Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
1,715 Posts
Tego to się nie spodziewałem że wzrosty w Europie są znacznie wyższe niż w Polsce i to w czasie kryzysu. Ja myślałem że my powoli doganiamy a tu oni jeszcze bardziej uciekają :(

Sorry za off top.

·
Registered
1,715 Posts
Z tego artykułu wynika, jak by w Krakowie nie miało być nic budowane przez najbliższe kilka lat... Najgorsze jest to, że jest to możliwe.

·
Registered
1,715 Posts
Może dzięki tej negatywnej medialnej rozgłośni władze portu przyspieszą przygotowania do budowy nowego terminala. Jeżeli budowa nie ruszy w tym roku to najbliższe kilka lat widzę w czarnych kolorach.

·
Registered
1,715 Posts
Ja obstawiam wynik w najbliższych trzech miesiącach na poziomie 370-380 tys. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne :)

A na koniec roku obstawiam 3,5 - 3,6 mln :cheers:

·
Registered
1,715 Posts
Nie jesteśmy Dubajem żeby oczekiwać samych pereł architektury przy każdej budowie. Nie ponad stan...
To jest chyba akurat zły przykład. Tu akurat Kraków bije architektonicznie Dubaj na łeb na szyję, jeśli w ogóle można je jakoś porównać.

Jeśli chodzi o terminal to obecna wersja mi się bardziej podoba niż Lameli :cheers:

·
Registered
1,715 Posts
To jeszcze zależy, jak zdefiniujemy rozwój. Uzależnienie od jednego przewoźnika - a Ryan zwykle w swoich bazach dąży do monopolu - to chyba jednak nie jest najzdrowsza sytuacja. Zresztą wcale nie tak dawno temu efekty tego było widać w Niemczech.
Dokładnie tak. Potem jak Ryanair ogłosi likwidację bazy to nagle pojawia się płacz i zgrzytanie zębów.

·
Registered
1,715 Posts
za fb KRAKÓW AIRPORT
Czyli jest dobrze. Wygląda na to, że średnio dziennie obsługiwanych jest 8 - 8,5 tys pax, co w skali miesiąca listopada powinno dać 240 - 255 tys pax (w zeszłym roku w listopadzie było 215 tys). Jak widać sezon zimowy w KRK zapowiada się całkiem ciekawie :cheers:

·
Registered
1,715 Posts
BTW Ciekawe ile wynosił w tym roku próg, żeby znaleźć się w top100 lotnisk Europy.

W 2010 r. było to 3,4 mln, a w 2011 3,5 mln. Może wynikiem za 2013 uda się dołączyć do tego grona ;)
Mogła by być też sytuacja że Kraków już w 2012 roku dołączył do tej "100". Stało by się tak jeżeli np kilka portów z końca listy zaliczyło spadki, a to jest możliwe, ponieważ w wielu krajach sytuacja z ruchem lotniczym była znacznie gorsza niż u nas.

·
Registered
1,715 Posts
No nie wiem czy taki znowu super. Ktoś może wie jakie oferowanie jest w sezonie zimowym? Wydaje mi się że coś chyba blisko 400 tys miejsc miesięcznie tak więc liczba pax powinna liczyć przynajmniej te 250 tys.

·
Registered
1,715 Posts
Nadejszła wiekopomna chwila!!! :banana: Mam nadzieję że zgodnie z zapowiedzią lada dzień ruszą prace i wszystko pójdzie zgodnie z planem :cheers:

·
Registered
1,715 Posts
Myślę że ten efekt Euro paradoksalnie zmniejszył liczbę pasażerów. Polacy po prostu zamiast jechać na wczasy postanowili zostać w domu przed telewizorem.

·
Registered
1,715 Posts
Myślę, że 400 tys w przyszłym miesiącu stanie się już faktem. Brakuje wzrostu na poziomie 4% więc nie powinno być problemu. Być może uda się to również w sierpniu (potrzebny 6% wzrost) Szkoda tylko, że nie uda się w tym roku osiągnąć 4 mln pax. Zabraknie bardzo niewiele. Myślę, że będzie ok 3,9 mln.

·
Registered
1,715 Posts
O ile mniej więcej wzrośnie oferowanie w obecnym sezonie letnim w stosunku do zeszłorocznego?
No i jak ma się sprawa z czarterami czy będzie ich więcej niż w ubiegłym roku?

Tak pytam z ciekawości żeby wiedzieć o ile może średnio wzrosnąć liczba pasażerów w tym sezonie. Jest szansa na 10% wzrost? Biorąc pod uwagę takie miesiące jak lipiec i sierpień to 10% wzrost oznaczałby wzrost liczby pax aż o 40 tys w ciągu miesiąca a to może być bardzo trudne do osiągnięcia.

·
Registered
1,715 Posts
Zgoda, co nie zmienia faktu, że opłacalność lotów za Atlantyk z RZE czy KTW jest delikatnie mówiąc wątpliwa...skoro z KRK się nie opłacało to i tutaj chyba jakaś pokazówka...pożyjemy zobaczymy
Akurat połączenia z Rzeszowa w latach 2007-2010 były mocno dochodowe a średnie obłożenie wynosiło ok 90%. To było oczywiste że LOT powróci do tego połączenia jak tylko będzie mógł.

1 - 20 of 21 Posts