SkyscraperCity banner

13261 - 13280 of 13390 Posts

·
Registered
Kraków
3,827 Posts
230 przekierowań z powodu mgły i innych warunków atmosferycznych
czy to jest dużo w skali roku na aż tak duży ruch
stąd lotnisko nie pali się do zrobienia ils wyższej kategorii
- to tak a propos dyskusji sprzed kilku stron o ils, mgłach i protestach jednej z linii operującej na Balicach -

·
Banned
6,919 Posts
SKA do Balic wraca do normalności, a za 2 lata może co 20 minut ... ;)
- Po prawie trzech latach przerwy zwiększamy częstotliwość połączeń na lotnisko. Kursować będą co około pół godziny. Zmiana wejdzie w życie od 15 marca, wraz z nowym rozkładem jazdy - informuje Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Ograniczenia w liczbie kursów spowodowane były toczącą się od lat modernizacją torów kolejowych (z Krakowa w kierunku Śląska). - Zasadnicze prace budowlane na torach, na odcinku Kraków Główny Towarowy – Kraków Mydlniki już się zakończyły. Obecnie wykonawca skupia się na realizacji prac pobocznych i odbiorach eksploatacyjnych, które trwają. W połowie marca wszystkie tory na tym odcinku zostaną oddane do użytku. Oznacza to, że wtedy pociągi do Kraków Airport będą mogły z powrotem kursować ze zwiększoną częstotliwością - podkreśla Piotr Hamarnik z biura prasowego spółki PKP PLK.
https://gazetakrakowska.pl/uwaga-pasazerowie-wiecej-pociagow-dojedzie-z-krakowa-do-balic/ar/c3-14797260

·
Optimist trotzdem
2,799 Posts
ciekawe mnie jaki maksymalnie częsty takt jest na tej linii możliwy. Jeden tor to jednak ograniczenie. Nie można jakichś mijanek dorobić? (sorry za może naiwne pytanie, mało się na tym znam, jeśli w ogóle).

·
Registered
6,848 Posts
ciekawe mnie jaki maksymalnie częsty takt jest na tej linii możliwy.
Na linii wielickiej? Właśnie co 20 minut.

Nie można jakichś mijanek dorobić? (sorry za może naiwne pytanie, mało się na tym znam, jeśli w ogóle).
Pewnie, że można. Myślę, że finalnie skończy się na budowie drugiego toru. Ma to także tę zaletę, że można prowadzić remonty pod ruchem. Tylko w paru miejscach będzie kłopot z miejscem, co wywinduje koszty. Ewentualnie mijanka, koszt budowy to paręnaście milionów złotych.

·
Turbośmigło
DAJCIE MI STARE FORUM
1,185 Posts
W ogóle to postawienie stoiska z bursztynami czy z czym tam na środku korytarza, między kontrolą bezpieczeństwa a bramkami jest naprawdę dziwnym pomysłem, ciasno strasznie się robi.

13261 - 13280 of 13390 Posts