Skyscraper City Forum banner
1 - 19 of 19 Posts

·
Registered
Joined
·
317 Posts
http://www.pasazer.com/in-12449-balice,express,obniza,ceny,po,raz,drugi.php

Ciekawe czy szynobusy zapełnią się pasażerami, bo stracić zaufanie klientów jest łatwo a odbudować przez takie zmiany jest dość ciężko, moim zdaniem powinni zjechać na jakiś czas do 10 zł by zachęcić i odzyskać klientów.
Do czasu modernizacji linii i budowy przystanku w Balicach, kolej ma to gdzieś... Zresztą po modernizacji faktycznie można zrobić "nowe otwarcie".
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
W TVN24 pierwsze przecieki mówiły, że zastąpi go Kamil Kamiński (były prezez Balic). Zobaczymy kogo wybiorą w konkursie.
On nie był czasem z Pisu?? Znaczyłoby, że partia Kaczora się sypie... albo Tuska :nuts:

Albo porozumienie ponad podziałami, na rzecz ratowania narodowego przewoźnika- to pasuje najlepiej. Tylko będą musieli jeszcze coś Kaczyńskiemu dać.
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
Prawo popytu i podaży. Jeżeli jest popyt (pasażerowie) to musi się i znaleźć podaż. Na miejsce Lotu od razu wejdą inne linie lotnicze, więc spadek, o ile jakiś będzie (lot mógł latać poniżej kosztów), to będzie minimalny. Niestety LOT nie upadnie, nie pozwolą na to. Swoją drogą czy nie jest możliwe by Eurolot kupił prawa do nazwy, loga etc. od PLL "LOT", a później przeprowadzić kontrolowany upadek tej spółki? Przecież to jest sprawdzony sposób- zostawić spółkę wydmuszkę z długami i problemami.


Co do hubów, to tworzą się one bez pomocy ze strony państwa. Polacy muszą dużo latać i/lub do Polski musi dużo osób przylatywać i będziemy mieć "polski hub".
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
Ale ze niby jak to robi? jakos w ciagu ostatnich 7 lat proty regionalne przezywaja taki rozkwit jak nigdy. Przepraszam, ale tego zupełnie nie łapie.

A co do blokowannia lini nie z UE to...dokładnie przypadek Turkish ktory tu był omawiany.
Ja nie chce nic nikomu udowadniac, ale troche mnie bawia te wszystkie argumenty "ze LOT jest zły" - LO jest na tyle słaby, ze to samo w sobie jest zabawne
Kilka ostatnich stron tego wątku jest właśnie o tym. Aerofłot chciał latać do Krakowa, a Lot nie wyrażał na to zgody, prościej tego nie da się napisać. Teraz to samo chcą zrobić z Istambułem. Nie tylko tak zresztą Balice były blokowane, jest jeszcze PPL, ULC, MON- w sumie to ci sami ludzie właściwie.

PS Lot nie jest prywatną firmą, więc problem jest z Warszawą, a raczej "Warszawką"
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
Wożenie mebli z Ikeii samolotem to chyba po...myłka. Raczej bym obstawiał, że lotnisko jest na tyle uciążliwym sąsiadem, że akurat sklepowi to nie przeszkadza.

Inna sprawa, że centrum biurowe w Balicach BYŁO BY SENSOWNYM POMYSŁEM. I dlatego pewnie nie powstanie.
Tania działka, do tego bardzo dobrze skomunikowana. Dla biur, bliskość lotniska, ze względu na hałas, oraz odległość od centrum miasta, nie musi być dobrą lokalizacją.
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
Krakowskie lotnisko wybrało inwestora zastępczego

Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice wybrał firmę, która ma pełnić rolę inwestora zastępczego dla rozpoczynanych kluczowych inwestycji na terenie lotniska.
Jak poinformowała w poniedziałek rzecznik Kraków Airport Urszula Podraza, inwestor zastępczy - polsko-francuskie konsorcjum firm Safege i EKO Konsulting-Projekt - będzie odpowiadał za nadzór nad robotami budowlanymi prowadzonymi w ramach kluczowych inwestycji dla krakowskiego lotniska: budową nowego terminalu pasażerskiego i przebudową wewnętrznego układu komunikacyjnego (wykonawcą tego zadania jest włoska firma Astaldi) oraz rozbudową płyty postojowej i remontem dróg kołowania (za to zadanie odpowiada konsorcjum firm Max Boegl). Wybrany inwestor zastępczy zaproponował najniższą cenę - ponad 9,2 mln zł brutto.

1,8 tys. pasażerów w ciągu godziny

Po zakończeniu prac inwestycyjnych w 2015 roku przepustowość krakowskiego portu wzrośnie do ok. 8 mln pasażerów. Lotnisko będzie mogło odprawić nawet po 1,8 tys. pasażerów (odlatujących i przylatujących) w ciągu godziny. Terminal pasażerski po rozbudowie będzie miał ponad 56 tys. m kw. powierzchni użytkowej (obecnie 15 tys. m kw.). Obiekt będzie miał cztery rękawy umożliwiające bezpośrednie przejście do samolotów, w tym jeden rezerwowy.http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13583837,Krakowskie_lotnisko_wybralo_inwestora_zastepczego.html
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
Nowe połączenia w letniej siatce lotów krakowskiego lotniska

82 połączenia, w tym 61 regularnych i 21 czarterowe, będzie miał Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice w rozpoczynającym się w niedzielę sezonie letnim. Z lotniska będzie latać 13 przewoźników - tradycyjnych oraz niskokosztowych.

W tym sezonie najwięcej nowych kierunków zaoferuje irlandzka tania linia lotnicza Ryaniar. W pierwszych dniach kwietnia otworzy ona na krakowskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której będą stacjonować dwa samoloty - poinformowała rzecznik Kraków Airport Urszula Podraza.

Wśród nowych połączeń Ryanaira są Dortmund, Göteborg, Kos i Manchester.

Pod koniec marca po pięciu latach przerwy na krakowskie lotnisko wrócił włoski narodowy przewoźnik Alitalia z lotami do Rzymu Fiumicino. Norwegian uruchomił loty do Trondheim, a od czerwca brytyjski Easy Jet będzie latać na nowe lotnisko Londyn Southend.

W sezonie letnim do rozkładu Kraków Airport wróciły połączenia sezonowe: Cagliari, Majorka, Malaga, Malta, Pafos, Piza, Trapani (Ryanair), Helsinki (Finnair), Stuttgart (Germanwings).

Kilku przewoźników zwiększa częstotliwość oferowanych połączeń: do Berlina można polecieć z AirBerlin trzy razy dziennie (dotyczczas dwa), Aeroflot proponuje codziennie loty do Moskwy (do tej pory były cztery razy w tygodniu), do Helsinek można polecieć z Finnairem cztery razy w tygodniu (do tej pory dwa), zaś Eurolot oferuje rejsy do Amsterdamu i Zurychu sześć razy w tygodniu zamiast czterech.

W letniej ofercie czarterowej krakowskiego portu są loty do Bułgarii, Chorwacji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Tunezji, Turcji i Włoch. Nowościami są Fuerteventura, Teneryfa, Palermo, Warna, Chania, Korfu.

Jak zaznaczył prezes Kraków Airoprt Jan Pamuła, w tym roku w miesiącach wakacyjnych zwiększony ruch pasażerski nałoży się na utrudnienia związane z budową nowego terminalu i inwestycjami w strefie operacyjnej lotniska. - Wszystkie prace będą prowadzone przy normalnie funkcjonującym lotnisku. Poszczególne etapy są tak zaplanowane, aby w jak najmniejszym stopniu wpływały na komfort pasażerów – podkreślił.
onet.pl
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
LOT zawiesza tymczasowo część rejsów

Od lipca do końca roku PLL LOT zawiesi rejsy do Kiszyniowa, Zagrzebia, Erewania, Belgradu i połączenie Kraków – Gdańsk. Jako ostatnie – we wrześniu, również do końca tego roku, zawieszone zostanie połączenie do Dusseldorfu - poinformowała w piątek spółka.
Przewoźnik zapewnił jednocześnie, że wszystkie te połączenia będą zawieszone tymczasowo i pozostają w siatce LOT-u. Rejsy na tych kierunkach realizowane od stycznia 2016 roku nadal są dostępne w sprzedaży.

Jak wyjaśniła spółka, zawieszenie lotów jest związane z restrukturyzacją firmy. Zgodnie z planem zaakceptowanym przez Komisję Europejską spółka musi na najbliższe pół roku wdrożyć ostatnią pulę środków kompensacyjnych - czyli w praktyce wprowadzić zmiany w rozkładzie. Spółka wskazała, że obowiązek wdrożenia środków kompensacyjnych dotyczy każdej linii lotniczej z Unii Europejskiej, która kiedykolwiek otrzymała pomoc publiczną.

http://logistyka.pb.pl/4163317,39050,lot-zawiesza-tymczasowo-czesc-rejsow
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
Już kiedyś były pomysły, żeby w Kielcach wybudować drugie lotnisko dla Krakowa dla tanich linii i czarterów, do Balic miały tylko latać tradycyjne linie i byznes :)
To nie miało być drugie lotnisko dla Krakowa, tylko lotnisko z którym Balice dobrowolnie podzielą się paksami :)
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
Turcja to problem LOTu. Sam nie może a innym czyli Turkish nie da.Turkish lata chyba do 13 lotnisk w Niemczech a u nas tylko Warszawy. Gdyby mogli to pewnie Krakow i Gdańska ruszają w ciągu kilku tygodni. jest pewnie kwestią czasu że EU podpisze porozumienie z Turcją i co wtedy?.
Bilateralne umowy przestają obowiązywać.
 
1 - 19 of 19 Posts
Top