SkyscraperCity banner

1 - 20 of 114 Posts

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Wybrałem się na parę dni do Krakowa, porobiłem dużo zdjęć, które chcę Wam tu zaprezentować ;) Opisów raczej nie będzie, bo nie znam miasta, a pojawiłem się tam pierwszy raz od paru lat. Także wszystkie zdjęcia to takie centrum miasta z perspektywy przyjezdnego :)

Jeżeli ktoś chce wiedzieć co jest na zdjęciu, bądź na jakiej ulicy zostało wykonane, proszę pytać w wątku. Jeżeli ja nie będę potrafił odpowiedzieć - pewnie zrobi to ktoś inny ;)

Życzę miłego oglądania. Komentarzy nie wymagam :)

---
WSZYSTKIE ZDJĘCIA, KTÓRE PUBLIKUJĘ W TYM WĄTKU SĄ MOJEGO AUTORSTWA
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE, ZAKAZ KOPIOWANIA I UMIESZCZANIA NA INNYCH STRONACH BEZ MOJEJ ZGODY
Andrzej Beręsewicz
http://beresewicz.pl

---

Zaczynam od [ Centrum i okolic dworca ]

1.

2.

3.

4.

5.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)

6.

7.

[ Stare miasto, śródmieście ]

8.

9.

10.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #3

11.

12.

13. Kino i Piwnica pod Baranami. Byłem tu na "This must be the Place". Film polecam, jest genialny. A kino bardzo fajne - z wysokiej jakości projektorem.

14.

15.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #4

16.

17.

18.

19.

20.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #5

21.

22.

23.

24.

25.

·
tararam!
3,528 Posts
Opisów raczej nie będzie, bo nie znam miasta, a pojawiłem się tam pierwszy raz od paru lat. [/img]
.
Opis opisem, ale skoro nie znasz i w ogóle po latach, to może wrażenia jakieś? Refleksyjki?

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #7
_koriat_ : w sumie masz rację, postaram się coś skrobnąc od siebie.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #10
Dzięki! W mojej fotorelacji będzie dużo budynków. Bardzo lubię taką starą zabudowę, a Kraków pod tym względem jest piękny. Zachwyciło mnie to, ile ostało się starych kamienic. Starałem się wyłapać co ciekawsze detale.

26.

27.

28.

29. Ten budynek robi wrażenie przy tym małym placu. Wielki moloch, ale prezentuje się fajnie. Szkoda, że zaniedbany.

30.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #11

31.

32.

33.

34.

35.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #12

36.

37. Tak wielkomiejsko :)

38.

39.

40. Teatr Słowackiego robi wrażenie. Piękna bryła!

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #14

41. Dużo jest takich ładnych kamienic w centrum, szkoda że się sypią...

42.

43. W co drugiej bramie standard - badziewia dla turystów plus polska potrawa narodowa - kebab.

44.

45.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #15

46.

47.

48. Trochę zdjęcie mi nie wyszło, ale podobał mi się ten budynek :)

49.

50.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #16

51.

52.

53.

54. Co prawda to tylko kadr Jagiellońskiego, ale bardzo podobała mi się elewacja tego budynku. Trochę nie pasująca do dzielnicy, ale robiąca pozytywne wrażenie estetyczne.

55.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #17

56.

57.

58.

59.

60.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #18

61. Podobają mi się te stylizowane zegary!

62.

63. Takie ciasne uliczki w krakowie są piękne.

64. Spacerując z aparatem zatrzymali mnie policjanci, bo zrobiłem to zdjęcie. Pytali czy robię zdjęcie dla ambasady USA, wtedy właśnie dowiedziałem się, że takowa tu jest :D Musiałem pokazać foto, paranoja.

65. Mały rynek też ma klimat :)

·
Human Traffic
5,631 Posts

64. Spacerując z aparatem zatrzymali mnie policjanci, bo zrobiłem to zdjęcie. Pytali czy robię zdjęcie dla ambasady USA, wtedy właśnie dowiedziałem się, że takowa tu jest :D Musiałem pokazać foto, paranoja.
Może byłeś podejrzewany o przygotowywanie zwiadu fotograficznego dla Al-Kaidy :lol:

BTW to nie Ambasada tylko Konsulat Generalny ;)

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #20

66.

67.

68. Słońce wyszło (i zaczęło zachodzić), więc zrobiło się bardziej kolorowo :)

69. Lans. W poniedziałek odpoczywałem sobie koło godziny 13 na rynku nieopodal hard rocka, gdy w pewnym momencie na zewnątrz wyszło kilkunastu pijanych anglików drących się głośno. O 13 w dzień! A mówią, że polacy tak chleją ;)

70.

1 - 20 of 114 Posts