SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 811 Posts

·
Amore infinito
Joined
·
5,104 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Rynek,Mały Rynek, lotnisko, Błonia, stadiony są juz udekorowane flagami turnieju. Do Krakowa przybyli już Holendrzy a Włosi za 1,5 h rozpoczynają otwarty trening:) Jutro przylatują Anglicy, wkrótce też pojawią się kibice duńscy.

Najwyższy czas, aby wydzielić osobny wątek dotyczący ME, tak aby nie pogubić się w natłoku informacji.

Temat organizacji meczów w Krakowie mamy już dawno za sobą- nie wracajmy do niego. Teraz trzeba się skupić na tym, aby pokazać obcokrajowcom Polskę/Kraków w jak najlepszy sposób. No i oczywiście dobrze się przy tym bawić :cheers:
 

·
Banned
Joined
·
545 Posts
Reprezentacja Włoch już w Krakowie!

Podopieczni selekcjonera Cesare Prandelliego wylądowali na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Podczas Euro 2012 będą chcieli... zamalować świat na niebiesko.

Już godzinę przed planowanym przylotem Włochów w terminalu przylotów stała już grupka kibiców i dziennikarzy. Na piłkarzy czekał już oficjalny autokar, którym będą poruszać się po Krakowie z napisem "Zamalujmy świat na niebiesko".

Niektórzy przedstawiciele mediów przylecieli do Polski tym samym samolotem co reprezentacja. Kamerzyści w błyskawicznym tempie opuścili pokład, by zdążyć nagrać zawodników na płycie lotniska. Włoską reprezentację witały dzieci ze szkół podstawowych z flagami oraz kilku dziennikarzy. "Mario Balotelli!" krzyczeli uczniowie, ale gwiazdor przeszedł po czerwonym dywanie wprost do autobusu i nawet nie zerknął na młodych kibiców.

- Kraków to doskonały wybór, ale we Włoszech dużo się o tym nie mówi. Mamy problemy z korupcją i tym się głównie zajmują dziennikarze i kibice - podkreśla włoski dziennikarz.

Piłkarze Włoch, którzy podczas Euro 2012 zamieszkają w Wieliczce, prosto z odprawy celnej udali się do autobusu i pojechali na stadion Cracovii. O godz. 19 rozpoczną trening otwarty dla widzów. Według organizatorów na trybunach zasiądzie 10 tys. kibiców.

W poniedziałek do Krakowa dotarła reprezentacja Holandii, która we wtorek przeprowadziła trening otwarty dla mediów. Więcej o profesjonalizmie Arjena Robbena i pozostałych reprezentantów na krakow.sport.pl.
 

·
Fair player
Joined
·
469 Posts

·
Registered
Joined
·
4,235 Posts
Całe aleje , 29 listopada ( w stronę Kleparza ) stoją od 18.00 z powodu treningu Włochów o 19.00 na stadionie Cracovii :bash:
 

·
Amore infinito
Joined
·
5,104 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
czekamy na zdjęcia, może filmik ;)
Nie mam zbytniej smykałki do filmowania/fotografowania, więc muszę Was rozczarować.

Natomiast sam trening był ciekawym przeżyciem- jestem tym pozytywnie zaskoczony. Na stadionie było stosunkowo dużo dzieci.

Rozpoczęło się od odegrania hejnału i wzajemnych uprzejmości : podziękowania przez M. Srokę dla Włochów, że wybrali ,, miasto papieża i najbardziej włoskie z polskich miast :)'' z życzeniami sukcesów podczas turnieju. Potem D. Albertini podziękował za gorące przyjęcie- podkreślił, że są tym miło zaskoczeni. Następnie włoscy piłkarze przy entuzjazmie kibiców rozpoczęli rozgrzewkę.

Główną część treningu stanowiła gra na części boiska - najpierw na jedno podanie, a potem z możliwością przyjęcie piłki i natychmiastowego odegrania.
Co ciekawsze akcje były nagradzane brawami. Szczególnie błysnął Balotelli - skoro zawodnicy o takich umiejętnościach grają w lidze angielskiej to nie dziwię się, że może się ona pochwalić tak dużą frekwencją na stadionach :)

A Żaczek zamienił się na kilka tygodni w siedzibę włoskich dziennikarzy - Casa Azzurri. Główne wejście udekorowano dużym banerem, po bokach są natomiast parasole i inne elementy wystroju.

Zdjęcia Żaczka:
http://www.corrieredellosport.it/foto/calcio/euro_2012/2012/06/05-46328_0/Italia,+ecco+Casa+Azzurri

I dla zainteresowanych trochę zdjęć z treningu :
http://www.corrieredellosport.it/fo.../Italia,+primo+allenamento+azzurri+in+Polonia
 

·
Registered
Joined
·
523 Posts
Holendrzy otworzyli boisko Orange Cruyff Court

Z udziałem piłkarzy reprezentacji Holandii w Krakowie otworzono we wtorkowe popołudnie boisko współfinansowane przez Fundację Johana Cruyffa.


Pierwsze kopnięcie piłki na nowym obiekcie wykonał pomocnik "Pomarańczowych" Mark van Bommel. W ten sposób rozpoczął towarzyską grę między młodzieżą polską i holenderską.

- Nie przyjechaliśmy z Holandii tylko po tym, aby rywalizować w mistrzostwach Europy. Chcemy także wesprzeć lokalne społeczności. Dlatego chcemy podarować dzieciom z Bronowic to, co dla nas było cenne w młodości: bezpieczne miejsce do gry i zabawy - oświadczył van Bommel.

Boisko, które nieco przypomina „orlika”, powstało przy Szkole Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie-Bronowicach. Jego wymiary to 42x28 m. Strona holenderska odpowiadała za sztuczną trawę i ogrodzenie boiska. Wspólnie z władzami Krakowa sfinansowano oświetlenie i drenaż. Gmina Miejska Kraków wykonała m.in. drogę dojazdową. Koszt inwestycji wyniosł milion zł.

http://wiadomosci.onet.pl/regionaln...-cruyff-court,1,5152554,region-wiadomosc.html
 

·
Registered
Joined
·
1,436 Posts
Całe aleje , 29 listopada ( w stronę Kleparza ) stoją od 18.00 z powodu treningu Włochów o 19.00 na stadionie Cracovii :bash:
W odróżnieniu od czego? Przecież tak jest codziennie:nuts:
Z powodu treningu Włochów wprawdzie stały ale Piłsudskiego i Focha. I muszę przyznać że ni cholery nie rozumiem ludzi którzy się próbowali tam dostać samochodem - przy błoniach na 3 maja jest od biedy z 300 miejsc, na oleandrach może z 200, ale kto by jechał autobusem (bo tramwaje na piłsudskiego oczywiście stały w korku :/ z tego co widziałem)
 
1 - 20 of 811 Posts
Status
Not open for further replies.
Top