Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 38 Posts

·
von und zu
189 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jak to się stało, że nie wrzuciłem jescze żadnych fotek z Krakowa?! ;) Trzeba zmienić ten stan, więc na początek zapraszam na małą fotorelację z Podgórza. Zdjęcia zrobione dzisiaj, tj. 21.V.06. Wiele podstawowych informacji o Podgórzu można znaleźć na www.podgorze.pl

OK, zaczynamy pod Magistratem

widok na Rynek

na Rynku można odpocząć przy takim oto cudzie

mijamy Kościół Św.Józefa

wille przy Placu Lasoty

ten zegar naprawdę chodzi :)

OK, wracamy

bardzo urokliwa boczna uliczka

trzeba zadzwonić do TPN-u czy im jakiś misiek nie zaginął ;)

wchodzimy do Parku Bednarskiego

w oddali widać Stare Miasto

ostatni rzut oka na Plac Lasoty

Park Bednarskiego

i sam Bednarski

nie brakuje też ciekawych akcentów

wracamy na Kalwaryjską

i na koniec Węgierska,
dawny dom modlitwy Zuchera...

...a obecnie

OK to tyle na dziś, miłego oglądania:)

·
Registered
4,992 Posts
fajne zdjęcia fajnej okolicy, czy można wejść na niedaleko znajdujący się kopiec ?
sam widziałem Podgórze tylko z tramwaju... :|

·
Registered
4,176 Posts
Bardzo lubię te okolice - jedne z moich ulubionych w Krakowie. Dzięki wielkie za tą fotorelację i prosimy o następne :)

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Piękne i zarazem jeszcze mało znane okolice przez turystów (a przynajmniej tak mi się wydaje). Świetne położenie na wzgórzach to to czego mi we Wrocławiu bardzo brakuje.

·
perfidus acutus
33,484 Posts
super zdjecia. jesli miałbym coś zasugerować to zdjecie pierzei Limanowskiego od skrzyżowania z ul. Na Zjeździe. acha i zwróćcie uwagę, że neogotycki kościół ma troche przykrótka wieżę (widać po zegarze) to wynik CK regulacji twierdzy Kraków...

a tak w ogóle to jest to jeszcze lepsze miejsce do mieszkania niz np. wzgórze św. Bronisławy...

·
Visit Poland!
437 Posts
Ładna choć strasznie zaniedbana okolica... Czy tam mieszkają sami biedacy bo tak to wygląda ze zdjęć. W takiej dzielnicy powinni mieszkać zamożniejsi Krakowiacy. Jaki jest odpowiednik Konstancina i Magdalenki dla Krakowa?

·
von und zu
189 Posts
Discussion Starter · #14 ·
@SLIMI-PL
rzeczywiście dzielnica jest dość zaniedbana, ale jest poprawa, pojawiają się remonty i część budynków jest już odnowiona (vide np. ostatnie zdjęcie - róg Parkowej i Węgierskiej). A krakowski Konstancin to oczywiście Wola Justowska :)

·
Krakus rodowity
Registered User
5,276 Posts
No ale wiadomo o co chodzi...
Pod Krakowem nie ma raczej miejscowości, która by robiła za miejscówkę dla bogaczy, choć teraz pod Libertowem jakaś inwestycja powstaje, która może to zmienić...

·
Registered
776 Posts
Schroedinger's Cat said:
No ale wiadomo o co chodzi...
Pod Krakowem nie ma raczej miejscowości, która by robiła za miejscówkę dla bogaczy, choć teraz pod Libertowem jakaś inwestycja powstaje, która może to zmienić...
masz na mysli Parkowe Wzgorze w Mogilanach?
lokalizacja: http://www.parkowe-wzgorze.pl/pl_,mogilany_mapa_okolic.php
plan osiedla (150 domow+ pelna infrastruktura) http://www.parkowe-wzgorze.pl/pl_,wybierz_dom.php

Trzeba tez przyznac ze w samym Libertowie sporo sie buduje,tzn domy jednorodzinne, szeregowki.

·
Registered
13,023 Posts
Bardzo klimatyczna dzielnica; jakiś czas temu słyszałem (czy też czytałem),że Podgórze miało być "konkurencją" przyćmiewającą sam Kraków (w zamysłach Austryjaków)tak jak Nowa Huta po drugiej wojnie światowej(z troche innych względów). Czy to prawda?

Zapraszam na odwiedzenie wątków o Choroszczy i Supraślu w ujęciu Xaviera

1 - 20 of 38 Posts