SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 100 Posts

·
Resistance is futile
1,765 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Pomysł zrodził się podczas przeglądania innych wątków zawierających zdjęcia Krakowa - zdarzały się opinie o niektórych ulicach, iż są tragiczne, brzydkie zatłoczone i w ogóle do niczego się nie nadają. Może najlepiej będzie jak te ciekawsze z nich zobaczymy na zdjęciach i większa liczba forumowiczów będzie mogła to ocenić, a także zastanowić się co zrobić, aby było lepiej ;) Na początek proponuje poruszać się między I a II obwodnicą miasta, czyli między Plantami, a Alejami. Zostawimy najbardziej oklepane ulice Starego Miasta w spokoju i przyglądniemy się tym znajdującym się całkiem niedaleko, ale może mniej znanym osobom spoza Krakowa.

Kraków - ul. Długa Aktualizacje: 1 | 2 | 3
Kraków - ul. Krowoderska
Kraków - ul. Szlak
Kraków - ul. Szewska
Kraków - ul. Grodzka
...
...

·
Resistance is futile
1,765 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Zaczynamy od ulicy Długiej stanowiącej jeden z ważniejszych potoków między Plantami, a Alejami. Ulica z dużym potencjałem, na której znajduje się wiele ciekawych kamienic. W tym momencie jest bardzo zaniedbana z większością fasad nadających się do odświeżenia, z co najmniej kilkoma budynkami nadającymi się do nadbudowy (czy wręcz wyburzenia) oraz kilkoma plombami do uzupełnienia. Także nawierzchnia ulicy, torowisko i chodniki potrzebują kapitalnego remontu.

Położenie ulicy na mapie Krakowa:

Rozpoczynamy od strony Plant - widok na wlot w Długą

Prawa strona - budynek drukarni (1)

Numer 3 (budynek z całą pewnością do nadbudowy)

Lewa strona

Lewa (2)

Prawa (5)

Prawa (7 i 9)

Prawa (11) - remont - dalej róg Długiej i Krzywej

Lewa (4)

Lewa (4 i 6)

Lewa (8)

Lewa (8 i 10)

Lewa (12-16)

Prawa (13) - róg Długiej i Krzywej

Prawa (15 i 17)

Prawa (17 i 19)

Prawa (21 i 23)

Prawa - widok na wlot ul. św. Filipa

Lewa strona - barak do wyburzenia i prosimy o jakąś ciekawą plombę

Lewa (22 i 24)

Lewa (26)

Lewa (28 i 30)

Lewa (30 i 32)

Lewa (36) - do nadbudowy (wyburzenia i nowa plomba?)

Narożny budynek Długa/Słowiańska

Prawa - narożna kamienica Długa/Pędzichów

Prawa (31

Prawa (35-39)

Prawa (41)

Prawa (47 i 49)

Prawa (51 i 53a)

Prawa (53 i 55) - róg Długa/Szlak - 53 do nadbudowy

Lewa (40-46) - z tym baraczkiem na rogu Długiej i Słowiańskiej warto by coś uczynić

Lewa (48)

Lewa (48-52)

Lewa (54)

Lewa (58 i 58) z budynkami trzeba coś zrobić

Lewa (60-64) - róg Długa/Szlak

Prawa, róg Długa/Szlak

Prawa (57-61)

Prawa (63) - róg Długa/Helclów

Prawa - za Helclów po prawej stronie aż do Alei są już tylko baraczki/kioski a za nimi płot i teren domu opieki społecznej im. Helclów

Bonus - dom opieki od ulicy Helclów

Lewa (66) no i plomba do postawienia w miejsce baraków

Lewa - (70) straszydło, które z niewiadomych mi przyczyn od dawien dawna stoi puste (wpuścić tam buldożery)

Lewa (72) - budynki do zagospodarowania - lofty?

Lewa (74)

Lewa (76-80)

Lewa - róg Długa/Żuławskiego (82)

Lewa - to już koniec Długiej (84-88) - widok na ul. Śląską za Alejami

Widok na targowisko Nowy Kleparz, znajdujące się między dwoma odnogami Długiej.

·
Registered
284 Posts
Swietny wątek, swietne zdjecia - gratuluje. Ale nie wiem jak to chcesz zrobić, bo takich ulic jest w Krakowie setki....

·
Registered
4,060 Posts
Świetnie że taki wątek powstał!! Gratuluję pomysłu. Co do zmian na Długiej zgadzam sięz Tobą w 100%. Wybudować trzeba trochę plomb oraz mniej więcej wyrównać wysokośćulicy poprzez nadbudowy. Czekam na aktualizacje, sam jak znajdę chwilkęczasu coś dodam. Jak Cię to satysfakcjonuje to mam trochę zdjęć w teamcjie Kraków - Piasek z bocznych ulic Krakowa, z tym że one są z zeszłego lata.

·
Resistance is futile
1,765 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Swietny wątek, swietne zdjecia - gratuluje. Ale nie wiem jak to chcesz zrobić, bo takich ulic jest w Krakowie setki....
Powolutku i regularnie :) Oczywiście nie pretenduje to obfotografowania całego Krakowa :D, ale może chociaż część się uda, a może w inne rejony włączą się kolejne osoby.

·
Registered
741 Posts
Paskuda, pomyliłeś parzystą numerację kamienic:):):)
Ja mam obfotografowane (prawie) wszytskie zabytkowe ulice Krakowa z małymi wyjątkami, niestety fotografowałem to tak z 5 lat temu analogową cyfrówką i tylko ciekawe kamienice a nie wszystko co popadnie.

·
Resistance is futile
1,765 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Kęcija;12990580 said:
Paskuda, pomyliłeś parzystą numerację kamienic:):):)
Ja mam obfotografowane (prawie) wszytskie zabytkowe ulice Krakowa z małymi wyjątkami, niestety fotografowałem to tak z 5 lat temu analogową cyfrówką i tylko ciekawe kamienice a nie wszystko co popadnie.
Bardzo możliwe - w miarę możliwości będę to poprawiał.

·
Registered
284 Posts
Powolutku i regularnie :) Oczywiście nie pretenduje to obfotografowania całego Krakowa :D, ale może chociaż część się uda, a może w inne rejony włączą się kolejne osoby.
Aha, chyba że tak Paskudo :)

·
potato bucket challenge
1,138 Posts
Ładna ulica, tylko czemu taka zaniedbana. Oglądałem sobie wątek o Pradze, teraz Krakow i wielki przeskok, niestety:( Pomysleć ile Czesi kasy włozyli, żeby Praga wygladała tak jak wygląda.
Skoro buduje się u nas tak mało mieszkań, to czemu tak niewiele kamienic jest remontowanych i przeznaczanych na mieszkania?

·
Resistance is futile
1,765 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Ładna ulica, tylko czemu taka zaniedbana. Oglądałem sobie wątek o Pradze, teraz Krakow i wielki przeskok, niestety:( Pomysleć ile Czesi kasy włozyli, żeby Praga wygladała tak jak wygląda.
Skoro buduje się u nas tak mało mieszkań, to czemu tak niewiele kamienic jest remontowanych i przeznaczanych na mieszkania?
W Krakowie na przeszkodzie w dużej mierze stoją problemy ze sprawami własnościowymi oraz problemy z lokatorami (brak zastępczych mieszkań komunalnych).

Poza tym fala remontów kamienic obejmuje raczej ring I obwodnicy i w takie rejony jak Długa dociera póki co sporadycznie.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
47,026 Posts
A tak swoją drogą to jakiś dziwny ten dom pod globusem, bo wygląda, jakby wyremontowali samą górę i na tym poprzestali... :bash:
Bo na razie wyremontowano tylko dach.
Kamienice remontuje obecny uzytkownik, czyli Wydawnictwo Literackie. To nie jest jakas bardzo bogata firma, wiec idzie to powoli. Zaczeli od dachu-co jest oczywiste -i od remontu wnetrz min. Sali Mehofferowskiej.

·
UserDario
2,220 Posts
Ciekawy watek i ladne zdjecia z opisami, ktorych tak czesto brakuje :/

Czekamy na kolejne fotorelacje.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
47,026 Posts
Zostawimy najbardziej oklepane ulice Starego Miasta w spokoju i przyglądniemy się tym znajdującym się całkiem niedaleko, ale może mniej znanym osobom spoza Krakowa.
W sumie to nie ma na forum zdjec z "najbardziej oklepanych ulic S.M.". Ze swieca szukac zdjec kamienic na Florianskiej (takich jak pod Matka Boska, Pod Aniolkiem, Palac Jordanow) sw. Jana (Palac Wodzickich, Opatow Jedrzejowskich), Slawkowskiej, Grodzkiej, Brackiej itd...

·
Resistance is futile
1,765 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
W sumie to nie ma na forum zdjec z "najbardziej oklepanych ulic S.M.". Ze swieca szukac zdjec kamienic na Florianskiej (takich jak pod Matka Boska, Pod Aniolkiem, Palac Jordanow) sw. Jana (Palac Wodzickich, Opatow Jedrzejowskich), Slawkowskiej, Grodzkiej, Brackiej itd...
To się zgadza. A jak już się pojawiają, to najczęściej zawstydzają nas nimi osoby nie mieszkające w Krakowie ;)

W każdym razie mi bardziej chodziło o to, że S.M. zna chociaż trochę każdy kto raz odwiedził Kraków w celach zwiedzania, a to co staram się pokazać tutaj to okolice których forumowicze spoza Krakowa raczej nie znają. A zaryzykowałbym tezę, że i nie wszyscy forumowicze z Krakowa znają je bardzo dobrze :)

PS. Niedługo pojawi się kolejna seria zdjęć (chociaż przydałoby się je wkleić dopiero na kolejnej podstronie, także proszę trochę sensownie pospamować :D )

·
UserDario
2,220 Posts
Wlasnie moze ktos wrzuci jakies fotki z kamienicami SM + (plus) opisy :)
Ja nie mieszkam za dlugo w Krk, wiec nie chce sie tego podejmowac :/

·
Registered
11,783 Posts
Ja dziś dokonałem zfocenia ulic Szewska i grodzka, zdjęcia aktualnie sa ładowane na fotosika jak tylko skończę stworze fotorelacje ;). Niestety zdjęcia średniej jakości ale lepsze chyba takie niż żadne :)

1 - 20 of 100 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.