

·
Krakus rodowity
Registered User
5,276 Posts
Discussion Starter · #12 ·
^^świetne zdjęcia!

Ten komin o którym piszesz to może być zabytkowy komin w okolicach ul Kopernika/botanicznej, ale nie dam sobie głowy uciąć, bo ciężko mi jest się połapać w tej perspektywie.

·
Fook eet!
4,050 Posts
Ladny skyline :)
Taki sobie. Nie dość, że te kominy Łęgu strasznie szpecą, to właściwie mocno wybijają się tylko Kościół Mariacki, Ratusz i ta kopuła z dwiema wieżyczkami. Wrocław czy Poznań, nie mówiąc już o Pradze, mają bardziej interesujący historyczny skyline. To chyba tylko z tego miejsca tak słabo wygląda, co? Bo nie chce mi się wierzyć, żeby nad Krakowem ledwie kilka wież się wznosiło...

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,074 Posts
Taki sobie. Nie dość, że te kominy Łęgu strasznie szpecą, to właściwie mocno wybijają się tylko Kościół Mariacki, Ratusz i ta kopuła z dwiema wieżyczkami. Wrocław czy Poznań, nie mówiąc już o Pradze, mają bardziej interesujący historyczny skyline. To chyba tylko z tego miejsca tak słabo wygląda, co? Bo nie chce mi się wierzyć, żeby nad Krakowem ledwie kilka wież się wznosiło...
Bo to nie skyline Krakowa tylko raczej kawalka Starego Miasta tj. Rynku i kwartalu akademickiego.

1 - 20 of 24 Posts