Skyscraper City Forum banner
14141 - 14160 of 14253 Posts

·
Registered
380 Posts
Transavia oficjalnie na razie nie lata z ORY do KRK, za to widzę że powróciły ich loty czarterowe na tej trasie (przylatują rano, wylatują wieczorem) ;) Byli w niedzielę, będą dziś, a także na pewno jutro i pojutrze.

·
Registered
380 Posts
Nie wiem jak linie tradycyjne, ale Ryanair w piątki chyba na wszystkich połączeniach (a przynajmniej na prawie wszystkich) lata pełny. Tak jak było kiedyś wspominane z nowych połączeń BUD sobie naprawdę nieźle radzi, NCL też się rozkręca (wtorkowy lot lata pusty, ale czwartek i niedziela nieźle). Co do lotów do Anglii i Oslo (lub ogólnie połączeń wykonywanych codziennie) od FR to weekendowo samoloty są pełne, w tygodniu już gorzej (ale i tak z tygodnia na tydzień rośnie, lecz tu też trzeba zaznaczyć, że taki Rzym niemal cały czas lata pełny, a loty są codziennie). :)

·
Registered
958 Posts
Plany Wizza po świętach:

EIN 3 --> 2
MXP 3 --> 2
HRK 2 --> 1
KEF, BHX polecą tylko w święta, powrót marzec/kwiecień
DSA, BRI, CTA zawieszone po świętach, powrót najwcześniej w lutym/marcu

·
Registered
24,879 Posts
Było?

·
Registered
380 Posts
Plany Wizza po świętach:

EIN 3 --> 2
MXP 3 --> 2
HRK 2 --> 1
KEF, BHX polecą tylko w święta, powrót marzec/kwiecień
DSA, BRI, CTA zawieszone po świętach, powrót najwcześniej w lutym/marcu
Charków mnie zaskoczył, wypełnienie mieli całkiem niezłe. Co do BRI, DSA i CTA to nie dziwię się bo samoloty wg liczby odprawionych latają bardzo często niemal puste.
Szkoda, że Islandia nie daje rady wrócić na stałe.

·
Registered
391 Posts
Wizz przegrywa z kretesem rywalizację z Ryanairem, co przewidywałem już jakiś czas temu na podstawie częstotliwości i godzin lotów do tych samych miast w sezonie zimowym. Dla porównania Ryan operuje chociażby 5x w tygodniu do Bari i do Birmingham, codziennie do Eindhoven, czy Bergamo (rywalizacja z MXP). No przepaść.

Jak pisałem, że jeśli uda się zwiększyć oferowanie Wizza do przedpandemicznego na sezon letni (jak zapowiadał sam prezes) to będzie już na prawdę świetnie, tak teraz uważam, że to będzie cud jeśli tak się stanie.

Super, że Balice są jednym z najważniejszych lotnisk dla Ryanaira w całej Europie, ale chyba każdy miał nadzieje, że Wizz będzie sobie zdecydowanie lepiej radził.

·
Registered
380 Posts
Niestety czasy są jakie są, Wizz Air nie ma takiej strategii jak FR, czyli latać ile się da za 19 złotych. I tak jestem szczerze zaskoczony, że takie Bari czy Doncaster wytrzymały cały listopad i grudzień.

Zgadzam się co do tego, że powrót latem pełnego rozkładu będzie super wieścią, jednak jestem bardziej optymistyczny co do szans na taki powrót. Wg mnie w wakacje wszystkie połączenia Wizz Air z KRK będą wykonywane (nie dałbym sobie ręki uciąć jedynie za TKU i BLL :D ), a co potem się wydarzy to będziemy myśleć za rok. :)

·
Registered
172 Posts
Bristol ostatnio w srode od FR na oko 55% LF, loty po 8 funtow.

W apce FR mozna latwo sprawdzic jaki jest LF na kazdy lot, wystarczy wyszukac lot i kliknac wykupienie miejsc, pojawi sie mapka ile miejsc jest wolnych/zajetych. Dostepne do 2h przed odlotem.

·
Registered
380 Posts
Wiem, sprawdzam w ten sposób i tak jak pisałem wyżej, loty w piątki i niedziele do/z Wielkiej Brytanii latają pełne, w środku tygodnia jest już z tym gorzej.

·
Registered
5,862 Posts
Tak to już jest, jedni redukują, drudzy zawieszają/odwołują, trzeci wznawiają, czwarci zwiększająofertę i ogłaszają nowe połączenia. Wynik jest taki, że 26 listopada (jak pogoda nie przeszkodzi) z KRK planowany jest rekordowy w tym roku odot 84 samolotów rejsowych.

·
Registered
391 Posts
Jeszcze co do Wizza, to podobne duże cięcia są m.in w Warszawie, czy Katowicach (nie orientuje się jak wcześniej wyglądała sytuacja z GDN, czy WRO). Wiem, że to żadne pocieszenie, ale było jakieś większe kasowanie siatki, nie tylko w KRK.

·
Registered
5,862 Posts
Jeszcze co do Wizza, to podobne duże cięcia są m.in w Warszawie, czy Katowicach (nie orientuje się jak wcześniej wyglądała sytuacja z GDN, czy WRO). Wiem, że to żadne pocieszenie, ale było jakieś większe kasowanie siatki, nie tylko w KRK.
Nie tylko Kraków ma zawieszone trasy - za f4f:
SZY - 1, LUZ - 2, POZ - 1, KRK - 5, KTW - 7, GDN - 7, RZE - 1, SZZ - 2, WRO - 5, WAW - 5

– Olsztyn-Londyn Luton (trasa zawieszona od 9 stycznia do 20 lutego)
– Lublin-Oslo (trasa zawieszona od 9 stycznia do 13 marca)
– Lublin-Doncaster (brak lotów od 7 stycznia do 7 marca)
– Poznań-Doncaster (brak lotów od 7 stycznia do 11 marca)
– Kraków-Reykjavik (loty przywrócone od 17 grudnia i ponownie zawieszone od 7 stycznia do 27 marca)
– Kraków-Birmingham (trasa przywrócona 15 grudnia i ponownie zawieszona od 9 stycznia do 9 marca)
– Kraków-Doncaster (brak lotów od 8 stycznia do 12 lutego)
– Kraków-Bari (brak lotów od 9 stycznia do 13 marca)
– Kraków-Katania (brak lotów od 9 stycznia do 2 marca)
– Katowice-Bergamo (od 1 stycznia do 28 marca)
– Katowice-Liverpool (brak lotów od 6 stycznia do 28 marca)
– Katowice-Bristol (brak lotów od 7 stycznia do 11 marca)
– Katowice-Zaporoże (brak lotów od 14 stycznia do 7 marca)
– Katowice-Lwów (trasa wraca 17 grudnia, ale ponownie zawieszona od 3 stycznia do 7 marca)
– Katowice-Kijów (trasa zawieszona od 9 stycznia do 11 marca)
– Katowice-Malta (trasa zawieszona od 3 stycznia do 7 marca)
– Gdańsk-Billund (loty od 21 grudnia do 11 stycznia, potem trasa zawieszona do 12 lutego)
– Gdańsk-Paryż (trasa zawieszona od 4 stycznia do 12 marca)
– Gdańsk-Tromso (loty przywrócone 23 grudnia, ale od 6 stycznia trasa zawieszona do 27 marca)
– Gdańsk-Goteborg (trasa zawieszona od 8 stycznia do 26 lutego)
– Gdańsk-Edynburg (trasa przywrócona 19 grudnia, ale ponownie zawieszona od 9 stycznia do 13 marca)
– Gdańsk-Liverpool (trasa zawieszona od 7 stycznia do 11 lutego)
– Gdańsk-Bergamo (trasa wraca 22 grudnia, ale zawieszona ponownie od 9 stycznia do 29 marca)
– Rzeszów-Oslo (trasa zawieszona od 9 stycznia do 27 marca)
– Szczecin-Bergen (trasa zawieszona od 11 stycznia do 26 lutego)
– Szczecin-Stavanger (trasa zawieszona od 9 stycznia do 29 marca)
– Wrocław-Reykjavik (trasa zawieszona od 9 stycznia do 10 marca)
– Warszawa-Goteborg (trasa zawieszona od 7 stycznia do 11 lutego)
– Warszawa-Birmnigham (brak lotów od 8 stycznia do 12 lutego)
– Warszawa-Edynburg (loty wracają 16 grudnia, ale od 9 stycznia do 13 lutego trasa ponownie zawieszona)
– Warszawa-Liverpool (zawieszona od 8 stycznia do 29 stycznia)
– Warszawa-Neapol (trasa zawieszona od 8 stycznia do 12 lutego)
– Wrocław-Doncaster (trasa zawieszona od 7 stycznia do 11 lutego)
– Wrocław-Birmingham (trasa zawieszona od 8 stycznia do 29 marca)
– Wrocław-Zaporoże (trasa zawieszona od 13 stycznia do 28 marca)
– Wrocław-Dortmund (trasa zawieszna od 3 stycznia do 25 lutego)

W sumie wyszło nam 36 zawieszonych tras, ale trzeba dodać, że nie są to wszystkie cięcia, bo Wizz Air w styczniu i lutym zmniejszy też częstotliwości lotów na wielu trasach.

·
Registered
380 Posts
Jak zauważył @Filipbb na lotnictwo.net w systemie LOT (od S22) jest ponownie połączenie między KRK a TLV. ;) Co ciekawe, loty mają być wykonywane codziennie . Przed covidem największa częstotliwość to były 4 loty tygodniowo. Jak uważacie, dadzą radę powrócić chociaż z połową tej częstotliwości?

·
Registered
1,026 Posts
Spokojnie, maszynę trzeba było jakoś zutylizować w excelu, zapewne skończy się na jednym razie w tygodniu a samolot pójdzie na czartery do Pyrzowic ;)

14141 - 14160 of 14253 Posts