SkyscraperCity banner

5561 - 5580 of 5588 Posts

·
Registered
24,422 Posts
8746. Zakątek pod jedną z dwóch XIX wiecznych kaponier, strzegących zamku od strony miasta. Z prawej żłobek, w środku kościół św Idziego, z lewej mój urząd skarbowy ;)
Oczami wyobraźni wręcz widzę jak się wzruszasz pisząc "mój urząd skarbowy". Więcej takich podatników potrzebuje Nasz Kraj

·
sceptyk
15,015 Posts
8745. Wawel, baszta Zygmunta III Wazy a pod nią jedna z 3 bram prowadzących na Wawel, razem z Bernardyńską dodane w XIX wieku przez austriaków.
IMGP1223 by Tomasz Mazoń, on Flickr
Warto wspomnieć że obecnie tą bramą można wejść do Ogrodów Królewskich - zwiedzanie w końcu indywidualne, bez przewodnika, bilet 5PLN-ów

8746. Zakątek pod jedną z dwóch XIX wiecznych kaponier, strzegących zamku od strony miasta. Z prawej żłobek, w środku kościół św Idziego, z lewej mój urząd skarbowy ;)
IMGP1225 by Tomasz Mazoń, on Flickr
To mieszkając w Podgórzu, za Ruczajem, nie masz US przy Wadowickiej?

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,563
To mieszkając w Podgórzu, za Ruczajem, nie masz US przy Wadowickiej?
Wiem, dziwnie to wygląda, ale US Stare Miasto obsługuje dzielnice Stare Miasto i Dębniki, więc nie tylko Ruczaj, ale też Tyniec, Sidzina czy Kliny podchodzą pod urząd skarbowy na Grodzkiej. Wadowicką, którą mam teraz 2-3 km od domu, miałem jako mój urząd skarbowy kiedy mieszkałem w Nowym Bieżanowie - wtedy miałem do niej chyba z 8 kilometrów.

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,564
@este - a żebyś wiedział, niejeden raz mi się kręci łezka w oku, kiedy myślę o moim US, a już ciurkiem mi łzy leca w kwietniu, jak trzeba dopłatę przelać ;)

8747. Bernardyni.
IMGP1226 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8748. Baszta Senatorska (Lubranka) i najnowsze skrzydło zamkowe, dobudowane w czasie okupacji gdy Hans Frank miał tu swoja rezydencję.
IMGP1228 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8749. Schodzimy w dół, z prawej fragment fortyfikacji zamkowych, z lewej narożnik zabudowy przy Bernardyńskiej i Smoczej.
IMGP1229 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8750. Kwiatki :)
IMGP1232 by Tomasz Mazoń, on Flickr

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,565

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,566

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,567
8759. Centrum Dokumentacji Pontyfikatu JP2 o zachodzie. Mieszane uczucia - dobre materiały, nawet niezły projekt, ale trochę jednak wtórne, inne projekty konkursowe były nieco bardziej oryginalne.
IMGP1257 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8760. Zachód słońca i słup słoneczny. Ciekawa sprawa, poprzedni raz kiedy taki słup widziałem to było w styczniu pod szczytem Koziego Wierchu.
IMGP1259 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8761. Centrum. Bazylika otoczona innymi zabudowaniami. Prawdziwa cegła, prawdziwy kamień, na wykonawstwo można popatrzeć z przyjemnościa.
IMGP1258 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8762. Cały (choć jeszcze nieskończony) kompleks, dom pielgrzyma, jakieś salki itp.).
IMGP1260 by Tomasz Mazoń, on Flickr

·
Registered
24,422 Posts
8759. Centrum Dokumentacji Pontyfikatu JP2 o zachodzie. Mieszane uczucia - dobre materiały, nawet niezły projekt, ale trochę jednak wtórne, inne projekty konkursowe były nieco bardziej oryginalne.
Solidna, porządna robota. Fakt - mocno spóźniona. Ale za X lat nie będzie to miało znaczenia. Jakość zostanie

·
Registered
63,521 Posts
Solidna, porządna robota. Fakt - mocno spóźniona. Ale za X lat nie będzie to miało znaczenia. Jakość zostanie
^^
Ty patrz! Jak Zamek Królewski w Poznaniu!
Tylko ostatnia myśl się nie zgadza - troszkę ją trzeba zmienić na: jakoś zostanie ;).

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,570
Tak też sobie este myślę, że dobra jakość pozwoli się ładnie zestarzeć i może za 100 lat będzie to traktowane jak dziś różne style neo sprzed wieku. Szkoda że przy takiej perspektywie czasowej nie można powiedzieć "pożyjemy - zobaczymy" ;)

8763. Jeszcze raz słup słoneczny a pod nim centrum handlowe Zakopianka, świeci się neon Cinema City.
IMGP1265 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8764. Świetlny most do sanktuarium w Łagiewnikach, widok jeszcze sprzed dokumentnego rozkopania całej dolinki pod Trasę Łagiewnicka. Most chyba częściowo ocalał, ale pewien nie jestem.
IMGP1270 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8765. Najpierw nasyp a potem przejście nad rzeczką Wilgą .
IMGP1271 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8766. W poszukiwaniu najlepszego kadru - tu chyba najlepiej widać sylwetkę nowej (lata 1999-2002) bazyliki i po lewej starego (1889-1891) klasztoru, w którym żyła Faustyna Kowalska, od której cała historia tego kultu się zaczęła.
IMGP1272 by Tomasz Mazoń, on Flickr

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,572
Jak znajdę chwilę to może się tam z dronem jeszcze kiedyś wybiorę.

8767. Tak się centrum prezentuje wieczorem.
IMGP1273 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8768. Oczywiście nie może zabraknąć papieża (to chyb ósmy w Krakowie).
IMGP1276 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8769. Centrum (i mój bravolot ;) )
IMGP1277 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8770. a jak się wejdzie na wieżę tego centrum to taki jest widok na północ.
IMGP1278 by Tomasz Mazoń, on Flickr

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,574
Oj tak, nawet jak się refleksów nie złapało to i tak w większym rozmiarze widać jak to zwykłe szkło z szyb ma słabe własności optyczne i psuje obraz :(

8771. Kraków nieco inny niż standardowy turystyczny. Widok na północ, Łagiewniki i Borek Fałęcki - w dole fragment centrum handlowego Zakopianka.
IMGP1279 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8772. Widok na wschód - na dole zielone tereny - dawne Białe Morza(osadniki odpadów z produkcji sody, dziś porośnięte zielenią), dalej na wzgórzach Kurdwanów i Wola Duchacka. My jesteśmy na sztucznym wzgórzu (centrum JP2 jest właśnie na tych dawnych osadnikach) ale ogólnie to w dolinie Wilgi.
IMGP1280 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8773. Widok na południe - większa część Białych Mórz ciągnie się w tę stronę, zdaje się, że zamiast ogólnodostępnego parku powstaje tu teraz centrum golfowe - dziękujemy panie Majchrowski...
IMGP1281 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8774. Widok na zachód - w dole układ komunikacyjny centrum JP2, dalej tory i przystanek kolejowy, centrum handlowe Zakopianka (połączone wygodną kładką, dzięki czemu przyjeżdżający do JP2 mogą obskoczyć również zakupy ;) ), dalej zielony Lasek Borkowski, niedawno wykupiony przez miasto z rak prywatnych.
IMGP1282 by Tomasz Mazoń, on Flickr

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,576
8775. Na dole dach głównego kościoła. Kilometr dalej widać Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
IMGP1283 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8776. Północny wschód-widać część założenia, nie wiem co tu będzie docelowo.
IMGP1286 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8777. Zbliżenie na Sanktuarium, w oddali Wawel i Stare Miasto.
IMGP1287 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8778. W stronę Ruczaju. Za nim wznosza się dwa wzgórza - z prawej bł. Bronisławy z Kopcem Kościuszki, z lewej Sikornik z Kopcem Niepodległości.
IMGP1290 by Tomasz Mazoń, on Flickr

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,578
Rzeczywiście, masz rację, trochę szkoda bo straci na klimacie idąc tak daleko od centrum. Nawet bibliotekę na Ruczaju chcą wynająć, ciekawe co z tego wyjdzie.

8779. Południowy zachód. Na wzgórzu kościoł na Górce Borkowskiej, poniżej takie jakieś dziwne osiedle, chyba szeregówki, ale wygladaja z tej strony jak garaże ;) W oddali z lewej widać dość samotna i wybitna Górę Lanckorońska, a jeszcze dalej z prawej pasmo Leskowca i Łamanej Skały w Beskidzie Małym.
IMGP1295 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8780. Wola Duchacka, bloki w okolicy ulicy Beskidzkiej, na dole niewielki biurowiec na skrzyżowaniu Witosa i Turowicza/Herberta, jeszcze przed jego totalnym rozkopaniem.
IMGP1297 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8781. Kurdwanów, wrzucam bo takie śliczne kolorowe bloki w oddali ;)
IMGP1298 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8782. a tak prezentuje się Wawel na dużym zumie.
IMGP1299 by Tomasz Mazoń, on Flickr

·
Moderator
12,232 Posts
Discussion Starter #5,580
Ech, ma, słabość do tego hotelu, miałem tam studniówkę ;)

8783. Sponsorem dzisiejszego setu będzie zoom.
Ponad sanktuarium Bożego Miłosierdzia - Kazimierz i św Katarzyna.
IMGP1303 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8784. Zoom z wieża, forum i Wawelem.
IMGP1304 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8785. Bloki na Ruczaju, urwiska Zakrzówka i Kopiec Kościuszki.
IMGP1312 by Tomasz Mazoń, on Flickr

8786. Jeszcze raz Ruczaj, Górka Pychowicka i Kameduli na Bielanach.
IMGP1314 by Tomasz Mazoń, on Flickr

5561 - 5580 of 5588 Posts