SkyscraperCity Forum banner
5,221 - 5,240 of 16,971 Posts
czyli ma to być godny wzór do naśladowania?
Jak najbardziej, buduje sie najpierw infrastrukture transportowa do miasta a potem mieszkaniowke. Ja wiem ze to jest w Polsce abstrakcja bu u nas deweloperzy "ciepia" osiedlami jak gownem po polu i ponzniej ludziska kwitna w korkach na wiejskich drogach, ale tak powinno byc.
 
Panowie to jest wątek o lotnisku w Balicach bo się pogubiłem:nuts:

Jakby mógł mi ktoś przybliżyć datę rozpoczęcia budowy nowego pasa/remontu starego to byłbym wdzięczny.Widziałem kilka postów wcześniej mapkę w której analizuje sie przedłużenie nad A4 i budowę nowej w przecięciu istniejącej.Ale coś więcej na ten temat?:)
Dzięki
 
A dlaczego nie analizuje się przedłużenia drogi w kierunku wschodnim nad A4?
lub bez wpływu na finkcjonowanie portu, budowa nowego równolegle do istniejącej-jak zaznaczyłem na tej mapce?Koszty przebudowy odcinka A4 nie byłyby ogromne a możnaby przecież wyciągnąć rękę po fundusze UE.

 
Nie wiem czy tak sie da. Pasy startowe raczej nie moga byc nad dragami, co innego z drogami kolowania lub terenami przed pasem startowym. Nie wiem czy zna ktos takie przyklady zeby autostrada leciala pod samym pasem startowym, a nie pod trawa przed pasem.

Ten X mi sie podoba w bedzie mozna ladowac z dwoch roznych kierunkow wiatru.
 
Nie wiem czy tak sie da. Pasy startowe raczej nie moga byc nad dragami, co innego z drogami kolowania lub terenami przed pasem startowym. Nie wiem czy zna ktos takie przyklady zeby autostrada leciala pod samym pasem startowym, a nie pod trawa przed pasem.
1.

2.

3.

4.

I na pewno jest tego więcej, to tak na szybko że się da ;)
 
ale zdaje się, że koszty byłyby większe, bo dochodzi niwelacja górki, budowa tunelu/wiaduktu nad A4 a pas i tak trzeba by budować od 0...jeżeli już opłaclne (tańsze) byłoby przedłużenie istniejącego (w sensie niwelacja+tunel+przedłużenie o 500-700m jest tańsze niż budowa od 0 3200m) ale wtedy lotnisko nie funkcjonowałoby przez ładnych kilka miesięcy...
 
Jeżeli już budować nowy równoległy pas to dalej na południe. Tam gdzie są ogródki działkowe albo jeszcze dalej na polach w między lotniskiem a Kryspinowem. Jest tam miejsce na ponad 3 km pas, wadą jest podchodzenie do lądowania nad starym miastem.
 
1.

2.

3.

4.

I na pewno jest tego więcej, to tak na szybko że się da ;)
Dzieki, Schipol (1) robi wrazenie. Na temat Krakowa moim zdaniem najlepiej byloby zaczac od tego X. Warszawa obsluguje 10 mln pax ze swoim X takze dla Krakowa na pewno przez nastepne X lat wystarczy. Kiedyz pozniej moznaby bylo pomyslec o czyms na poludnie. X to najtansze rozwiazanie zeby zrobic pas 3km.
 
1pas to absolutnie żadne ograniczenie...zakładając, że średnio samoloty lądować będą co 6 min i tak samo często startować co daje 10 maszyn na godzinę czyli podczas funkcjonowania lotniska od 5-24 czyli przez 19 h port byłby w stanie obsłużyć 190 samolotów, licząc średnio 100pax/maszynę dziennie obsługiwać można by 19000 pax czyli rocznie blisko 7 milionów pax..do tego brakuje nam sporo, a i odstępy w lądowaniach i startach można zmniejszyć...
 
Balice nie takie przyjazne

Dziennik Polski, 2012.11.12

Lotnisko we Wrocławiu jest najbardziej przyjazne pasażerom, tylko nieco gorzej jest w Rzeszowie. Tak zdecydowało ponad 20 tys. użytkowników serwisu internetowego pasazer.com.

Oba lotniska otrzymały po 5 gwiazdek. Po 4 gwiazdki pasażerowie przyznali portom lotniczym w Warszawie i Gdańsku. Na 3 gwiazdki zostały ocenione lotniska w Katowicach i Poznaniu.

Linie lotnicze jako port najlepiej radzący sobie w kontaktach z partnerami i stwarzający najlepsze warunki do współpracy wskazały Katowice.

Głosowanie na najbardziej przyjazne lotniska trwało trzy miesiące. - Wyniki głosowania pokazują kilka ciekawych trendów - twierdzi Paweł Cybulak, redaktor naczelny serwisu pasazer.com. - Po pierwsze, pasażerowie patrząc na lotnisko oceniają głównie infrastrukturę, czyli terminal i tereny wokół niego, w tym zaplecze parkingowe. Stąd też wysokie pozycje lotnisk, które w ostatnim czasie wybudowały lub zmodernizowały terminale. Równocześnie - Polak na lotnisku to nie jest ten sam, co kilka lat temu, zagubiony podróżny, ale osoba, która wie, jak się po lotnisku poruszać i czego po nim oczekiwać.

Trudno się więc dziwić, że podkrakowskie lotnisko nie zyskało dobrych ocen. Takie inwestycje w Balicach dopiero będą prowadzone. Wielopoziomowy parking, który już istnieje, to za mało, by nadrobić ciasnotę w terminalu pasażerskim.
 
1pas to absolutnie żadne ograniczenie...zakładając, że średnio samoloty lądować będą co 6 min i tak samo często startować co daje 10 maszyn na godzinę czyli podczas funkcjonowania lotniska od 5-24 czyli przez 19 h port byłby w stanie obsłużyć 190 samolotów, licząc średnio 100pax/maszynę dziennie obsługiwać można by 19000 pax czyli rocznie blisko 7 milionów pax..do tego brakuje nam sporo, a i odstępy w lądowaniach i startach można zmniejszyć...
Lotnisko Stansted: jeden pas startowy, 18.5 mln pax/2010 rok
 
No cóż zamykamy lotnisko na 3-4 miesiące co najmniej lub budujemy nowy pas, który krzyżuje się z obecnym. Tylko te dwie opcje wchodziły w grę.
Po zniknięciu dróg szybkiego zjazdu(z planów), wygląda na postawienie na opcję numer dwa.
 
5,221 - 5,240 of 16,971 Posts
Top