SkyscraperCity banner

6761 - 6780 of 16933 Posts

·
Registered
320 Posts
Strzał "w dziesiątkę". Chodzą słuchy że podobno rzutem na taśmę miasto załapie się na dofinansowanie dla tego zadania. Gdyby temat wypalił, krajobraz w obrębie starego miasta zmieniłby się niesamowicie. Miedzy innymi wyremontowane zostałaby ulice Staszica, Grodzka, Czajkowskiego i plac Konstytucji 3-go Maja.

Ps. Przepraszam za zagadkową treść postu :)
Jak dla mnie to wymarzony prezent na Boże Narodzenie! Dziękuję Aniołku! :banana:
Dla takich informacji wchodzę tu co kilka godzin :)

·
Registered
2,286 Posts
Swoją drogą to dziwne że żaden z portali o tym nie poinformował. Poza naszą społecznością nikt się o tej poważnej wpadce już raczej nie dowie. Najważniejsze że już wszystko w porządku i dłuższego niż 1-2 miesiące opóźnienia nie będzie. :)

·
Registered
4,125 Posts
Swoją drogą to dziwne że żaden z portali o tym nie poinformował. Poza naszą społecznością nikt się o tej poważnej wpadce już raczej nie dowie. Najważniejsze że już wszystko w porządku i dłuższego niż 1-2 miesiące opóźnienia nie będzie. :)
Ja bym powiedział tak. Duże inwestycje to zawsze jakieś problemy. Mniejsze lub większe. Jedynym sposobem żeby takich problemów uniknąć jest nic nie robić :D.

Najważniejsze, że "jedziemy" dalej :D

·
Registered
223 Posts
Jak ten artukuł ma się do rzekomych wad konstrukcyjnych mostu? Ktoś puścił chyba niezłą ściemę!!!

http://www.krosnocity.pl/index.php/...wy-most-ma-asfalt-a-guzikowka-nowe-rondo.html

O nie! Jestem pewien, że ten most ma poważne wady konstrukcyjne.
To wszystko co się teraz dzieje jest bardzo podejrzane. Brak jakiejkolwiek wzmianki w mediach (o nadwornych dziennikarzynach z k24 nie wspominam, ale NIKT się tym nie zainteresował). A teraz wyłożenie warstwy ścieralnej jest dla mnie szokiem.

Właśnie piszę wniosek o udzielenie informacji publicznej:
- dokładny opis wad konstrukcji,
- zastosowane materiały i technologie naprawcze,
- osoby odpowiedzialne za przyjęcie rozwiązań,
- wpływ napraw na nośność i trwałość konstrukcji,

Zgodnie z prawem będą musieli udzielić mi odpowiedzi w przeciągu 14 dni. Wszystko czego się dowiem będę tu publikował.

Musimy oduczyć się obojętności na takie sprawy. Jeżeli ktoś odwalił chałę, to musi należycie naprawić błędy. Boję się tutaj jakiegoś ograniczenia nośności czy innego bubla. To nie jest coś co można zamieść pod dywan.

·
Registered
16,624 Posts
O nie! Jestem pewien, że ten most ma poważne wady konstrukcyjne.
To wszystko co się teraz dzieje jest bardzo podejrzane. Brak jakiejkolwiek wzmianki w mediach (o nadwornych dziennikarzynach z k24 nie wspominam, ale NIKT się tym nie zainteresował). A teraz wyłożenie warstwy ścieralnej jest dla mnie szokiem.

Właśnie piszę wniosek o udzielenie informacji publicznej:
- dokładny opis wad konstrukcji,
- zastosowane materiały i technologie naprawcze,
- osoby odpowiedzialne za przyjęcie rozwiązań,
- wpływ napraw na nośność i trwałość konstrukcji,

Zgodnie z prawem będą musieli udzielić mi odpowiedzi w przeciągu 14 dni. Wszystko czego się dowiem będę tu publikował.

Musimy oduczyć się obojętności na takie sprawy. Jeżeli ktoś odwalił chałę, to musi należycie naprawić błędy. Boję się tutaj jakiegoś ograniczenia nośności czy innego bubla. To nie jest coś co można zamieść pod dywan.
Uwierz mi, w dzisiejszych czasach nikt się nie podpisze pod czymś, co moze grozić katastrofą budowlaną. Jeżeli w ogóle było coś na rzeczy, bo to wiemy tylko od jednej osoby na forum, to każdą rzecz spokojnie można naprawić. Bez konieczności wprowadzania ograniczeń. Ale walcz, może się dowiemy. Ale z tymi 14 dniami to się nie łudź, że tak szybko dostaniesz odpowiedź. Mi już mija ponad 6 miesięcy, od kiedy zadałem pytanie w trybie o udzielenie informacji publicznej w pewnej sprawie i po paru ponagleniach jestem w tym samym miejscu.

·
Registered
320 Posts
Wczoraj dowiedziałem się, że wady dotyczą szeroką pojętego pojęcia jakim są - fundamenty.
Wada przy projektowaniu, zgłaszana przez wykonawcę. Temat nie został podjęty przez projektanta. Mosty Łódź pojechały do domu. Zrobili swoją robotę i nie chcą mieć z tym nic wspólnego.
Ponoć do naprawienia.

·
Registered
2 Posts
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy podczas prac nad inwestycją węzła komunikacyjnego ul. podkarpackiej z ul. Witosa jest brany pod uwagę remont ul. Pochyłej, która ucierpiała bardzo podczas prac ziemnych przy w/w inwestycji. Jeżeli tak to prosiłbym o informację w jakim zakresie taki remont ul. pochyłej miałby się odbyć i ewentualny termin wykonania tych prac.
Jeżeli temat był poruszany w tym wątku to przepraszam ale nie uśmiecha mi się wertowanie ponad 300 stron. z góry dziękuje za jakąkolwiek informację.

·
Registered
16,624 Posts
W projekcie jest przebudowa pierwszych 30-40 metrów od krzyżówki z Jagiellońską. Dalej nic, ale pewno odtworzą stan pierwotny po ukończeniu prac.

·
Registered
2 Posts
stan pierwotny? To nielada inżynierów muszą mieć+konserwatorów zabytków+archeologów. Żarty żartami ale stan pierwotny to jakaś mieszanina betonu, asfaltu i innego badziewia ale w sumie jednolite to było. Jeżeli zamierzają wysypać klińcem to będzie jakaś masakra.

·
Registered
1,557 Posts

·
Registered
2,286 Posts
Budżet miasta 2015. Zobacz, co się będzie działo :banana:

Drogi

Największe środki zaplanowano na przebudowę i rozbudowę drogi krajowej nr 28, czyli tzw. starej obwodnicy na odcinku od ul. Czajkowskiego do granic miasta w dzielnicy Suchodół. Prawie 50 mln zł pozwoli dokończyć tę potężną inwestycje już w drugiej połowie roku.

Aż 83 mln zł miasto przeznaczy na rozbudowę i modernizację dróg w 2015 r. Drogi to krwiobieg miasta

Wśród innych najważniejszych inwestycji drogowych są:

• rozbudowa ul. Słonecznej (łączy ul. Traugutta z Suchodolską) wraz z budową mostu
• rozbudowa ul. Żwirki i Wigury i remont ul. Składowej
• rozbudowa ul. Długiej (Turaszówka) na odcinku od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego
• rozbudowa ul. Wisze – miasto planuje całościową rozbudowę tej ulicy, powstaną tam też m.in. nowy chodnik i ścieżka rowerowa; w tej chwili trwają prace nad zmianą dokumentacji, urząd czeka też na odpowiednie zgody; w 2015 r. zostanie wykonana przebudowa kolidujących sieci i budowa kanalizacji
• rozbudowa ul. Reymonta (Suchodół) – zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2015 r.
• rozbudowa ul. Kopalnianej (Krościenko) – planowane zakończenie: II kwartał 2016 r.
• przebudowa kładki dla pieszych nad torami kolejowymi pomiędzy ul. Mielczarskiego a Pużaka
• rozbudowa ul. Okrzei – budowa chodnika wraz z oświetleniem (cała górka - od stacji meteo do parku)
• budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Pużaka z Kletówki
• budowa chodnika na ul. Prusa i Chopina

Edukacja

Szkoły są dla miasta ważne - władze przeznaczają na ich modernizacje i wyposażenie ogromne kwoty

Ponad 13,5 mln zł, które władze miasta chcą przeznaczyć na inwestycje w edukację, wydane zostaną na takie przedsięwzięcia jak:

• 6,5 mln – kontynuacja projektu Regionalne Centrum Edukacji i Nowoczesnych Technologii (przy szkole „Mechanik”) – zakup specjalistycznego sprzętu, w tym wyposażenia 3 laboratoriów: symulacji lotów, nawigacji, radionawigacji oraz pomieszczeń biurowych i zakup 2 motoszybowców
• kompleksowa termomodernizacja obiektów oświatowych – Przedszkola nr 2, 3, 4 i 5; Szkoły Podstawowe Nr 3, 4 i 6 oraz Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 („Szczepanik”) i 5 („Elektryk”) oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
• budowa boiska wielofunkcyjnego przy ZSP Nr 5 („Elektryk”)
• modernizacja elewacji budynku MZS Nr 5 przy ul. Piotra Skargi
• modernizacja sali gimnastycznej ZSP Nr 1 przy ul. Podkarpackiej
• budowa boiska wielofunkcyjnego przy SOSW na ul. Bema

Sport

Budowa krytych kortów tenisowych przy ul. Bursaki - w 2015 r. to zadanie będzie kontynuowane
W ramach wydatków inwestycyjnych na sport w roku 2015 planowane są takie zadania jak:

• zakup homologowanej bandy pneumatycznej na stadion przy ul. Legionów
• przebudowa odkrytych kortów tenisowych
• budowa budynku sanitarno-szatniowego przy ul. Bursaki (kontynuacja)
• budowa krytych kortów tenisowych przy ul. Bursaki (kontynuacja)

Różne

Miasto przeznaczy kolejne środki na modernizację artKina na ul. Bieszczadzkiej
Wśród wielu innych inwestycji znalazły się również takie:

• remont lotniskowej stacji paliw oraz budowa wskaźników wiatru
• budowa mieszkań socjalnych przy ul. Białobrzeskiej (30 mieszkań typu kontenerowego)
• budynek przy ul. Portiusa 4 - remont elewacji
• uzbrojenie terenu pod budowę osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Baczyńskiego w Polance
• remont pomieszczeń OSP w Turaszówce i Polance
• prace modernizacyjne i konserwacyjne podcieni krośnieńskiego Rynku
• modernizacja budynku ArtKina przy ul. Bieszczadzkiej
• remont i konserwacja zabytkowych piwnic oraz elewacji kamienicy Rynek 5
• przygotowanie terenu do organizacji imprez kulturalnych przy krośnieńskim lotnisku (teren między ul. Zręcińską a drogą techniczną ul. Podkarpackiej)

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=8089

·
Registered
134 Posts
Hmm... A co dalej z lotniskiem? Były obiecanki prezydenta we wrześniu, że przetarg pojawi się w ciągu kilku najbliżych tygodni, tymczasem minęły 4 miesiące... Ktoś coś wie na ten temat ? Zawsze co do lotniska są obiecanki i potem sprawa cichnie.

·
Registered
4,125 Posts

·
Registered
419 Posts
Nie widziałem w budżecie informacji o projekcie pt. "Etnocentrum" w dawnym budynku dworca PKP, to podobno projekt miejski. W ogóle to jakiś fantom - pojawiło się info - jakiś cytat - na forum, bez podania źródła. Wcześniej była informacja o przekazaniu (albo planach przekazania) dworca miastu.
Ciekawe czy coś w tym roku się wyjaśni w sprawie starego dworca PKP.

6761 - 6780 of 16933 Posts