SkyscraperCity Forum banner

???

1 - 20 of 174 Posts

·
Krakus rodowity
Registered User
Joined
·
5,776 Posts
Zdjęcia forumowiczów SSC
stąd: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=224577&page=18Z Magicznego Krakowa:


Wnętrze Pawilonu składa się z dwóch części, nie licząc piwnic przeznaczonych na kawiarnię i przestrzeń ekspozycji zmiennych. Pierwszą stanowi hol główny od strony ulicy Grodzkiej, w którym eksponowane są trzy witraże Wyspiańskiego, uzupełnione gablotą wystawową po części tradycyjną, po części multimedialną, przeznaczoną do wystaw o tematyce związanej z twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Druga część to pomieszczenia informacyjne, wychodzące na stronę Magistratu. Mieszkańcy i turyści znajdą tu informacje dotyczące funkcjonowania Urzędu Miasta Krakowa. Dostępna będzie informacja turystyczna m.in. na temat komunikacji, noclegów i stałych atrakcji Krakowa. Do dyspozycji będą plany Miasta i poszczególnych dzielnic oraz informacje o komplecie aktualnych wydarzeń z życia kulturalnego, poczynając od repertuaru teatrów i biletów na imprezy artystyczne, festiwale, przeglądy itp. Pawilon Wyspiański 2000 wyposażony jest w nowoczesny wart ponad 2 mln system multimedialny, składający się z czterech zasadniczych modułów: system prezentacji projektorowej, system prezentacji na monitorach plazmowych, system nagłośnienia oraz system prezentacji na zewnątrz budynku.

Pawilon będzie czynny codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00.

Równolegle z Pawilonem „Wyspiański 2000” Prezydent Jacek Majchrowski oddał po modernizacji pl. Wszystkich Świętych. Ulicę dojazdową łączącą ul. Grodzką z budynkiem Magistratu zastąpił ciąg pieszy wykonany w płyt porfirowych. Kosztem istniejącej obecnie jezdni poszerzony został chodnik na wysokości przystanku tramwajowego od strony ul. Franciszkańskiej. W centralnej części placu powstał owalny placyk wykonany z płyt i kostki granitowej. W jego obrębie, w miejscu dawnego kościoła Wszystkich Świętych znajduje się podświetlana misa kamienna z repliką kościoła Wszystkich Świętych oraz wykutym napisem, informującym o historii miejsca. Na placu funkcjonuje także terminal multimedialny, w którym można się zapoznać w kilku wersjach językowych z informacją na temat historii miejsca.


I jako bons, jeden z prezentowanych tam witraży:

 

·
Miastolub
Joined
·
3,740 Posts
Szaleje- 9.5 ;)
 

·
...
Joined
·
2,121 Posts
Dla mnie to dyszka. Ogladajac wizualizacje i projekty bylem sceptyczny, ale wyszlo wspaniale. Wiecej odwagi w tak dobrym stylu w historycznych czesciach naszych miast by sie przydalo. Jak widac nie trzeba "historyzowac" zeby budynek dobrze wygladal wsrod starych kamienic.
 

·
Centuś
Joined
·
3,408 Posts
9.5/10. -0.5 za daszek. Jest jednak troszke niedorobiony, chociaż jak posadzą zielsko to powinno być lepiej. Druga sprawa to te witraże. Na tym zdjęciu z gazety wygląda to pięknie, ale na większości zdjęć są jakby prześwietlone. No nic musze to w końcu oblookać osobiście.


edit

Wrzucam tu fotki z dalszych postów dokończonego Pawilonu


a tak było
 

·
Registered
Joined
·
65 Posts
z czego są te... hmm, nazwijmy to brzydko "żaluzje"?
płytki ceglane. ruchome, zawieszone na stalowych prętach, którymi można sterowac.

a co tam... 9,5/10.

daszek razi ale... wraz ze ścianą z witrażami porośnie go z założenia winobluszcz pięciolistny, nawiązujący do ulubionego roślinnego motywu wyspiańskiego.

poza konkursem odremontowany plac dostaje tą samą ocenę:) -0,5 za brak ławek.
 

·
extremely flammable
Joined
·
314 Posts
ja też się bardzo bałem... jak widać strachy na lachy
9,5
ale i tak uważam, że bać się należało ;) to nie jest pierwszy lepszy skwerek///na szczęście wyszło z klasą
 
1 - 20 of 174 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top