SkyscraperCity banner
1 - 9 of 9 Posts
G

·
Discussion Starter · #1 ·
Chyba tego jeszcze nie było, przynajmniej nie ma w spisie treści. Wrzucam do "wieści z budowy" gdyz wbrew reklamom to jeszcze nie jest całe oddane do użytku.

Nowa (żółta) i stara (ta biała po prawej) cześć:

Elewacja nowej części Pasażu 13:

Taki widok zastałem na parterze w nowej części, jeszcze montują windę:

Ładnie wkomponowana w korytarz część zabytkowego budynku wewnątrz obiektu. To odblaskowe w głębi to dwóch policjantów siedzących nie wiem po co w jakiejś wnęce :) :

Ta sama ściana z balkonikiem widziana z piętra:

Widok na dach z parteru:

Podziemie, tez na etapie "still under construction":

Schody na górę, nie wiem czy docelowo mają maja być takie, ale w porównaniu z resztą obiektu są jakieś takie ubogie:

Wnętrze najwyższego piętra handlowego, takie łądne widoczki są z kaltki schodowej:

Najlepsze jest to że do jeszcze budowanych cześci mozna normalnie wejść, żadnych barierek, tabliczek, nic. Są jakieś taśmy z boku schodów, ale pozatym mozna (prawie) legalnie wejść wszędzie.
Wejscie na najwyższe poziomu, tam podobno maja być apartamenty:

Pomieszczenia sa tutaj jeszcze w satnie troche lepszym niz surowy:

:) Pancerne drzwi:

Widok na tę samą księgarnie co pare zdjec wyzej, tyle że przez dach:

Nad dachem bedzie chyba jakiś balkonik przy apartamencie, fajna rzecz ale trzeba się pilnować, ludzie wszystko widzą :) :

Druga strona dachu, ciekawe jak tam sie będzie wchodzić, na razie trzeba było przez dach:

Tym razem zdjecie z góry do dołu:) Przez okno dachowe:

Przejście ze starej części Pasażu do nowej:

Tu już stara częśc. Wyjście na najwyższe piętra. Klatka schodowa prezentuje się lepiej niz w nowej części:

Dziwią mnie te dziury w ścianach w starej części, wiadomo ze to tak ma być, ale brakuje jakiejś barierki, tam można z łatwością wypaśc, szczególnie ze do wyłożenia podłogi użyto raczej śliskich materiałów:

Dach starej części:

Korytarz:

Tutaj też będą chyba jakieś apartamenty na najwyższych piętrach (zdjecie robione pod słońce, niestety taka pora:)) :

Powstaje nam chyba najlepszy obiekt w ścisłym centrum Krakowa. :cheers:

·
Registered
4,161 Posts
Fajnie, ale przebudowa już się kończy i wogóle nie jest to inwestycja, która powinna mieć osobny wątek.

G

·
Discussion Starter · #3 ·
Teraz mi się jakoś zebrało na łażenie z aparatem :)

Czy ja wiem czy nie powinna mieć swojego wątku? W końcu to pierwszy porządny obiekt hadlowy na Starym Mieście. Jest co prawda Galeria Centrum ale jej wykonanie znacznie odbiega od Pasażu 13. W GC są nadal te same schody którymi chodziłem kilkanaście lat temu :( "Postęp"....

·
Registered
3,507 Posts
tak sie złozyło, ze akurat byłemwczoraj w R13 na zakupach i obejrzałem sobie wnetrze tej nowej czesci - bardzo mi sie podoba. tak wlasnie powinny wygladac wnetrza porzadnej galerii handlowej. Likusowie maja klase, trzeba im przyznac.

·
Registered
278 Posts
wow takie fajne eleganckie i z klasa , bardzo mi sie podoba ;)

·
83 84 90 92 93 10 15
139 Posts
Świetne! Właśnie takie miejsca tworzą klimat miasta, bynajmniej Plazy i Glaerie ECE... Czy podobnych pasaży w Krakowie jestw więcej?

·
Registered
907 Posts
^^Niestety nie. Z ostatnio oddanych inwestycji handlowych przyciąga jeszcze uwagę wyśmienity "Krakowski Kredens" na Grodzkiej, należący do tych samych właścicieli co sieć supermarketów Alma. Zresztą Kredens widziałem też niedawno na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i był równie efektowny.

A co do Pasażu 13, to przydałyby się jeszcze fotki z Likus Concept Store, sklepu z winami orazi L'occitane en Provance (wszystko w piwnicach starej części) :) No i Hotel Stary, też należący do rodziny Likusów; pomimo kontrowersji związanych z samowolką na dachu, bezapelacyjnie najpiękniejszy (może na równi z Copernicusem) krakowski hotel.

1 - 9 of 9 Posts