Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 191 Posts

·
PublicSpace&Chardonnay
1,539 Posts
Discussion Starter · #1 ·
na www.podgorze.pl ktoś zalinkował świeżą uruchomioną stronę

http://www.lofty.krakow.pl/ :cheers:

Wow! Co o tym myślicie - zapowiada się rewelacyjnie!! Szkoda troche najgłębszych basenów w Polsce (choć przyznam, że tamte wizualnie się raczej gorzej prezentowały), ale to co widać na stronie (nota bene - też niezła) zaciera żal po koncepcji basenowej!!

Będą nowi Zabłocianie!! Chyba jakieś lokale użytkowe (jestem w trakcie eksploracji strony). Czekam na dalsze wieści!!

·
Krakus rodowity
Registered User
5,276 Posts
GENIALNE!!! :master:

tylko jeszcze raz powtórzę: ta strona we flashu...
Dlaczego do cholery panuje przekonanie, że jak coś jest we flashu i trzeba poczekać, aż się załaduje, to znaczy, że jest ekskluzywne i lepsze? wrrrrrrrr

·
PublicSpace&Chardonnay
1,539 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Pisząc o fajnej stronie - miałem na myśli dostatek informacji - jest mnóstwo wizualek, a wiemy jak czasem pod tym względem wypadają niektóre prezentacje planowanych inwestycji... (vide render Obtułowicza z Placu Centralnego).

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,074 Posts
Kolejny projekt z cyklu "mialo byc tak piekie a wyszlo jak zwykle".....
Podobnie jak w wersji Dunikowskiego przekonywanie ze tylkonowi "luksusowi" mieszkancy zapewnia nam rewitalizacje. Niestety takimi projektam Zablocia sie nie zrewitalizje. Powstanie co najwyzej kolejna -tym razem luksusowa, sypialnia, do ktorej nikt, poza mieszkancami nie bedzie sie chcial wybrac.
Oczywscie Zablocie musi miec mieszkancow, ale czy koniecznie w najbardziej interesujacych obiektach, ktore dzieki temu zamienia si w "twierdze". Zablocie to nie Kazimierz, tam na dzen dzisiejszy nie ma NIC tak interesujacego jak kazimierskie zabytki. I jakos na razie nie zaosi sie zeby cos mialo powstac, szczegolnie ze Emalia jest latana metoda gospodarcza.
Ale oczywscie filharmonie bedzie sie miala lepiej posrod akademikow i willi Cichego Kacika, bo przeciez cytuje: " w mieście niewiele jest terenów, na których można zbudować podobne obiekt" No fakt, jak tak dalej pojdzie to bedzie niewiele, wszystko zajmie mieszkaniowa "z widokiem"...

·
Registered
796 Posts
Behemot rozumiem ze jestes urodzonym pesymista i dogodzic Ci jest rzecza trudna(niemozliwa?). Twoja krytyka bardzo czesto jest zasadna, ale nie w tym przypadku. Wspanialy obiekt ma sznse byc fajnie zagospodarowany,a Ty znowu krecisz nosem. Pochwal sie swoim pomyslem na zagospodarowanie tego obiektu, jestem bardzo ciekawy.

·
Registered
4,714 Posts
Projekt świetny, mam nadzieje, że rzeczywistość nie odbiegnie znaczącą od wizualizacji,

Niestety, wielu lubi bardzo lubi krytykować, to jest bardzo łatwe zajęcie ale jeśli przychodzi zabrać się do stworzenia czegoś to już jest o wiele trudniej. „Krytykować, prosta sprawa stworzyć coś nowego i oryginalnego trudna”. Projekt jest ciekawy, dość nowatorski i ogólnie się podoba, i nie zajmie on całego Zabłocia jest wiele miejsc gdzie można zbudować coś co przyciągnie ludzi.

·
PublicSpace&Chardonnay
1,539 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Behemot - a jak Ci się podobają lokale usługowe w pomieszczeniach z "technicznym sklepieniem"? Tym razem rzeczywiście ciężko zrozumieć Twoją sceptyczną postawę....

obecnie obiekt prezentuje się następująco

·
Centuś
3,382 Posts
Paskuda said:
Świetne. Biorę kredyt na ten szklany domek ;)

PS. Mikael może masz po prostu za wolne łączne ...
Ja bym się wstrzymał bo znając życie szklany domek w realu okaże się betonowym domkiem.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,074 Posts
A co powiecie na to:
by "Gosc z mlyna"

"Słusznie powiedziane miał (powstać) basen itp. Inwestor nie wytrzymał opieszałości UMK i zmienił decyzję co do planów w młynie. Będą luksusowe apartamenty - lofty. Szkoda ładnego planu ale cóż - światem rządzi kasa. Pozdrawiam podgorze.pl - wkrótce zapraszam na zablocie.pl"

http://www.podgorze.pl/forum/viewto...start=30&sid=765b22f0029a16bec72579dfc229b530

Wiec czy aby na pewno przesadzam??
Apropos wizualek - ja wole Obtulowicza, pokazujacego cala perspektywe niz wyekstrachowany z otoczenia budynek. Mimo wszystko.

·
PublicSpace&Chardonnay
1,539 Posts
Discussion Starter · #13 ·
^^^ Również na tym forum Gość z Młyna pisał, iż projekt jeszcze może ulec zmianie (co w ogóle jest oczywiste, lecz może bardziej istotne, kiedy mówi o tym ktoś związany z inwestycja).

·
perfidus acutus
33,484 Posts
"Słusznie powiedziane miał (powstać) basen itp. Inwestor nie wytrzymał opieszałości UMK i zmienił decyzję co do planów w młynie. Będą luksusowe apartamenty - lofty. Szkoda ładnego planu ale cóż - światem rządzi kasa. Pozdrawiam podgorze.pl - wkrótce zapraszam na zablocie.pl"
czyli dotąd inwestorem nie rządziła kasa? chciał mniej zarobić, ale zniecierpliwiony postanowił zarobić maksymalnie? baju baju...

·
Registered
454 Posts
szkoda jednak jego postindustiralnych wnętrz...Kto był w tym roku na "Miesiącu Fotografii" wie jako to będzie wielka strata(jedna z wystaw odbywała się tam):(....Ja bym tam widział coś w rodzaju galerii(ogólnie czegoś w rodzaju miejsca dla sztuki i kultury "niemuzealnej")...Niestety ekonomia jest brutalna......Echhh.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,074 Posts
pinkaVa88 said:
szkoda jednak jego postindustiralnych wnętrz...Kto był w tym roku na "Miesiącu Fotografii" wie jako to będzie wielka strata(jedna z wystaw odbywała się tam):(....Ja bym tam widział coś w rodzaju galerii(ogólnie czegoś w rodzaju miejsca dla sztuki i kultury "niemuzealnej")...Niestety ekonomia jest brutalna......Echhh.
O! Wlasnie!!
Na Zablociu potrzeba obiektow, ktore przyciagna tam ludzi. Bylo duzo szumu o rewitalizacji a poki co niewiele wiadomo o tym CO mialoby powstac w krakowskich 'doklandach'. Tam potrzeba rozmachu, inwestycji kulturalnych. Ostatnio mamay wysyp takich w Krakowie, a poki co zadna nie ma byc lokowana na Zablociu, uznanym za kluczowy obszar dla rozwoju miasta. Za to mamy juz plany kolejnych apartamentow, pewnei mieszkania powstana tez na terenach Miraculum. A o budynkach komercyjnych czy biurowych, tudziez w ogole o planie zagospodarowania jakos cichawo. Szkoda by bylo gdyby taka dzielnica zmienila sie w kolejna sypialnie.
Dla mnie mieszkania w mlynie, jednym z niewielu ciekawych obiektow na Zablociu, to mniej wiecej tak jakby urzadzic lofty w Sukiennicach....
@Gatsby
Kazdy inwestor chce zarobic, to chyba naturalne. Ale jezeli miasto robi schody inwestorowi, ktory nie idzie po najmniejszej linni oporu, jaka jest dzis budowanie apartamentow, to TO nie jest normalne. Powtorki z Nowego Miasta w Krakowie zdarzaja sie nieco zbyt czesto...

·
PublicSpace&Chardonnay
1,539 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^^^

Nie martw sie - jesli tylko MPZP wreszcie wejdzie - na co sie chyba jednak zanosi - mieszkaniowka sie tam nie "rozpanoszy" - jednak wiekszosc terenow przeznaczona bedzie na uslugi, troche mieszkan (mieszkancow) sie wiec przyda...

·
PublicSpace&Chardonnay
1,539 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Takie dodatkowe info - nie wiem czy bylo upublicznione - projektem loftow zajmie sie pracownia - ARTECH SP. Z O.O.

Informacja od Goscia z Mlyna (DZIEKI!!!)

1 - 20 of 191 Posts