SkyscraperCity banner

2641 - 2660 of 2688 Posts

·
Super Expert
3,561 Posts
wydaje mi się, że mamy 3 możliwości:

1. opcja tunelu tylko ze względów "politycznych" - oczywiście, nie byłoby to dobre, biorą uwagę znaczny wzrost kosztów inwestycji.

2. opcja tunelu tylko ze względów technicznych (np. pochylenie dróg, połączenia z innymi poprzecznymi itp) - bez dyskusji.

3. połączenie obu tych wersji:
jeśli dzięki tunelom ułatwimy połączenie, zapewnimy bezkolizyjność, a przy okazji zapewnimy "spokój" w miejscu kultu - gdzie co by nie mówić jednak sporo pielgrzymów przyjeżdża,
to może to już nie jest takie całkiem bez sensu?

Chcę wierzyć że opcja 3 a nie 1 miała tu znaczenie.

·
Registered
2,519 Posts
Wiara czyni cuda. o_O
Na zdjęciach widać, że na sporym fragmencie TŁ mogłaby się obejść bez tunelu.

·
sceptyk
15,275 Posts
O, ciekawe co to zrobili na tym nowym moście kolejowym nad Wilgą - w zeszłą sobotę układali izolację przeciwwilgociową (papę), w kolorze czarnym. A teraz widzę białe...

Zdarli to co ułożyli czy zalali betonem? Oto pytanie...

·
Registered
2,519 Posts
Parę zdjęć z dzisiaj wykonanych z wieży przy SMB. Widać, że na budowie coś drgnęło m.in. w okolicy podziemnego przystanku.

Na tym zdjeciu jak na dłoni widać jak dalece przeskalowana jest to inwestycja. Zamiast zrobić na powierzchni zwykłą ulicę z tramwajem, wykonywane są niepotrzebnie gigantyczne prace ziemne. Ale kto bogatemu zabroni?

·
Super Expert
3,561 Posts
O, ciekawe co to zrobili na tym nowym moście kolejowym nad Wilgą - w zeszłą sobotę układali izolację przeciwwilgociową (papę), w kolorze czarnym. A teraz widzę białe...

Zdarli to co ułożyli czy zalali betonem? Oto pytanie...

posypuje się gresem. no takimi małymi kamyczkami.

·
Registered
43 Posts
Na tym zdjeciu jak na dłoni widać jak dalece przeskalowana jest to inwestycja. Zamiast zrobić na powierzchni zwykłą ulicę z tramwajem, wykonywane są niepotrzebnie gigantyczne prace ziemne. Ale kto bogatemu zabroni?
Proponuję już nie wyjaśniać KOTLET-owi dlaczego jest w błędzie. Było to już wielokrotnie wyjaśniane, skoro nie zrozumiał to daremny trud.

·
Registered
2,519 Posts
Proponuję już nie wyjaśniać KOTLET-owi dlaczego jest w błędzie. Było to już wielokrotnie wyjaśniane, skoro nie zrozumiał to daremny trud.
Nie usłyszałem ani jednego przekonującego argumentu. Nie wiem, czy tak trudno jest zobaczyć, że wyrzuca się miliony tylko dlatego, żeby nie narazić się instytucji, którą wybudowała swoje obiekty po obu stronach Trasy.

·
Registered
124 Posts
Nie usłyszałem ani jednego przekonującego argumentu. Nie wiem, czy tak trudno jest zobaczyć, że wyrzuca się miliony tylko dlatego, żeby nie narazić się instytucji, którą wybudowała swoje obiekty po obu stronach Trasy.
Istnieje nikła szansa, że jesteś jedynym który widzi to czego reszta nie jest w stanie dostrzec. Natomiast obecnie to raczej Tobie nie udało się nikogo przekonać do własnego punktu widzenia, więc może zamiast odwracać kota ogonem narysujesz np. przebieg trasy bez tunelu z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm i przepisów ? Oskarżeniami jest bardzo łatwo rzucać. Szkoda tylko, że najczęściej są one nie poparte żadnymi dowodami.

·
Registered
731 Posts
A co powiesz o dalszej części trasy za Zakopiańską w kierunku Grota-Roweckiego. Też ma być w tunelu, też bez sensu?

·
Registered
2,519 Posts
Ale co mam bronić? To zwolennicy budowania tunelu w obszarze, w którym jest on według mnie zupełnie zbędny, muszą uzasadnić jego przydatność. Jak na razie, padały argumenty, że TŁ krzyżuje się z innymi ulicami oraz o ochronie mieszkańców przed hałasem. Oba kompletnie nietrafione w odniesieniu do odcinka, o którym mówimy (czyli od torów kolejowych do Turowicza, ale bez skrzyżowania). NIE MÓWIMY tutaj o fragmencie na zachód od Zakopiańskiej. Padł też argument o zachowaniu zieleni, na który odpowiadam, że jest to najdroższy trawnik świata. Nie jest to wg mnie wystarczający argument do wydawania tak gigantycznych pieniędzy. Można by znaleźć tysiące ulic, które bardziej by zasługiwały na wkopanie w ziemię, ale nikogo na to nie stać.

·
Registered
651 Posts
Z tego co pamiętam (a przynajmniej wydaje mi się, że pamiętam) to trasa poszła w tunelu bo naziemnej wersji sprzeciwiały się zakonnice z Sanktuarium obok. Argumentowały to tym, że naziemna trasa będzie burzyła spokój i ciszę Sanktuarium oraz warunki do kontemplacji. Niestety artykułu z jakiejkolwiek gazety o tym fakcie nie mogę znaleźć - w sumie było to już kilkanaście lat temu.

2641 - 2660 of 2688 Posts