SkyscraperCity banner

161 - 180 of 6028 Posts

·
Moderator
13,444 Posts
Discussion Starter #161
Na horrory to moim zdaniem lepszy jest fort Borek, większa ciemnica, zdjęcia, różne przejścia i dziury :)

A skoro jesteśmy już na następnej stronie to ostatni akord fortu Rajsko - widoczki. W zimie, gdy nie ma liści, dałoby się skleić piękną panoramę miasta.

215. Widok na Kurdwanów (blisko), Wolę Duchacką (po lewej) i Piaski Nowe (po prawej). W tle reszta miasta, niestety w cieniu.

216. Zbliżenie na Kurdwanów i Wolę Duchacką (tam, gdzie te 2 piaskowe wieżowce) - gdzieś tam stała ta nieszczęsna prochownia, której wybuch w 1909 uszkodził fort.

217. Stare Miasto - niestety bloki trochę zasłaniają. Komin to Bonarka, za nim widać wieżę telewizyjną na Krzemionkach.

218. Widok bardziej na zachód - dominuje sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Na lewo blokowisko przy Cegielnianej, dalej bloki Ruczaju (z dominującymi przy Lipińskiego), białe urwiska Zakrzówka i kopiec Kościuszki.

219. Jeszcze bardziej na zachód - oczywiście kameduli na Bielanach. Poza tych wieżowce w Borku Fałęckim (fajnie wystają z lasu) i kościół na Górce Borkowskiej.

Kiedyś, jak już będę miał lepszy teleobiektyw, zaglądnę tu zimową porą coś pofocić. Chyba że ktoś mnie ubiegnie ;)
Miejscówka przednia, w dodatku widok na północ, więc słońce i pyły tak nie przeszkadzają. Trzeba tylko trafić na dobrą pogodę z bardzo przejrzystym powietrzem, bo odległość do centrum miasta spora. W drugą stronę ponoć widoki też były niezłe, ale niestety ani Pogórza Wielickiego, ani Beskidów już nie widać z tej dżungli, która wyrosła na forcie. Można by przejść nieco w bok, szukając odkrytych łąk, ale niestety nie bardzo miałem na to czas. Dużo tam w okolicy dobrych miejsc widokowych, np przy Sawiczewskich czy na odcinkach Drogi Rokadowej do fortów kosocickich.

·
Ewa
1,098 Posts
Tomeyk, skorzystam z Twojego wątku, by zapytać o jedno miejsce.
Otóż zawsze wjeżdżam do Krakowa od strony Bielan i tuż po wjeździe na Księcia Józefa, pod numerem 299 mieści się przepiękny kompleks budynków. Zawsze myślałam, że to dawne wodociągi, ale widzę, że teraz siedzibę ma tam jakaś spółka Texas.
Czy możesz mi powiedzieć coś więcej o tym miejscu? co to było? jaka jest historia tego miejsca? a może ktoś inny z Krakowian wie coś więcej na ten temat?

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :)

·
Moderator
13,444 Posts
Discussion Starter #163
Firma Texas zajmuje tylko jeden z lokali (google mi podpowiada, że nr 5). Cały kompleks to nadal krakowskie wodociągi (chociaż główna siedziba mieści się przy ulicy Łowieckiej w centrum). W tej chwili to już tylko źródło awaryjne, pomocnicze - korzysta z tego co pamiętam ze studni oraz z wody z Sanki, a główna działaność w tamtej lokalizacji to laboratorium - sam kiedyś na studiach przy jakiejś pracy zaliczeniowej brałem stamtąd wyniki pomiarów fizykochemicznych i bakteriologicznych dla 4 głównych źródeł zaopatrzenia Krakowa w wodę.
Swoją drogą, ponieważ laboratorium nie potrzebuje tak dużego kompleksu, po ostatnim remoncie (świetnym zresztą) duża część kompleksu zarabia jako centrum konferencyjne.

·
bezrobotny
7,187 Posts
Świetne te nocne zdjęcia!

·
Moderator
13,444 Posts
Discussion Starter #167
220. Małopolski Ogród Sztuki - fajny budynek. Niedługo będzie skończony. Może być najlepsza realizacja roku 2012 w Krakowie.

221. Traffic jam.
Korek krakowski, rzecz jasna ;)

222. Chmurki nad Osiedlem Europejskim i Skotnikami.

223. Idzie burza. Pod chmurą Skotniki.

224. Nie wytrzymałem, kolejny zachód słońca nad Bielanami :lol:

225. Dla równowagi z drugiej strony wschód słońca nad Starym Miastem.

·
Moderator
13,444 Posts
Discussion Starter #171
^^
Opadły mgły i miasto ze snu się budzi,
Górą czmycha już noc,
Ktoś tam cicho czeka, by ktoś powrócił;
Do gwiazd jest bliżej niż krok!
SDM
http://www.youtube.com/watch?v=fb0UtGKpk1s

Od dłuższego czasu chodzi mi taki pomysł po głowie, żeby zrobić cykl zdjęć o poranku, ilustrujących kolejne wersy tej piosenki, swoją drogą uroczej. Na przeszkodzie staje mi moje zamiłowanie do wysypiania się. Tutaj zdjeciu pomogły krewetki, którymi się strułem i nie mogłem zasnąć :lol:
I tak nigdzie nie poszedłem, tylko na balkon sie przewietrzyć ;)
Ale już jestem ugadany z ochroną, że jak będę miał wreszcie motywację, to pożyczam klucze i idę na dach robić zdjęcia - wtedy te dwa 7-piętrowe bloki nie będą mi tak centrum Krakowa zasłaniać.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,945 Posts
Ale już jestem ugadany z ochroną, że jak będę miał wreszcie motywację, to pożyczam klucze i idę na dach robić zdjęcia - wtedy te dwa 7-piętrowe bloki nie będą mi tak centrum Krakowa zasłaniać.
Czekamy :popcorn:

·
Registered
66,991 Posts
Piękne zdjęcia, piękna strona - panoramy, niebne ekspresje, pioruny :eek:. Obiekt ze zdjęcia 220 bardzo ciekawy :eek:kay: - w Miss może wiele zdziałać :|.

·
perfidus acutus
34,386 Posts

·
Moderator
13,444 Posts
Discussion Starter #178
O, mimo braku aktualizacji jeszcze ktoś przegląda mój wątek :)
Ja bardzo przepraszam za brak aktualizacji, ale póki co chcę tę Lizbonę skończyć, poza tym sprawy rodzinne :) strasznie absorbujące.
Niedługo postaram się coś wrzucić, przynajmniej obiecane kilka zdjęć ze sztandarowego przykładu nowego budownictwa na Ruczaju, czyli OE ;)

@Gatsby - co do Plejad - oni tam w planach mieli piękne dwupoziomowe mieszkania na najwyższym poziomie, z wielkim przeszklonym ogrodem zimowym. Ponad 100 metrów, więc poza moim zasięgiem (wtedy ;) ). Ciekawe co z tego pozostało po zmianach projektowych. A widok to chyba i na Tatry, i na Stare Miasto stamtąd jest, jedno z najlepszych miejsc widokowych w mieście.

·
Moderator
13,444 Posts
Discussion Starter #179
No to kilka zdjęć wygrzebanych z zakamarków dysku (z ostatniego miesiąca).

229. Osiedle Europejskie. Sporo przestrzeni marnuje się na samochody. Na szczęście wewnątrz kwartałów są całkiem przyjemne skwery, chociaż chciałoby się większe. Samebloki prezentują się nawet nieźle, szczęśliwie daleko od postmodernizmu.

230. Tak wita Kraków wjeżdżających od strony Olkusza (z DK 94) i od Katowic (z A4). Okolice ROK i Conrada na tym zdjęciu można określić tylko jako kompletny chaos.

231. Panorama z Bielanami i ogromną chmurą burzową po prawej. Wychodziło mi z mapy burzowej i z pogodynki, że jest gdzieś w olicach Lublińca, ale nie wiem czy to możliwe, aby widzieć ją tak daleko.

232. Płonące niebo i niewzruszeni Kameduli, trwający od 400 lat w modlitwie i ścisłym odosobnieniu.

161 - 180 of 6028 Posts