SkyscraperCity banner

6701 - 6720 of 16950 Posts

·
Registered
16,625 Posts
Nie najistotniejsze kto odpowiada za ten odcinek tylko fakt, że jest nieprzejezdny mimo wcześniejszych zapewnień, że będzie od czwartku. A skoro taką informację podał do publicznej wiadomości to chyba liczył się, że PROCEDURY ODBIOROWE do tego dnia zostaną dopełnione.
To jest właśnie największy problem podawania terminów publicznie. Ludzie wymagają informacji kiedy coś będzie gotowe. Jak wykonawca/inwestor nie poda, to jest źle. Jak poda, a wypadnie coś, że nie dało się dotrzymać terminów, to też źle. Dlatego wiele osób później woli mimo wszystko nic nie mówić, bo po co narażać się na takie teksty. Czasami potrafi się wydarzyć coś, co sprawi, że termin się przesuwa. Tak już w budolance jest i albo trzeba się przyzwyczaić, albo nie wymagać zbyt wiele.

·
Registered
2,287 Posts
Informacja o planowanych utrudnieniach w ruchu na DK 28 do 13.12.2014

W bieżącym tygodniu, tj. w okresie od 08.12.2014 do 13.12.2014, planowane są następujące utrudnienia w ruchu na krośnieńskiej "obwodnicy" (DK nr 28)

ul. Bema, Al. Jana Pawła II, ul. Podkarpacka
(etap II – odcinek I)

Na odcinku od granicy miasta z miejscowością Potok do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego ruch odbywa się dwukierunkowo. Mogą pojawić się lokalne utrudnienia w ruchu z uwagi na trwające jeszcze prace wykończeniowe.

Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia z ul. Podkarpacką
(etap IIb)

Ruch odbywa się już jednokierunkowo na obu jezdniach – lewej i prawej. Z uwagi na trwające prace wykończeniowe sporadycznie mogą pojawiać się zwężenia do jednego pasa ruchu.

Wyjazd z os. Traugutta
(etap III)

Ruch odbywa się dwukierunkowo po wybudowanym odcinku jezdni prawej i wiadukcie południowym.
Trwają prace wykończeniowe na wiadukcie północnym. Ruch pojazdów do i z os. Traugutta odbywa się w dalszym ciągu po drodze tymczasowej z płyt.

Z uwagi na trwające prace związane z budową ronda zamknięte dla ruchu jest skrzyżowanie ul. Witosa i Stefana Batorego. Zamknięty dla ruchu jest również początkowy odcinek ul. Kisielewskiego (od strony budowanego ronda) z uwagi na prace drogowe. Kierowcy mogą dojechać do DK28 ul. Lelewela i Stefana Batorego wokół os. Traugutta.

ul. Podkarpacka i ul. Bieszczadzka
(etap V)

Kontynuowane są prace związane z budową i przebudową uzbrojenia podziemnego. Z uwagi na prowadzone roboty kanalizacyjne i prace ziemne lokalnie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.
Obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h.

Wykonawca kontynuuje również prace po stronie lewej drogi krajowej od Starostwa Powiatowego w kierunku Miejsca Piastowego, związane z przebudową magistrali wodociągowej oraz roboty związane z budową nasypu pod odcinek drogi G. W związku z powyższym mogą pojawić się zwężenia na pasie ruchu w kierunku Krosna od strony Sanoka.

UWAGA:
Na dzień 17.12.2014r. (środa) od godz. 8.30, planowane jest zamkniecie dla ruchu wlotu ul. Grodzkiej przy skrzyżowaniu z ul. Podkarpacką i Wyszyńskiego.
Jest to spowodowane koniecznością wykonania prac związanych z przebudową sieci ciepłowniczej.

Prace będą realizowane bez przerwy. Ruch zostanie przywrócony najprawdopodobniej w późnych godzinach wieczornych.

http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci...dnieniach-w-ruchu-na-dk-28-do-13-12-2014.html

·
inseminator idei
375 Posts
Na stronie "Elbfonds-development" pojawiła się nowa wizualizacja planowanego centrum przy Sikorskiego.

http://elbfonds-development.pl/projekty/krosno.html
Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi z tymi galeriami w Krośnie? Najpierw okazało się, że miasto porozumiało się z jakimś biznesmenem z Rzeszowa, który skupował działki w rejonie Łężańskiej-Sikorskiego, potem okazało się że od strony dawnego Urzędu Wojewódzkiego działki skupuje także Frąc. Potem okazało się, że że inny inwestor zamierza wybudować galerię na 10 ha (Elbfonds). Teraz okazuje się, że miasto porozumiało się z p. Frącem i to on jest bliżej wybudowania galerii. Jednocześnie Elbfonds niezależnie prowadzi proces inwestycyjny dot. swojej galerii. Nie wiem czy w tak małym mieście jak Krosno jest miejsce na dwa ogromne obiekty obok siebie? Gdyby to miało miejsce w Rzeszowie to nie martwiłbym się, ale w Krośnie? Czy to nie jest tak, że ten kto pierwszy wybuduje galerię ten będzie działał, a kto nie zdąży będzie musiał zaniechać swoich planów?
Nie wiem czy możliwe jest jednoczesne funkcjonowanie tak wielkich obiektów niemalże obok siebie.

·
Registered
839 Posts
Odnośnie wcześniejszych dyskusji na temat S-19
Ciekawa mapka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_w_Polsce
Główne szlaki tranzytowe Polski - Dzienny ruch tirów w 2010

Jak widać na wykresie w Miejscu Piastowym łącza się (kumulują) szlaki handlowe w str. Barwinka -Słowacji.
(1,5 do 2 tyś tirów na dobę, kolor czerwony)

·
Registered
16,625 Posts
Odnośnie wcześniejszych dyskusji na temat S-19
Ciekawa mapka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_w_Polsce
Główne szlaki tranzytowe Polski - Dzienny ruch tirów w 2010

Jak widać na wykresie w Miejscu Piastowym łącza się (kumulują) szlaki handlowe w str. Barwinka -Słowacji.
(1,5 do 2 tyś tirów na dobę, kolor czerwony)
Patrząc na tą mapkę, to budowa większośći S19 nie ma sensu. Kawałek do M.P. do Dukli kumuluje ruch ciężki, który gdzieś za Duklą trochę ginie. Za to od MP do Rzeszowa ruch jest sporo mniejszy, choć natężenie samego ruchu, nie tylko ciężkiego pokazuje coś wręcz przeciwnego.

·
Registered
706 Posts
Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi z tymi galeriami w Krośnie? Najpierw okazało się, że miasto porozumiało się z jakimś biznesmenem z Rzeszowa, który skupował działki w rejonie Łężańskiej-Sikorskiego, potem okazało się że od strony dawnego Urzędu Wojewódzkiego działki skupuje także Frąc. Potem okazało się, że że inny inwestor zamierza wybudować galerię na 10 ha (Elbfonds). Teraz okazuje się, że miasto porozumiało się z p. Frącem i to on jest bliżej wybudowania galerii. Jednocześnie Elbfonds niezależnie prowadzi proces inwestycyjny dot. swojej galerii. Nie wiem czy w tak małym mieście jak Krosno jest miejsce na dwa ogromne obiekty obok siebie? Gdyby to miało miejsce w Rzeszowie to nie martwiłbym się, ale w Krośnie? Czy to nie jest tak, że ten kto pierwszy wybuduje galerię ten będzie działał, a kto nie zdąży będzie musiał zaniechać swoich planów?
Nie wiem czy możliwe jest jednoczesne funkcjonowanie tak wielkich obiektów niemalże obok siebie.
Wszystko robione jest pod Czechów i Słowaków myślisz, że czemu w Miejscu Piastowym wybudowali OBI (nikomu niepotrzebne) a jednak ruch tam jest, takie galerie dadzą sobie radę, gdyby powstało jeszcze kilka większych zakładów pracy to jak na Krosno inwestycje są spore.

·
Registered
335 Posts
Gdyby powstały oba te centra handlowe (w co wątpię), to tym lepiej dla miasta. Większa oferta przyciągnie do miasta więcej klientów z regionu, a i będzie to dodatkowy atut dla potencjalnych przyszłych mieszkańców. Bogata oferta handlowo-usługowo-rozrywkowa może przekonać wiele osób do wyboru Krosna jako miejsca zamieszkania.
Co do opłacalności tych inwestycji ?... - to zmartwienie inwestorów, my nie musimy się o to martwić :)
Należy się tylko cieszyć, bo przy tej okazji powstanie kawałek potrzebnej infrastruktury, nie bez znaczenia jest też sygnał dla innych potencjalnych inwestorów, że jest tutaj miejsce dla dużego biznesu.

·
Registered
422 Posts
Na stronie "Elbfonds-development" pojawiła się nowa wizualizacja planowanego centrum przy Sikorskiego.

http://elbfonds-development.pl/projekty/krosno.html
Wiem, ze Krosno nie musi wyznaczać trendów
ale centra typu "lotniskowiec" są coraz częściej krytykowane
i zwyczajnie nudzą.

Tu opracowanie alternatywne - pasażu:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17053128,Napisala_prace_dyplomowa_o_Miasteczku_Wilanow__Wytyka.html

Zostało zaskakująco mocno skrytykowane przez komentatorów - widocznie jeszcze nie czas na zmiany...

·
Registered
33 Posts
..... który gdzieś za Duklą trochę ginie..... Maya83 gdzie ginie ? pewno UFO je porywa ( te ciężarówki) przyjedź do Dukli, do Nowego Żmigrodu i zobaczysz jaki jest ruch. Ja osobiście nie życzę sobie żadnych TIR-ów w mojej miejscowości.

·
Registered
33 Posts
Nie jestem. Na podstawie gpr z 2010 ruch od Barwinka do M.P. jest na poziomie od 3361 do7806 samochodów na dobę. Pod domem na wojewódzkiej mam prawie 10 tysięcy i jakoś nie widać potrzeby budowania tam ekspresówki.

W necie zaczęli o tym pisać, ale to jak zwykłe będzie przepychanka słowna. Całe szczęście rząd zamiast bic się na słowa, to zaczyna realizować swoje kawałki a to jest ważniejsze niż jakiekolwiek petycje, bo te w zasadzie oprócz propagandy nic nie dają.

Chłopie mamy koniec 2014 roku !!!!! gdzie Ty żyjesz ????

·
Registered
16,625 Posts
..... który gdzieś za Duklą trochę ginie..... Maya83 gdzie ginie ? pewno UFO je porywa ( te ciężarówki) przyjedź do Dukli, do Nowego Żmigrodu i zobaczysz jaki jest ruch. Ja osobiście nie życzę sobie żadnych TIR-ów w mojej miejscowości.
Analizowałem przedstawioną mapkę. Spróbuj czytać ze zrozumieniem. Wiem, że to trudne, ale czasami się udaje.

Chłopie mamy koniec 2014 roku !!!!! gdzie Ty żyjesz ????
Jak będą dane za 2015 rok, to będziemy rozmawiać o danych za 2015 rok. Najbardziej aktualne dane są za rok 2010 i nic poza to nie mamy. Jak nie potrafisz wnieść do dyskusji nic nowego, to lepiej nie wnoś nic.

·
inseminator idei
375 Posts
Provag zalecam opanować się w zjadliwości swoich komentarzy, bo ja akurat analizując tę mapkę doszedłem do podobnych wniosków co Maya, a jeżeli chodzi o dyskusję o UFO to są od tego inne fora.
Poza tym nie życzyć to sobie możesz np. choroby, albo żeby ktoś nie robił siusiu na twojej posesji, ale na ruch samochodów ciężarowych, które na dzień dzisiejszy nie mają innej alternatywnej drogi przejazdu niż akurat obok twojej posesji wpływu nie masz.
Ale do rzeczy.
Zwróćcie uwagę, że na DK-4 największy ruch ciężarówek jest generowany przez Kraków, Tarnów no właśnie gdzie? Do Pilzna!! Na mapie to dokładnie widać, a potem ten ruch jakby zamiera.
Ergo: to baza Omega Pilzno generuje największy ruch Tirów na tej trasie. Co innego może być przyczyną tak dużego ruchu Tirów akurat do Pilzna, a nie do Krakowa lub Tarnowa? Zaraz za Pilznem ruch Tirów rozdziela się w stronę Rzeszowa i Mielca i stopniowo maleje, aby za Rzeszowem przy granicy ukraińskiej osiągnąć minimalne natężenie. Podobnie od Pilzna w stronę Krosna i Sanoka - ruch do Jasła jest większy, a potem do Krosna nieco maleje. Od Miejsca Piastowego do Dukli ruch się zwiększa, bo potok Tirów od Rzeszowa i Krosna łączy się. Jestem ciekaw co dzieje się z Tirami za Duklą, bo w Barwinku ruch jest mniejszy niż w Dukli. Nie wiem kto przeprowadzał te badania i w jaki sposób liczył te ciężarówki, bo akurat dla mnie te wyniki wydają się dosyć ,,dziwne”. Faktem jest, że wyniki są sprzed 4 lat kiedy nie było jeszcze A-4 z Krakowa do Rzeszowa i cały ruch odbywał się po DK-4.
Jakie są wasze opinie?

·
Registered
706 Posts
Jestem ciekaw co dzieje się z Tirami za Duklą, bo w Barwinku ruch jest mniejszy niż w Dukli. Nie wiem kto przeprowadzał te badania i w jaki sposób liczył te ciężarówki, bo akurat dla mnie te wyniki wydają się dosyć ,,dziwne”. Faktem jest, że wyniki są sprzed 4 lat kiedy nie było jeszcze A-4 z Krakowa do Rzeszowa i cały ruch odbywał się po DK-4.
Jakie są wasze opinie?

W Dukli mieści się także firma transportowa, mniejsza od Omegi ale jest. W dodatku sporo Tirów jeździ z kruszywem nie do granicy a w stronę Krosna/Rzeszowa czy Sanoka co widać właśnie na mapie :)

·
Registered
16,625 Posts
Zwróćcie uwagę, że na DK-4 największy ruch ciężarówek jest generowany przez Kraków, Tarnów no właśnie gdzie? Do Pilzna!! Na mapie to dokładnie widać, a potem ten ruch jakby zamiera.
Tu wydaje mi się, że nie sama Omega robi różnicę a poprostu w Pilznie rozdzielają się potoki ruchu na ten jadący dalej na wschód w kierunku Rzeszowa i na ten jadący do Jasła, Krosna, Sanoka i na Słowację. Ten w Pilznie skręca na południe i dalej już przez Jasło.

W Dukli mieści się także firma transportowa, mniejsza od Omegi ale jest. W dodatku sporo Tirów jeździ z kruszywem nie do granicy a w stronę Krosna/Rzeszowa czy Sanoka co widać właśnie na mapie :)
A tam na południe od Dukli to nie ma kamieniołomu zaraz koło drogi? On też coś tam generuje ruch, chociaż to raczej ciężko wyrazać w setkach tirów.

6701 - 6720 of 16950 Posts