Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 179 Posts

·
Registered
3,149 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Na sam początek ulica Helclów i najważniejszy stojący przy niej budynek - dom pomocy społecznej im. Helclów

A tak wygląda druga strona tej ulicy

Dochodzimy do Nowego Kleparza

Ulica Długa, przy Nowym Kleparzu

I leżąca przy niej dawna fabryka Chartwig, obecnie centrum handlowe

Stara reklama

I idziemy dalej ulicą Długą, dochodzimy do skrzyżownia z ulicą Szlak. Ulica Szlak

I kamienice stojące przy tym skrzyżowaniu

Ulica Długa biegnie dalej...

... a my skręcamy w ulice Szlak

Dochodzimy do kolejnego skrzyżowania, tym razem Szlaku z Krowoderską. Ulica Krowderska

Przykład nowoczesnej zabudowy

Zaglądamy w ulice Kolberga

I wracamy na ulice Szlak

Jedna z kamienic przy tej ulicy

XX L.O.

Mijamy ulice Staszica

Dochodzimy do ulicy Łobzowskiej

I skręcamy w ulicę Siemiradzkiego

Dochodzimy do skrzyżowania ulic Jana III Sobieskiego i Siemiradzkiego

Ulica Siemiradzkiego ciągnie sie dalej....

...a my skręcamy w Jana III Sobieskiego

II L.O.

Od Jana III Sobieskiego odchodzi ulica Kremerowska

Ale my idziemy dalej ulicą Jana III Sobieskiego

Skręcamy w ulice Batorego. W oddali Karmelicka

Przecinamy ulice Karmelicką...

I wchodzimy w ulicę Michałowskiego

Odwracamy sie o 180 stopni...

...i wracamy na Karmelicką

Witryna sklepowa na Karmelickiej

Ulicą Karmelicką dochodzimy do skrzyżowania z ulicą Podwale i z Szewską. W oddali kopuła kościoła św. Anny

Odwracamy sie o 180 stopni

KONIEC

·
Registered
4,992 Posts
alez rozmiar niestrawny tych ostatnich fot ;)
niemniej jednak przypominają się wakacje i te ślepe wycieczki po okolicach - cuś za klimat! :cheers:

·
Registered
4,030 Posts
Mało ciekawie, kamienice średnio-nijakie, chodniki w fatalnym stanie , dziury w pierzejach a i elewacje budynków pozostawiają wiele do życzenia…

·
Registered
111 Posts
przez trzy lata chodziłem tam do szkoły,do XX l.o. ściślej mówiąc ;) z czwartego piętra są fajne widoki na stare miasto. Szkoda,że nie mam cyfrówki to bym porobił kilka zdjęć. Fakt,że okolica jest niezbyt estetyczna ale po tylu latach szło się przyzwyczaić ;)

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,071 Posts
Po pierwsze to w wiekszosci nie Piasek tylko Kleparz . Po drugie to przecietne ulice mieszkaniowe XIX-to wiecznego Krakowa, wiec nie nalezy spodziewac sie cudow. Po trzecie Jedrzej jakos omijal co efektowniejsze kamienice. A np dom Helclow jest pokazany skandalicznie :lol:
Ale widac ze jest jeszcze wiele do zrobienia, szczegolnie na Dlugiej

·
Registered
4,992 Posts
^^ czegoż tutaj się denerwować ?
trzeba trochę pobyć w Krk by go docenić w całości
trzeba też mieć odniesienie do innych miast, by nie pisać miejscami głupot o stanie kamienic i czystości okolicy... :|

·
Registered
3,149 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Dodałem już wszystkie fotki. Więcej nie będzie :)

MAR_tm said:
alez rozmiar niestrawny tych ostatnich fot ;)
Już poprawione. A to wszystko przez imageshacka który coś sie pieprzy i nie zmiejsza fot

behemot said:
Po pierwsze to w wiekszosci nie Piasek tylko Kleparz.
Chyba jednak nie :)

Schroedinger's Cat said:
starówka... litości..
Nie bardzo rozumiem przesłanie. Możesz jaśniej??

·
perfidus acutus
33,484 Posts
MIKI said:
Mało ciekawie, kamienice średnio-nijakie, chodniki w fatalnym stanie , dziury w pierzejach a i elewacje budynków pozostawiają wiele do życzenia…
to prawda, wiele kamienic wymaga remontu, niektóre podwyższenia. jest trochę do zrobienia...

a teraz zajmijmy się Łodzią:D byłem niedawno w Łodzi. Jechałem trasa GŁ - Filharmonia - Teatr Wielki (chyba taka kolejność) i naprawdę nie przesadzałbym z tymi bogatymi łódzkimi kamienicami. takowe są może przy Piotrkowskiej, dalej niestety przeważa biedniutki modernizm od czasu do czasu przetykany jakimś sypiacym się rodzynkiem. nie wspomnę o drogach, które są rodem ze świata 2,5 czy o blokach w samym centrum, urbanistycznie ni przypiął ni przyłatał i bynajmniej nie ocieplonych... jakos samo się wspomniało;) normalnie nie wypominałbym tego nikomu, bo mam w Łodzi rodzinę i w ogóle lubię to miasto, ale ta lubość z jaka przykładasz Krakowowi po prostu mnie do tego prowokuje...

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
No wreszcie dużo fotek Krakowa! Jak na razie mam tylko pozytywne wrażenia.

·
d. marian1989
2,245 Posts
MAR_tm said:
^^ czegoż tutaj się denerwować ?
trzeba trochę pobyć w Krk by go docenić w całości
trzeba też mieć odniesienie do innych miast, by nie pisać miejscami głupot o stanie kamienic i czystości okolicy... :|
Kto się denerwuje?

·
Banned
1,518 Posts
W Krakowie jest jeszcze ogrom pracy do zrobienia ale wyobrazcie sobie co bedzie za te kilkanascie lat gdy miasto upora sie juz z sypiacymi sie kamienicami :) Dzisiaj mamy perelke, kiedys bedziemy mieli diament I klasy :cheers:

1 - 20 of 179 Posts