SkyscraperCity banner

5281 - 5300 of 13674 Posts

·
Registered
2,337 Posts
Ryanair kasuje loty z Krakowa do Budapesztu

Dzisiaj, 22 listopada, Ryanair ogłosił skasowanie 10 tras z Budapesztu oraz wycofanie 2 samolotów z tamtejszej bazy.
Niestety pod nóż trafiło także połączenia Kraków-Budapeszt. Ostatnie loty na tej trasie mają się odbyć w połowie stycznia 2013.
Inne skasowane trasy z Budapesztu to Baden, Birmingham, Bolonia, Dusseldorf, Lubeka, Malaga, Monachium, Oslo i Saloniki.
Po cięciach w Budapeszcie zbazowane będą 3 samoloty Ryanair, a liczba tras spadnie do 20.
http://www.mlecznepodroze.pl/2012/11/22/ryanair-kasuje-loty-z-krakowa-do-budapesztu/

p.s może te dwa zostaną przeniesione do krk :)

·
Registered
1,350 Posts
sorki za off-top zupełny, ale nie znalazłem właściwego wątku tutaj, a na specjalistyczne fora jestem za głupi.

lot koleżanki to FR 2433, dziś rano mgła taka, że samolot, który przyleciał do Krakowa po nich, skierowano do Katowic i wywieźli tam wszystkich. teraz jak śledzę jej lot, wyskakuje mi numer RYR6MD. o co tu chodzi? bo lot ma jednocześnie 2 numery. sprawdzałem na flight radar, ale numer rejestracyjny samolotu jest jeszcze inny.

·
Registered
75 Posts
Otwarcie ofert przetargowych dla tematu:
Wykonanie robót budowlanych na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice związanych z kompleksową realizacją:
a) Przebudowy dróg kołowania „Alfa” i „Golf”;
b) Rozbudowy płaszczyzn postojowych w części północno – wschodniej;
c) Poszerzenia drogi kołowania „Charlie”;
d) Przebudowy dróg kołowania „Bravo” i „Fokstrot”;
e) Poszerzenia płyty postojowej samolotów przy BAT
oraz wykonanie projektu wykonawczego dla zadania pn. Przebudowa dróg kołowania „Bravo” i „Fokstrot”.

Inwestor: 304.851.216,86

Max Boegl Polska: 161.475.184,63 zł
HEILIT+WOERNER: 177.762.455,99 zł
Budimex Ferrovial: 185.853.772,72 zł
Bilfinger Berger: 186.602.475,89 zł
ASTALDI: 189.199.639,74 zł

wszystkie kwoty brutto

·
Banned
3,234 Posts
Jeśli było to przepraszam, ale jak duże poszerzenie płyt postojowych obejmuje ta inwestycja? Bo kwotą mała nie jest ....

·
Banned
5,316 Posts
Bliz, a mozesz kilka zdan wiecej na ten temat? Bo mi na ten przyklad Tango czy inne Golfy nieco mniej niż bardziej kojarzą sie z lotniskiem... ;P

·
Registered
2,989 Posts
Bliz, a mozesz kilka zdan wiecej na ten temat? Bo mi na ten przyklad Tango czy inne Golfy nieco mniej niż bardziej kojarzą sie z lotniskiem... ;P
Heh spoko.

Wiadomo jak ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa jest pełne zrozumienie komunikatów radiowych. Nie zawsze jednak transmisja przebiega bez zakłóceń. Należało więc rozwiązać problem wypowiadania cyfr i liter w meldunku w taki sposób, aby uniknąć nieporozumienia....
http://lotniczapolska.pl/Alpha--Bravo--Lotnicze-abecadlo,4637

·
Registered
566 Posts
Otwarcie ofert przetargowych dla tematu:
Wykonanie robót budowlanych na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice

Inwestor: 304.851.216,86

Max Boegl Polska: 161.475.184,63 zł
HEILIT+WOERNER: 177.762.455,99 zł
Budimex Ferrovial: 185.853.772,72 zł
Bilfinger Berger: 186.602.475,89 zł
ASTALDI: 189.199.639,74 zł

wszystkie kwoty brutto
Spryciarz Pamuła przeczekał gorączkę budowlaną w Polsce, rynek kurczy się z każdym miesiącem i on teraz rozpisuje przetargi.

Jest duże ryzyko, że walcząc na noże firmy mogą się jednak przeliczyć i będą problemy. Ciekawe czy teraz będzie 100% cena...

·
Registered
4,846 Posts
Jakies 15minut temu widziałem z pracy myśliwiec podchodzący do lądowania w Balicach (pracuje w biurowcu koło QBP). Z sylwetki wynika, że to było f-16 i sprawiał wrażenie, że dość mocno nim buja. Podejście awaryjne?

·
Registered
4,846 Posts
Jeśli to był Mig-29 to znaczy, że zgubił jeden statecznik. Trzem osobą się wydaje tak na 95%, że statecznik był jeden. ;)

w jakim wątku na lotnictwo.net pojawiła się ta informacja?

·
Registered
4,846 Posts
Zdecydowanie był to Mig 29. Z mojego okna na Oświecenia widziałem dwa stateczniki ;)

W sumie faktycznie z podobnej perspektywy jak powyższa (tylko od dołu), dwa stateczniki mogły zlać się w jeden. :)

5281 - 5300 of 13674 Posts