Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 40 Posts

·
Registered
12,332 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Spacer z 9.12.2009, pogoda dość deszczowa i chłodna:)
Zaczynamy od trasy(długość ok 4,3km):

A teraz galeria:

001

Instytut Fizyki przy Reymonta. 3 lata temu przeszedł dość udana termomodernizację, płyty azbestowe zdjęto oraz wymieniono wszystkie okna.

002

Schronisko młodzieżowe vis a vis BJ. Dość ciekawy budynek, choć zaniedbany. Po remoncie mógłby się świetnie prezentować.

003

Nowe skrzydło Biblioteki Jagiellońskiej. Jeden z niewielu udanych projektów Atelier Loegler.

004

Widok na stare skrzydło BJ autorstwa Wacława Krzyżanowskiego.

005

Monumentalna fasada Muzeum Narodowego. Tutaj lifting plus likwidacja płacht reklamowych mogłyby uczynić z budynku prawdziwą perełkę.

006

MN, zbliżenie na fasadę z oryginalnym "logo".

007

MN od strony Błoń. Tutaj też reklamy wystaw zasłaniają piękną kolumnadę. Należy jednak docenić, że władze muzeum nie zdecydowały się od tej strony udekorować reszty przestrzeni komercyjnymi płachtami.

008

Powoli remontowane fasady kamienic na ul. Piłsudskiego. Dla mnie jedna z najlepszych ulic w mieście biuorąć pod uwagę potencjał, gdyż naprawdę jest tam sporo do zrobienia.\

009

Gmach akademii Rolniczej (uniwersytetu Rolniczego od zeszłego roku). Potrzebny jest tu remont, gdyż obecnie szpeci ten fragment alei.

010

Pięknie wyremontowany zespół szkół chemicznych na ulicy Krupniczej. Na remont wciąż czekają tyły gmachu, lecz już obecnie wyróżnia się w okolicy.

011

Zbliżenie na fasadę z pieczołowicie odtworzonym wzorem cegieł.

012

Świeżo wyczyszczona cegła i dalej widok na ul.Krupniczą w stronę Bagateli.

013

Collegium Paderevianum, kolejny budynek, który po remoncie mógłby stać się piękny i niepowtarzalny. Niestety jest zdewastowany i na remont się nie zanosi, a dodatkowo w planach jest postawienie tu czegoś "nowoczesnego"

014

Audytorium Maximum UJ. Największa obecnie sala audytoryjna w Krakowie. Zupełnie nie rozumiem skąd pomysł na zastosowanie takiego ciemnego klinkieru na fasadzie. Przy bunkrowatej budowie samego gmachu, ciemna fasada powoduje, że wydaje się on jeszcze cięższy i masywniejszy.

015

Szpital Dietla, po renowacji w zeszłym roku. Całość szpeci niestety "nowoczesna" przybudówka od strony Bagateli. Tynk i styropian, oraz ostatnio dołożona kosztem 1mln zł blacha falista.

016

Ciekawa brama na ul. Garncarskiej W środku trwały dość intensywne prace remontowe.

017

ul. Św Anny. Po prawej Kolegium Kołłątaja, gdzie obecnie swoją siedzibę ma CMUJ, po lewej kolegiata akademicka św. Anny.

018

Wieże kolegiaty oraz ciekawe zwieńczenie Kollegium Kołłątaja.

019

Miła włoska knajpka na ul. Św Anny. Jak widać można zarabiać, bez chodzących beczek z piwem, papryczek 10m neonów oraz 15 znaków z logo restauracji na pobliskich kamienicach, oraz bez zastawienia 3/4 chodnika Planszą reklamową. bardzo przyjemne miejsce.

020

Wystawa zamykanych już domów centrum, a w "tle" odremontowana Kamienica pod Baranami.

021

ul.Wiślna i powoli odnawiana fasady kamienic.

022

Jagiellońska i trochę bardziej szara strona miasta.Choć i ta ulica powoli jest przywracana do świetności.

023

Planty

024

Figura matki Boskiej na Plantach.

025

W tle Collegium Novum oraz widok "szerokokątny" na ul. Piłsudskiego.

026

ul.Piłsudskiego widok z Plant, niestety przez lekka mgłę nie widać kopca Kościuszki będącego idealnym zamknięciem dla tej ulicy.

027

Widok sprzed Collegium Novum na Collegium Minus

028

Nowo wyremontowany Gmach Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 przy ulicy Straszewskiego.

029

030

031

Widok na budynek od strony ul.Kapucyńskiej.

032

Pięknie odrestaurowany gmach Szkoły Miejskiej z 1892r.

033

Detal na fasadzie.

034

Bardzo ciekawa willa z jeszcze ciekawszą poligrafia na fasadzie na ul. Studenckiej, tuż koło V LO w Krakowie.
035

V LO w Krakowie, przez niektórych uznawane za najlepsze w mieście...

036

ul.Wenecja [po prawej płot Konsulatu Generalnego Austrii w tle widok zamyka budynek Audytorium Maximum.

037

Instytut Chemii UJ i klatka schodowa za ścianą z lukarn.

Pozdrawiam:)więcej zdjęć wkrótce:)

·
tararam!
3,615 Posts
Jagiellonka, Gołębia i ostatnie - bosko :cheers:

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,697 Posts

·
Registered
12,332 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Moze jakies opisy?
Trasa ciekawa, zdjecia fajne, ale bez opisow przejechanie watku zajmuje 10-15sek
Dodam opisy obiecuje tylko dziś zdjęcia wrzucałem na szybko:)
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i obiecuje, że będzie tego więcej:)

·
Nowohucki Karlus
978 Posts
Takich wątków nigdy za wiele :cheers:

Mała uwaga- zdjęcie 22 to ul. Gołębia, widok od skrzyżowania z Wiślną w kierunku Brackiej :)

Ulica Jagiellońska to zdjęcie 23 :)

Pozdr.

·
Registered
257 Posts
013

Collegium Paderevianum, kolejny budynek, który po remoncie móg?by sta? si? pi?kny i niepowtarzalny. Niestety jest zdewastowany i na remont si? nie zanosi, a dodatkowo w planach jest postawienie tu czego? "nowoczesnego"
Mam nadzieje ze nie zamierzaja go wyburzyc. Chociaz to budynek z okresu socjalizmu to ma bardzo ciekawy podzial fasady i podzialy okien.

·
Registered
257 Posts
026

ul.Pi?sudskiego widok z Plant, niestety przez lekka mg?? nie wida? kopca Ko?ciuszki b?d?cego idealnym zamkni?ciem dla tej ulicy.
Oj przydalaby sie tu nadbudowa na rogu Pilsudskiego

034

Bardzo ciekawa willa z jeszcze ciekawsz? poligrafia na fasadzie na ul. Studenckiej, tu? ko?o V LO w Krakowie.
Ta kamienica zaprojektowana jest przez Ekielskiego

·
przestrzeń-ludzie-miasto
26,811 Posts
za wszystkie pomyłki przepraszam, ale opisy dorabiałem po całej nocy siedzenia nad książkami, publikacjami i innymi materiałami:)
następnym razem będzie lepiej.:)
Co do budynku Ekielskiego to sam się zdziwiłem jak go zobaczyłem:)rewelacja!!
Po drugiej stronie ulicy jest równie piękny i równie zaniedbany dom własny Odrzywolskiego.
na starym zdjęciu:

·
Optimist trotzdem
3,282 Posts
zdjęcie 026 witu, ten widok wzdłuż Piłsudskiego ( to się chyba za moich czasów Manifestu Lipcowego nazywało :) ).
I ten jednopiętrowy budynek na rogu. O ile mnie pamięć nie myli , to tu mieściła się knajpa piwna "Barcelona", do niej chodziło się w starszych klasach z niedalekiego Energetyka na kuflowe. Nawet taka piosenka była, że wszystkie skoczne tony to z Barcelony :)

Mam nadzieję, że "lokali" nie pomyliłem.

1 - 20 of 40 Posts