SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 19432 Posts

·
Registered
Joined
·
591 Posts
Discussion Starter · #2 ·
INWESTYCJE Mieszkaniowe:

Przy ul. Krakowskiej ma powstać nowe osiedle mieszkaniowe „Na Zakolu”. Inwestorem jest rzeszowska firma deweloperska „Inmax”. Być może prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku.
Pomysł inwestycji w Krośnie zrodził się po analizie rynku mieszkaniowego i po powzięciu informacji, iż ostatnie mieszkania zostały tam wybudowane siedem lat temu.
Powstanie kameralny, zamknięty zespół mieszkaniowy składający się z czterech budynków mieszkalnych, z mnóstwem zieleni i parkingami zewnętrznymi. Położenie osiedla zostało celowo wybrane w bezpośredniej bliskości rzeki Wisłok. Zapewniona będzie dobra komunikacja z centrum miasta, bliskość sklepów (Ahold) i szkół. Bliskość rzeki Wisłok zapewni spokój mieszkańcom osiedla. Bardzo spokojne, pastelowe elewacje w połączeniu z terenami zielonymi i otoczeniem zapewnią komfortowe warunki zamieszkania. Ciekawa, nowoczesna architektura, z placem zabaw dla dzieci oraz różnorodność oferty mieszkań spowodują, że każdy, kto ceni sobie wysoką jakość życia znajdzie tu swoje miejsce. Dla bardzo wymagających Klientów przygotowaliśmy segment budynku, gdzie mimo niewielu kondygnacji, dostęp do mieszkań zapewniony będzie za pomocą windy.

Osiedle mieszkaniowe Na Zakolu powstanie w dzielnicy Białobrzegi przy ul. Krakowskiej. Składać się będzie z czterech budynków o wysokości od trzech do czterech kondygnacji. W kompleksie zaplanowano również budowę sklepu wielobranżowego, stacji transformatorowej, parkingów, drogi wewnętrznej wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Wykonany będzie także zjazd z ul. Krakowskiej wraz z nową, szeroką drogą.

Osiedle NA ZAKOLU to cztery budynki o wysokości od 3 do 4 kondygnacji. Mieszkania, jakie oferujemy posiadają powierzchnie od 25 do 86 m2, zaprojektowane zostały z otwartym aneksem jadalnym lub zamkniętą kuchnią. Każde mieszkanie posiada balkon lub loggię.
Położenie osiedla zostało celowo wybrane w bezpośredniej bliskości rzeki Wisłok. Jej sąsiedztwo ma być jednym z atutów planowanego kompleksu mieszkaniowego. Jak na razie, przysparza jednak samych kłopotów, przez co opóźnia się rozpoczęcie inwestycji. Chodzi o to, że nowe mieszkania mają zostać wybudowane na terenie położonym w obszarze zagrożenia powodziowego.
Według relacji mieszkańców, miejsce to jest zalewane nawet kilka razy w roku. – Rzeczywiście koryto w tym miejscu jest zwężone, a teren obniżony. Jednak budynki zamierzamy budować na terenie zabezpieczonym przed powodzią. Będzie on powyżej tzw. wody stuletniej. Teren będzie tak sprofilowany, że mieszkania będą poza zasięgiem wód powodziowych – wyjaśnia Janusz Kurnik, dyrektor firmy” Inmax”. Jego zdaniem, woda zalega na tym terenie także dlatego, że nie ma tam kanalizacji deszczowej. - Nie chciałbym upraszczać problemu, ale dzięki kanalizacji, którą zamierzamy wykonać, problem ten będzie nieco złagodzony. Mniejsze wody na pewno będą ściągane i nie będą tak długo stać jak dotychczas.
Rzeszowski deweloper już planuje kolejną inwestycję w Krośnie. Najprawdopodobniej będzie to budowa centrum handlowo-usługowego.:)
 

·
Registered
Joined
·
591 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Krośnie

Początkiem maja rozpoczęła się kolejna inwestycja TBS-u pt. „Budownictwo szeregowe - Okrzei, Zagórze” w Dzielnicy Zawodzie.
Jest to budowa 8 domów o powierzchni użytkowej ok. 110-140 m² Program użytkowy (odpowiednio):
- budynek jednorodzinny dwukondygnacyjny: 4-5 pokoi, kuchnia, spiżarnia,
2 łazienki, garderoba, garaż, kotłownia, pomieszczanie gospodarcze;
- budynek jednorodzinny dwukondygnacyjny: 5-6 pokoi, kuchnia, spiżarnia,
2 łazienki, garderoba, 2 garaże, pomieszczenie gospodarcze, kotłownia.

 

·
Registered
Joined
·
2,070 Posts
Fajnie,że jest osobny wątek dla krośnieńskich inwestycji, bo obok Tarnobrzega
(i oprócz Rzeszowa oczywiście,ale to inna kategoria wagowa:), to chyba najdynamiczniej rozwijające się miasto na podkarpaciu.

Sporo inwestycji mieszkaniowych w Krosnie,-to się chwali.
 

·
Registered
Joined
·
591 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Kompleks Handlowo-Usługowy ELIJOT

Kompleks Handlowo-Usługowy ELIJOT zlokalizowany jest w Krośnie w pobliżu staromiejskiego centrum miasta, na obszarze działalności gospodarczej o wciąż wzrastającej atrakcyjności. Atrakcyjność położenia obiektu związana jest przede wszystkim z bliskim sąsiedztwem tak ważnych dla rozwoju miasta punktów jak targowica miejska o powierzchni 4 h.., hala Sportowo-Widowiskowa pełniąca również funkcję hali wystawienniczej , w której od 15 lat organizowane są "Krośnieńskie Targi Euroregionalne KONTAKT" oraz powstająca Galeria Handlowa Portius z zapleczem hotelowym. Kompleks ELIJOT zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic: Niepodległości i Legionów , będących elementami głównego układu komunikacyjnego miasta Krosna. Obiekt będzie dysponował 120 miejscami parkingowymi. Niezależnie od tego w bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane są parkingi na około 2000 samochodów.

Podstawowe parametry techniczne budynku

Powierzchnia zabudowy: 2.080,27 m2
Powierzchnia użytkowa (netto): 3.942,09 m2
w tym parteru : 1896,09 m2
w tym pietra: 2.046,46 m2

Kubatura zewnętrzna : ok. 20.200 m3
Kubatura wewnętrzna : ok. 17.300 m3

wysokości budynku : 8,85 mInfo: http://www.budowa.xq.pl/
 

·
Registered
Joined
·
591 Posts
Discussion Starter · #10 ·
a czy masz jakies dokladne informacje o tym co ma byc w srodku procz hotelu oczywiscie?
Proszę bardzo:

Galeria PORTIUS.

Budynek składający się z trzech podstawowych funkcji: hotel, galeria handlowo-usługowa i market.
Wszystkie trzy funkcje rozmieszczone w trójskrzydłowym i połączonym w jedną całość budynku. Skrzydło hotelowe zorganizowane równolegle do ul. Bursaki, skrzydło mieszczące market - równolegle do ul. Niepodległości, galeria handlowa umiejscowiona w łączniku.
Budynek niepodpiwniczony, w części hotelowej 3-kondygnacyjny, w części galerii handlowo-usługowej i marketu 2-kondygnacyjny.
Na działce przed budynkiem zlokalizowano parkingi dla samochodów osobowych, parking strzeżony obok hotelu oraz dojazd techniczny do budynku.

Inwestor:Galeria Portius Sp. z o.o.
Realizacja:07.2006 ÷ 12.2006
Kubatura:30 400,00 m3
Powierzchnia zabudowy:2 687,00 m2
Powierzchnia użytkowa:4 732,60 m2

Lista firm i marek, które już podjęły współpracę z "Galerią Portius"


Więcej informacji na: http://www.galeriaportius.pl/index.html
 

·
Registered
Joined
·
591 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna budowę szeregówek. Przy ulicy Okrzei powstanie osiem domów.
Jeszcze w zeszłym roku Stanisław Kubit, prezes miejskiej spółki TBS zapewniał, że cena za metr kwadratowy nie przekroczy 2,5 tys. złotych. I rzeczywiście, mimo cenowego szaleństwa w branży budowlanej i developerskiej, obietnicy dotrzymał.
Szeregówki na Zawodziu zostaną wybudowane w cenach poniżej 2,4 tys. za metr kw. powierzchni użytkowej.
Przy podpisaniu umowy przyszły właściciel domu płaci pierwszą ratę. Ostatnią -przed otrzymaniem kluczy.
To cena za stan developerski, czyli surowy zamknięty, że wszystkimi instalacjami. Właściciele wykańczają dom sami.

Domy czekają na chętnych
Według projektu - dwukondygnacyjne domy (z niewielkim ogródkiem) mają mieć od 110 do 140 metrów kw. Jak się okazuje, w Krośnie nie ma jednak zbyt wielu chętnych, którzy chcą wydać od 260 do 360 tys. zł.
- Część osób z różnych przyczyn zrezygnowała z wcześniejszych rezerwacji - mówi Joanna Sowa, rzeczniczka Urzędu Miasta Krosna (miasto jest udziałowcem TBS).
Zainteresowani zamieszkaniem w szeregówkach na Zawodziu mogą się zgłaszać do siedziby TBS. Zdaniem inwestora, to okazja, bo ceny w budownictwie będą rosły, w związku z zapowiadanymi zmianami w przepisach (m.in. obowiązkowe ubezpieczenie developerów, zmiany w przepisach VAT - 22 proc. a nie 7 przy realizacji budowy systemem gospodarczym).
TBS ma też w planach kolejne domy, nieco większe w dzielnicy Zawodzie - projekt jest gotowy, developer czeka na chętnych.

Mieszkania na wynajem
Szeregówki to nie jedyna inwestycja TBS. Jeszcze w tym miesiącu dziewięć młodych małżeństw otrzyma klucze do mieszkań w remontowanym budynku dawnego internatu przy ul. Tysiąclecia. Zaawansowane są prace przy budowie bloku przy ul. Żwirki i Wigury: tu powstaje 60 mieszkań na wynajem (jedno, dwu i trzypokojowych). Lokatorzy dostaną klucze w sierpniu.

Nowe osiedle nad Wisłokiem
W Krośnie chce także zainwestować rzeszowska firma Inmax. W dzielnicy Białobrzegi, nad Wisłokiem, zamierza wybudować osiedle (cztery budynki wielorodzinne plus infrastruktura) z mieszkaniami od 25 do 86 metrów kw. Firma czeka na pozwolenie na budowę.
 

·
Registered
Joined
·
591 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Będzie czyściej i bezpieczniej
Dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy Białobrzegi. Po regulacji Wisłok nie będzie już wylewać tak często.
Na razie wzmocniono brzeg na niebezpiecznym zakolu. Prace będą kontynuowane.
Spokojniej mogą spać zwłaszcza mieszkańcy ulicy Moniuszki, których domy położone są bardzo blisko rzeki. Woda zalewała ich kilka razy w roku. To właśnie ich interwencje doprowadziły do podjęcia prac.

Podmywana skarpa zagrażała domom

Regulację odcinka Wisłoka w Białobrzegach rozpoczęto jesienią ub. roku. Stabilizacja koryta i jego poszerzenie na odcinku 225 metrów kosztowało prawie 300 tys. zł.
- Wybraliśmy odcinek na zakolu, najbardziej zagrożony osuwaniem się skarpy, podmywanej prze wodę w wąskim korycie - wyjaśnia Hanna Ryś, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM.
Połowa pieniędzy na inwestycję pochodziła od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Drugie 150 tys. zł wygospodarowało miasto ze swojego budżetu.
Na razie brzegi rzeki szpecą betonowe płyty, użyte do wzmocnienia, ale wkrótce znowu się zazielenią.
- Zasialiśmy trawę, myślimy o posadzeniu drzew - dodaje naczelnik Ryś.

Tony śmieci na brzegach
Niestety, podczas prac wyszło na jaw, że niektórzy traktują rzekę jak ściek i wysypisko. Do Wisłoka płyną nieczystości z przydomowych szamb a na brzegach zalegają sterty śmieci W trakcie robót wywieziono na wysypisko 25 ton odpadów zebranych nad Wisłokiem. Za porządki tym razem zapłaciło miasto, ale urzędnicy zapowiadają, że następnym razem będą karać tych, którzy zanieczyszczają rzekę.
- Zgodnie ze znowelizowana ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie Krosno, w najbliższych dniach skontrolujemy, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów. Wobec opornych będą sankcje - ostrzega naczelnik Ryś.

Koniec regulacji
Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Krosno a Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie jeszcze w tym roku kontynuowane będą prace na pozostalym odcinku ( ponad 1 km) Wisłoka na Białobrzegach. To już ostatni fragment rzeki przewidziany do regulacji.
- Brzegi w najbardziej niebezpiecznych miejscach, na całej długości rzeki, od Krościenka po most na ul. Konopnickiej, zostały już odpowiednio wzmocnione - dodaje pani naczelnik.

źródło: www.krosno.pl i www.gcnowiny.pl
 

·
Registered
Joined
·
591 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Wyższy standard

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności zmienił swoją siedzibę. Do tej pory znajdował się w obiekcie „starego szpitala” przy ul. Grodzkiej. Właśnie zostały oddane do użytku wyremontowane pomieszczenia w budynku przy ul. Legionów.
Adaptacja budynku na potrzeby Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności realizowana jest ze środków budżetu Miasta Krosna. Całkowity koszt to blisko 220 000 zł.
W ramach prac remontowych wykonano nowe ścianki, posadzki, węzły sanitarne, elektrykę, oraz węzły sanitarne i całą instalację wodno – kanalizacyjną. Obiekt jest przystosowany pod kątem osób niepełnosprawnych ruchowo - posiada nowoczesny dźwig oraz wszelkie udogodnienia w środku (podjazdy, uchwyty itp.)
W budynku przy ul. Legionów znajdą się gabinety lekarskie z poczekalniami, gabinet psychologa oraz punkt informacji i obsługi interesantów.

 

·
jaki jest każdy widzi :)
Joined
·
294 Posts
Hala Sportowo-Widowiskowa jest w pełni funkcjonalnym obiektem. Położona jest w centrum miasta, przy jednej z głównych ulic Krosna.

Hala sportowa rozpoczęła swą działalność w grudniu 2003 roku. Konstrukcja obiektu oparta jest na stalowym łuku parabolicznym o rozpiętości 60 metrów i wysokości w szczycie 15,2 metra. Powierzchnia zabudowy liczy 7 148 m2, całkowita 8 177 m2, a kubatura obiektu to 43 498 m3. Powierzchnia użytkowa hali wynosi 6 386 m2, w tym areny sportowej 2 488 m2.

Ponadto obiekt posiada rozsuwane trybuny teleskopowe dla 1380 widzów. Sama arena sportowa pokryta jest podłogą z drewna litego do zastosowań sportowych.

Na terenie hali znajdują się pokoje gościnne na 30 miejsc noclegowych, pomieszczenia biurowe, profesjonalnie wyposażona siłownia, salon odnowy biologicznej, klub fitness, sala tenisa stołowego i wiele innych atrakcji.

Obiekt wyposażony jest w całodobowy monitoring oraz nowoczesny system przeciw-pożarowy. Posiada też wszystkie wymagane udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Duży dogodny parking przed halą pomieści około 200 samochodów.


więcej http://www.krosno.pl/?node=84
 

·
Registered
Joined
·
591 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Remont papieża na przyjazd kardynała

Zbliża się 10. rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Krosna. Z tej okazji na Placu Papieskim (9.06) odbędzie się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Aktualnie trwa remont pomnika Ojca Świętego. To wstęp do znacznie większej inwestycji, jaką jest poszerzenie terenu cmentarza.Papież Jan Paweł II przebywał w Krośnie 10 czerwca 1997 roku. W trakcie wizyty poświęcił kościół p.w. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli. Podczas Mszy Świętej odprawionej na krośnieńskim lotnisku dokonał kanonizacji bł. Jana z Dukli.

Dla utrwalenia tak ważnego wydarzenia, krzyż znajdujący się wówczas przy głównym ołtarzu przeniesiono na plac przy ul. Podkarpackiej. W drugą rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II dokonano uroczystego odsłonięcia najwyższego w Polsce pomnika.

Na 10. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Krośnie, władze miasta postanowiły przebudować Plac Papieski. Prace już się rozpoczęły. Do 9 czerwca wykonany zostanie remont pomnika. Cały dolny cokół o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych zostanie obłożony płytami granitowymi. Postument pod pomnikiem zostanie wyczyszczony i na nowo pomalowany. Sama postać papieża będzie także odnowiona: odczyszczona specjalnymi środkami i zakonserwowana.


Tak w tej chwili wygląda Plac Papieski

Na tym prace się jednak nie kończą, nie zostaną też ograniczone tylko do terenów znajdujących się bezpośrednio przy pomniku. Przebudowa Placu Papieskiego wiąże się bowiem z poszerzeniem terenu pod cmentarz. Jednak na wykonanie tych prac zostanie dopiero ogłoszony przetarg. - Sam cmentarz powiększony zostanie o około 50 procent. Dzięki temu jego "żywotność" przedłuży się co najmniej o 10 lat – wyjaśnia Kazimiera Kamińska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Krośnie.


Plan rozbudowy cmentarza i zagospodarowania Placu Papieskiego

Obok Placu Papieskiego powstanie parking na 200 samochodów. Od jego strony, w murze ogradzającym powiększony cmentarz usytuowane zostaną pawilony handlowe przeznaczone na sprzedaż np. kwiatów czy zniczy. - Na całym ternie przyszłego cmentarza wykonana zostanie sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna odprowadzająca wody podziemne. Powstaną również ogólnodostępne szalety, a także pomieszczenie techniczne, niezbędne do unieszkodliwianie wód podziemnych. Cały teren zostanie oświetlony – dodaje Kazimiera Kamińska.


Wizualizacja ogrodzenia i pawilonów handlowych, które oddzielą cmentarz od parkingu

Z planami poszerzenia cmentarza wiąże się także konieczność przebudowy pobliskiego skrzyżowania. Cała inwestycja oszacowana jest na około 9 mln zł.
 
1 - 20 of 19432 Posts
Top