SkyscraperCity Forum banner
5141 - 5160 of 14418 Posts

·
Moderator
14,518 Posts
Poguglałem, mają rzeczywiście wniosek o upadłość, ale raczej odpowiednik naszej układowej, nie likwidacyjnej.
Czyli chodzi o kontynuację działalności i możliwość zawarcia układu z wierzycielami w celu restrukturyzacji/redukcji zadłużenia. Operacyjnie wielkiego przełożenia nie ma, więc mogą spokojnie otwierać nowe połączenia i działać jak zwykle.
Nie używałbym zatem słowa bankructwo, raczej restrukturyzacja.

·
Kraków-Philadelphia
153 Posts
Poguglałem, mają rzeczywiście wniosek o upadłość, ale raczej odpowiednik naszej układowej, nie likwidacyjnej.
Czyli chodzi o kontynuację działalności i możliwość zawarcia układu z wierzycielami w celu restrukturyzacji/redukcji zadłużenia. Operacyjnie wielkiego przełożenia nie ma, więc mogą spokojnie otwierać nowe połączenia i działać jak zwykle.
Nie używałbym zatem słowa bankructwo, raczej restrukturyzacja.
Maja tzw. Chapter 11 - http://en.wikipedia.org/wiki/Chapter_11,_Title_11,_United_States_Code

American Airlines nie dogadali sie ze zwiazkami w sprawie planu oszczednosciowego. Nie bedzie to mialo wiekszego wplywu na funkcjonowanie linii. AA bylo JEDYNA z duzych amerykanskich linii lotniczych operujacych zagranica, ktora po 11 wrzesnia nie zdecydowala sie na Chapter 11. W tej chwili dolaczaja do grona wielu amerykanskich linii, ktore przez to przeszly. Linie te nadal istnieja, lataja, otwieraja nowe polaczenia. Nie sadze aby ta informacja przelozyla sie na ewentualne plany co do Balic.

·
Registered
1,183 Posts
2. A'A... skoro przylecieli przedstawiciele linii, to coś znaczy.
Keep dreaming :)

Przylecieli, pogadać zawsze można. Prędzej chodzi o jakiś projekt mający związek z Sabre w Krakowie, lub centrum rozliczeniowe/obsługowe.

AA ma swoje kłopoty, w połączeniach do Europy celuje w destynacje o wysokim yield. Zamiast marnowac 763 na Kraków zapewne woleliby dołożyć kolejne połączenie na Heathrow. Poza tym: z Budapesztem im nie wyszło, z Rzymu FCO ORD wycofują się na zimę, do Moskwy wogóle nie latają. Dlaczego mieliby patrzeć akurat na Kraków?

·
Registered
120 Posts
Jezeli chodzi o ORD/KRK to by wypalilo i to bardzo.
Pracuje na lotnisku w Chicago, i slysze miedzy pracownikami LOTu w USA ze czasami ponad polowa samolotu to potem przezuca sie do Krakowa lub jedzie na poludnie.

Po drugie bardzo duzo ludzi leci Lufthansa i innymi liniami np. SAS- n.p. moj tata w tamtym tygodniu do Monachium z ORD, potem Krakow. Nie lubie LOT i nigdy nim do Polski nie lecialem, tylko raz jak przylecialem do USA. w USA nabijamy sie ze LOT to skrot Late Or Tomorrow (Pozniej Lub Jutro)... ale tez Lots Of Trouble (Duzo Problemow)

Nastepne duzo ludzi z poludniowych krajow jak z Ukrainy mialyby fantastyczne polaczenie do KRK potem bezposrednio do ORD.

Sa tez Amerykanie ktorzy leca do KRK na wycieczki... wiec czy sie oplaca?
OCZYWISCIE. Rozmawialem panem z LOT w Chicago, i LOT do Krakow byl zawsze prawie pelny. Zakonczyli ta trase bo KRK przebijal WAW, wiec wykorzystali ten samolot KRK/ORD do innych polaczen z WAW.

Prezes KRK lotniska wie co mowi jezeli chodzi za interesowanie latania do USA. Nie tylko teraz polacy ja w 2010, ale teraz ukraincy, rosjanie (Biznes) dzieki nowym polaczenia.

Jedyny problem ktory ma AA, to chyba ten ze musi zatrudnic pare polsko jezycznych stewardes.

P.S. Pan z LOTu mowil ze American Airlines kiedys juz lecial do Warszawy parenascie lat temu- nie wiem ile w tym prawdy

·
Kraków-Philadelphia
153 Posts
Jedyny problem ktory ma AA, to chyba ten ze musi zatrudnic pare polsko jezycznych stewardes.

P.S. Pan z LOTu mowil ze American Airlines kiedys juz lecial do Warszawy parenascie lat temu- nie wiem ile w tym prawdy
Na pewno do WAW latala Delta. Do Balic w przeszlosci latal PAN AM - moja siostra swego czasu wyladowala w Balicach ich B727 - loty byly z przesiadka we FRA bodajze. Byl to chyba rok 1988??? Bylo tez kilka lotow z Chicago wykonanych przez linie ATA.

Co do samego AA. Jakos mi sie nie wydaje, aby linia ktora ma hub w Chicago nie byla w stanie znalezc paru osob mowiacych po polsku do obslugi pokladowej. Ladujac w Chicago odnosi sie wrazenie, ze pol "szeregowej" obslugi lotniska mowi po polsku. PAN AM mial polskojezyczna obsluge.

Swoja droga przegladnalem sobie arcyciekawy watek historyczny o Balicach na pewnym forum:
http://lotnictwo.net.pl/5-poszczego..._balice_epkk_krk/7094-dawno_dawno_temu-2.html

Wynika z niego, ze w Balicach pojawil sie nawet jumbo jet linii United, choc nie wiem do konca z jakiej ****:
http://www.airliners.net/photo/LOT-...&photo_nr=239&prev_id=0403009&next_id=0385031

Wie ktos o co chodzilo z tym lotem United???

·
Registered
1,810 Posts
Na pewno do WAW latala Delta. Do Balic w przeszlosci latal PAN AM - moja siostra swego czasu wyladowala w Balicach ich B727 - loty byly z przesiadka we FRA bodajze. Byl to chyba rok 1988??? Bylo tez kilka lotow z Chicago wykonanych przez linie ATA.

Co do samego AA. Jakos mi sie nie wydaje, aby linia ktora ma hub w Chicago nie byla w stanie znalezc paru osob mowiacych po polsku do obslugi pokladowej. Ladujac w Chicago odnosi sie wrazenie, ze pol "szeregowej" obslugi lotniska mowi po polsku. PAN AM mial polskojezyczna obsluge.

Swoja droga przegladnalem sobie arcyciekawy watek historyczny o Balicach na pewnym forum:
http://lotnictwo.net.pl/5-poszczego..._balice_epkk_krk/7094-dawno_dawno_temu-2.html

Wynika z niego, ze w Balicach pojawil sie nawet jumbo jet linii United, choc nie wiem do konca z jakiej ****:
http://www.airliners.net/photo/LOT-...&photo_nr=239&prev_id=0403009&next_id=0385031

Wie ktos o co chodzilo z tym lotem United???

Tak latał PAN-AM z Balic i to bezpośrednio do NY. Mój brat kiedyś chciał zostać amerykaninem i odwoziliśmy go na lotnisko. To było z tego co pamiętam w 1989 lub 1990.
Komicznie to wyglądało bo ludzie spali w samochodach i czekali na samolot, po czym przyszedł jakiś koleś otworzył lotnisko, następnie przyjechali celnicy, przyszli kolesie z ***, potem załoga, następnie odprawili pasażerów. i wszyscy się zmyli a lotnisko zamknęli.

·
Viat
430 Posts
No Ale ten pas to naprawde duzy problem, trzeba albo przeniesc albo zlikwidowac autostrade albo obtunelowac.

Ciekawe czy dalo by sie zrobic tak:
Lot USA-KRK, czesc wysiada w KRK, i nowi wsiadaja.
Lot KRK-KTW (lub KRK-GDN) na prawie pustym baku paliwa.
Tankowanie w KTW i start do USA.

Na Pewno jest popyt jesli chodzi o Polonie. Nawet tutaj w Montrealu jest nas bardzo duzo. Poza tym jest wielu turystow zainteresowanych Krakowem.

Podejrzewam tez ze gdyby byla ta droga startowa 3.2km, to by prawie wszyscy chcieli latac.

·
Registered
9,650 Posts
Problem w tym, że w ostatnich latach tak właśnie było - gdy tylko robiło się cieplej TATL-y z KRK siadały na dotankowanie w GDN (KTW bez sensu, bo wystarczy wschodni wiatr + warunki IFR, by podróż KRK-KTW zrobiła się niewiele krótsza od KRK-WAW.

Może w układzie trókątnym KRK-GDN-JFK/ORD-KRK-GDN-JFK/ORD... z podmianą maszyn na lotnisku w USA??? :). Abstrahując od realności jakiegokolwiek TATL-a do portu regionalnego jestem za :)

·
Registered
2,674 Posts
Ale za to easyJet chce Was zaskoczyć i połączyć Balice z lotniskiem Londyn Southend (od czerwca, 4 razy w tygodniu).

·
Moderator
19,944 Posts
Ale za to easyJet chce Was zaskoczyć i połączyć Balice z lotniskiem Londyn Southend (od czerwca, 4 razy w tygodniu).
Jeśli to prawda, to byłoby fajnie.

Jednak szkoda, że EasyJet nie chce się bardzoej rozwinać w Polsce. Myślę, że w GDN, czy POZ znalazłby dla siebie miejsca na chociaż 3-4 kierunki...:nuts:

5141 - 5160 of 14418 Posts