SkyscraperCity banner

1 - 20 of 27797 Posts

·
Your brain controller
8,246 Posts
Plan pochodzi ze strony Instytutu Geografi. Stronka wyraźnie przeznaczona dla studentów i pracowników instytutu.

·
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:
5,225 Posts
Obecnie po za linią do Balic to o innym miejskim wykorzystaniu sieci kolejowej w Krakowie się nie mówi.

·
Krakus rodowity
5,749 Posts
Znalezione w sieci, w głównej roli nasza chluba, czyli bombardier:)
Krakow:

bombardier:

Prezent od miasta Wiednia:

bombardier:

·
Registered
259 Posts
MKP ogłosiło już przetarg na dostawe nowych tramwojów. Podobno warunki sa tak wyśrubowane ze może je spełnić tylko Bombardzier lub jaki inny nie pamiętam nazwy. Inne firmy trochę jęczą ale IMO to bardzo dobrze dość już najtańszych rozwiązań w Krakowie (czyt. Guris) trzymam kciuki za Bombardiera

·
Registered
59 Posts
no i bdb bo te tramwaje sa najpiekneijsze i najlepsze i tylko takie chce w krakowie !!! a ten czerwony to nie dosc ze jest ohydny to jeszcze w czerwonym kolorze w ogole nie w kolorach miasta co to ma znaczyc ??? i mam pytanie co to jest to "IMO" ciagle ktos tu uzywa i nie wiem co co jest (dzieki z dolu za odp.)

·
Banned
5,316 Posts
mam nadzieje ze wygra bombardier, naprawde nie wiem co moglbym tym tramwajkom zarzucic, poza slaba wnetylacja (o klimie juz nie mowie), w lecie to taki piekarnik sie robi,za to w zimie cod-miod!

·
Registered
59 Posts
no co ty on chyab ma klime pamietam ze w upalny dzien jak jechalem to bylo chlodniej niz normalnie no i jeszcze wada jest to ze sie cholernei tlucze jak jedzie np kosciuszki

·
Banned
5,316 Posts
no to moze i ma ale jej nie uzywaja ;)
przynajmniej jak ja korzystalem z nich.

·
Registered
59 Posts
podobno 24, a jakizeby inne mogly wygracj akn ie one ??? sa juz u nas wiec znaja je w mpk i tylko te wezma bo sa na dodatek lubiane

·
Registered
3,843 Posts
Widac jak sie chce, to jednak mozna w przeciwienstwie do takiej stolicy, ktora nie moze nawet rozpisac poprawnie przetargu na przestarzale do tego tramwaje. Ladnie ladnie.

·
Banned
220 Posts
Grzegorzzz said:
sa juz u nas wiec znaja je w mpk i tylko te wezma bo sa na dodatek lubiane
Nie masz pojęcia o przetargach, prawda?

Może to Ciebie zadziwić i wywołać szok, ale MPK nie wybiera sobie pojazdów w sposób "bierzem te ło, bos om fajoveh!!!".

Co do ilości Bombardierów, jest ich 24 (obsługują w całości dwie linie, trzecią na oko co piąty kurs), teraz rozpisano przetarg na kolejne 24 sztuki. Warunkiem musi być chyba 70 czy 80% niskiej podłogi i chyba tylko Bombardier je spełnia.

·
Registered
59 Posts
ale mialem nam ysli to ze skoro znaja juz go to jest wieksza szansa ze go wezma skoro juz mamy 24 tramwaje tego typu (bo jakie moglibysmy wziac ??? nawet nie znam innych nowych)

·
Banned
220 Posts
Grzegorzzz said:
nawet nie znam innych nowych
A ja znam:

- Siemens (wbrew pozorom poza telefonami komórkowymi też robią inne rzeczy)
- Alstom-Konstal
- Tatra

·
Everything is real
4,908 Posts
Tylko ze podobno przetarg zostal ustawiony pod Bombadiera,wiec panowie nie ma sie o co klocic.Wszystko sie da zrobic i napewno wygra bombardier ;)

1 - 20 of 27797 Posts