SkyscraperCity banner

10961 - 10980 of 17031 Posts

·
Registered
220 Posts
Bez tego łącznika jazda pociągiem do Rzeszowa do 2 godziny. Gorzej niż w XIX wieku.
Znaczy, w XIX wieku łącznik był, czy może jeździła tu Luxtorpeda?

Może się czepiam ale marzy mi się aby w malkontenctwie też trzymać się faktów.
Po remontach między Rzeszowem a Jasłem czas przejazdu jest tu najkrótszy w historii. Między Krosnem a Jasłem też nie jest najgorzej.
Tak więc czas przejazdu nie jest gorszy niż w XIX w. Gorsza jest liczba połączeń.
No chyba, że pokażesz dziewiętnastowieczny rozkład, w którym z Krosna do Rzeszowa jest szybciej niż w 2 godziny...

·
Registered
4,174 Posts
Znaczy, w XIX wieku łącznik był, czy może jeździła tu Luxtorpeda?

Może się czepiam ale marzy mi się aby w malkontenctwie też trzymać się faktów.
Po remontach między Rzeszowem a Jasłem czas przejazdu jest tu najkrótszy w historii. Między Krosnem a Jasłem też nie jest najgorzej.
Tak więc czas przejazdu nie jest gorszy niż w XIX w. Gorsza jest liczba połączeń.
No chyba, że pokażesz dziewiętnastowieczny rozkład, w którym z Krosna do Rzeszowa jest szybciej niż w 2 godziny...
To znaczy, że XIX wieczny układ linii kolejowych dopasowywany był do podziału administracyjnego. Krosno miało w miarę szybkie połączenie z Lwowem, Krakowem i Wiedniem.

Obecny układ linii nie jest dopasowany do aktualnego podziału administracyjnego. Nie ma możliwości na dojazd pociągiem z Krosna do Rzeszowa i Warszawy w rozsądnym czasie. Dodatkowo odcinek pomiędzy Krosnem i Jasłem prędkościowo znacznie odbiega od XIX wieku. Rewitalizacja tego odcinka bez łącznika niewiele da ze względu na konieczność przejechania przez Jasło. Czas grubo powyżej godziny w przejeździe z miasta powiatowego do oddalonego w linii prostej o ok. 40 km. miasta wojewódzkiego to są realia znacznie odbiegające od standardów XIX -wiecznych. Po budowie łącznicy i odpowiednim skonfigurowaniu połączeń jest szansa na to, żebyśmy osiągnęli standardy XIX wieczne.

·
Registered
1,597 Posts
Takie pytanie, na jakiej podstawie jest ten procent bezrobocia obliczany ? bo jeżeli tylko i wyłącznie na zarejestrowanych w urzędzie pracy to nie do końca jest to miarodajne ponieważ jest setki ludzi którzy w życiu urząd pracy widzieli może raz lub nie są zarejestrowani wcale bo albo pracują na czarno, albo nie pracują wcale ....
Czyli twierdzisz że w innych miastach ten proces nie zachodzi i wszyscy ludzie co do jednego rejestrują się w urzędach pracy? Skoro twierdzisz że jest to nie miarodajne to znaczy że tak uważasz.

·
Registered
134 Posts
To znaczy że wszystkie papiery przeszły i lotnisko już działa oficjalnie?
Jeszcze nie ma kompletu papierów, jutro decydujący dzień, jeśli jutro nie dojdą, to dopiero 28 kwietnia...

Co do przenosin szkoły lotniczej z Warszawy, to będą póki co 2 samoloty na próbę (by sprawdzić zapotrzebowanie), pod nadzorem nowego aeroklubu, który lada dzień ma rozpocząć funkcjonowanie.

·
Registered
123 Posts
Jeżeli chodzi o mieszkaniówkę sądzę że na chwilę obecną a przynajmniej przez kilka następnych lat nie ma szans na typowe nowe osiedle czytaj Parkowe czy Generalskie - wg. mnie "źródło" się już wyczerpało - może gdzieś w między czasie wybudują gdzieś jeden góra dwa bloki ew. szeregówkę to wszystko na całe osiedle nie ma co liczyć ...

Takie pytanie, na jakiej podstawie jest ten procent bezrobocia obliczany ? bo jeżeli tylko i wyłącznie na zarejestrowanych w urzędzie pracy to nie do końca jest to miarodajne ponieważ jest setki ludzi którzy w życiu urząd pracy widzieli może raz lub nie są zarejestrowani wcale bo albo pracują na czarno, albo nie pracują wcale ...
1. Na osiedle jednak jest co liczyć, bo jest zaawansowany etap inwestycji przy szpitalu.

2. Jeżeli nawet jest tak jak piszesz to realna stopa bezrobocia się bilansuje - nieprawdaż?

Nie zmienia to faktu, że "wow" implikowane kilkoma obiektami handlowymi etc. jest nieco przesadzone. Dobrze, że są, ponieważ świadczy to o swego rodzaju atrakcyjności miasta dla inwestorów w tej branży, ale chciałoby się czegoś więcej, mam na myśli np. jakąś, wspomnianą już, przełomową inwestycję infrastrukturalną.

·
Registered
1 Posts
Przebudowa ul. Sikorskiego w Krośnie
Już myślałem, że zabiorą się w końcu za ul. Sikorskiego, ale z dokumentacji wynika, że to tylko krótki fragment będzie w remoncie. Nie było zresztą zarezerwowanych środków w budżecie na ten rok, więc trudno byłoby się spodziewać jakiejś większej inwestycji na tej ulicy... a szkoda.

A mam jeszcze pytanie właśnie o ul. Sikorskiego. Naprzeciwko bloków Waltera ogrodzono teren po budowę czegoś? Nie wiecie co tam jest planowane?

Btw. Witam wszystkich, często tutaj zaglądam, ale nie komentowałem. postaram się dołożyć swoje 2 grosze do dyskusji o inwestycjach w Krośnie.

·
Registered
239 Posts
Tuż obok Eurocash-u postawiony jest namiot stoją koparki i ułożonych jest wiele palet z pociętym drzewem na deski. Wie ktoś co ma tam powstać?
Powstanie tam baza surowcowa. Zamawiający - Panmar - ogłosił trzy przetargi na te roboty. Temat nazywa się tak:

"Budowa nowatorskiej bazy surowców z autorskimi rozwiązaniami technologicznymi polegająca na budowie: 11 wiat do wstępnej ewaporacji wody wolnej surowca drzewnego, budynku zaplecza techniczno - administracyjnego, budynku pompowni wody przeciwpożarowej, zbiornika wody przeciwpożarowej, zbiornika wód opadowych i roztopowych oraz budowie instalacji i urządzeń technicznych bazy surowcowej, układu komunikacyjnego oraz placów buforowego składowania surowca w Szczepańcowej".

Z prawej widać wiaty magazynowe - 11szt - ich całkowita powierzchnia to około 6500m2.
Do tego obiekty towarzyszące - budynek biurowo - socjalny, pompownia, zbiornik ppoż.

Załączam projekt zagospodarowania terenu.
how to take a screenshot on a pc

·
Registered
2,289 Posts
20 kwietnia dzień otwarty VIVO Krosno dla najemców i przedsiębiorców

image upload free

A skoro jesteśmy w tym temacie to czy na chwilę obecną przewijająca się od jakiegoś czasu na forum lista nieoficjalnych najemców jest dalej aktualna, czy doszły do niej nowe sieci lub czy są najemcy którzy zrezygnowali i nie otworzą lokali w VIVO?

Od początku listopada minęło już kilka dobrych miesięcy, więc jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy?

Dla przypomnienia:

Nieoficjalnie: Deichmann, Apart, Quisque, Smyk, Nouveau, Kubenz, Subway, Medicine, Marilyn, Cosmedica, Lody Grycan, Sam smak, Carte D'or, TK MAXX?, Pepco, Kik, 50style, Empik, Big Star, Wojas, Vission Express, Inmedio, Green Point, 4F, Orange, Play.

·
Registered
4,174 Posts
Już myślałem, że zabiorą się w końcu za ul. Sikorskiego, ale z dokumentacji wynika, że to tylko krótki fragment będzie w remoncie. Nie było zresztą zarezerwowanych środków w budżecie na ten rok, więc trudno byłoby się spodziewać jakiejś większej inwestycji na tej ulicy... a szkoda.
Sikorskiego jest w planach strategicznych dojazdem do S19. Na Końcu ma powstać skręt na lewo w kierunku Iskrzyni. Na takie połączenia są pieniądze z UE. Warunek musi się zacząć się budowa S19.

A mam jeszcze pytanie właśnie o ul. Sikorskiego. Naprzeciwko bloków Waltera ogrodzono teren po budowę czegoś? Nie wiecie co tam jest planowane?
Na webewidencji są tam 3 budynki oznaczone t. Wygląda na to, że garaże.

·
Registered
60 Posts
Mam pytanie, może troszkę głupie, ale czy w naszej nowej galerii Vivo będą ruchome schody? Bo tak jakoś galeria handlowa kojarzy mi się z ruchomymi schodami, a ta nasza jakaś taka niska się wydaje.

·
Registered
2,289 Posts
Mam pytanie, może troszkę głupie, ale czy w naszej nowej galerii Vivo będą ruchome schody? Bo tak jakoś galeria handlowa kojarzy mi się z ruchomymi schodami, a ta nasza jakaś taka niska się wydaje.
Nasza galeria będzie jednopoziomowa czyli dokładnie taka sama jak VIVO Stalowa Wola i Galeria Navigator w Mielcu.

·
Registered
203 Posts
Odnośnie schodów ruchomych ... ostatnio odwiedziłem nowego Merkurego który jest dwupiętrowy, brak schodów ruchomych to totalna porażka. Ogólnie mocno się zawiodłem, spodziewałem się, że pójdą do przodu odnośnie organizacji sklepu, a tymczasem jest dokładnie to samo co na Czajkowskiego czyli bloczki, latanie od sprzedawcy do kasy i z powrotem, poodgradzane działy itd ...

·
Registered
566 Posts
Odnośnie schodów ruchomych ... ostatnio odwiedziłem nowego Merkurego który jest dwupiętrowy, brak schodów ruchomych to totalna porażka. Ogólnie mocno się zawiodłem, spodziewałem się, że pójdą do przodu odnośnie organizacji sklepu, a tymczasem jest dokładnie to samo co na Czajkowskiego czyli bloczki, latanie od sprzedawcy do kasy i z powrotem, poodgradzane działy itd ...
W pełni się zgadzam. Przy okazji weekendowego pobytu w Krośnie odwiedziłem MM. Totalna porażka. Kupując materiał na firanki, musiałem latać po całym sklepie za kasami. Kasjerki nieprzygotowane i nieprzeszkolone, co chwilę wzywały kierownika, żeby coś odblokował, zatwierdził itp. A w tym czasie informowały, że proszę skorzystać z kasy na dole, tam z kolei zawiesił się system i komunikat: proszę iść na górę na małe AGD itd. Nie pamiętam kiedy ktoś mi tak podniósł ciśnienie. O ile nad obsługą można popracować, doszkolić, doszlifować to sama ergonomia hali i jej wykończenie trąci PRL. Przykładowo kasowe boksy zbudowane ze sklejki, miejsca wkrętów nawet nie zostały zaślepione:bash: Wygląda to mocno słabo. Szczególnie jeżeli to ma być market kształtujący gusta związane z wykończeniem i urządzeniem domów.

Chwilę później byłem w Leroy Merlin - szok cywilizacyjny. Wszystko załatwiłem w 10 minut. Bez kolejek do kas, bo pootwierane wszystkie i to obok siebie - nie trzeba latać między poziomami. Nie nie chcę znęcać się nad autorem wystroju w MM, ale LM bije ich o lata świetlne - choćby taka pierdoła jak boksy kasowe. Jak w XXI wieku można zaprojektować kasy bez taśmociągu, tylko klient musi popychać swoje towary przesuwając się wraz z kolejką!

Nie dość, że MM zbeszcześcił kolorem swojej elewacji krajobraz, to jeszcze jakością świadczonych usług cofnął nas do początku lat 90.

·
Registered
4,174 Posts
Kiedyś była mowa o tym, że Krosno stara się o pieniądze z programu transgranicznego na deptaki wzdłuż Wisłoka. Wygląda, że nasz projekt dostał się do II etapu dziedzictwa. Niestety konkurencja jest ogromna a pieniędzy jest mało. Na II etap na dwa segmenty: dziedzictwo i bezpieczeństwo wnioskowane projekty to koszt 538 mln € a dostępne pieniądze to 56 mln €. Tak więc z grubsza pieniądze dostanie 10 % projektów :/. Myślę, że szanse na dofinansowanie , ze względu na ogromną ilość projektów, są bardzo małe ale mimo wszystko trzymam kciuki. Jesteśmy w II etapie więc szanse są.

Do czerwca składanie projektów na II etap konkursu. Jesienią ogłoszenie wyników ostatecznych.

W konkursie jest też drugi segment wniosków "bezpieczeństwo". Tam w II etapie są dwa projekty z Krosna. Jeden miasta, drugi szpitala.

https://www.funduszeeuropejskie.gov...ukraina-znamy-wyniki-pierwszego-etapu-naboru/

·
Sebastian Bogusz
612 Posts
Nie dość, że MM zbeszcześcił kolorem swojej elewacji krajobraz, to jeszcze jakością świadczonych usług cofnął nas do początku lat 90.
Z pełną świadomości przestrzegam przed zabieraniem dzieci do MM, szkody w kształtowaniu poczucia piękna czy po prostu estetyki mogą być nieodwracalne, to samo tyczy się placówek poczty. Nie róbmy z dzieci kalek.

·
Registered
2,289 Posts
Przejeżdzałem obok VIVO i zauważyłem że oprócz rosnących coraz wyżej murów, zamontowane zostały słupy które, świadczą o tym że obiekt jeszcze wzrośnie o kilka metrów. :)

Czy moje spostrzeżenie jest trafne?

·
Registered
710 Posts
Tak obiekt będzie nieco wyższy niż parter.

Wiecie może co powstaje przy ulicy Sikorskiego? Jechałem ostatnio tamtędy i spora działka została odgrodzona panelami ogrodzeniowymi z blachy, trwają tam jakieś prace ziemne. Działkę zaznaczyłem mniej więcej na google maps

Uploaded with fotem.pl

·
Registered
4,174 Posts
Pisałem kilka postów wyżej. Zdaje się że garaże.

W piątek była sesja rady miasta. Z ciekawych rzeczy to przystąpiono do uchwalania MPZP Krościenko I. To tereny od Wisłoka aż po Kapalnianą. W uzasadnieniu napisano, że plan ma ułatwić zagospodarowanie nowej ulicy Kopalnianej.

10961 - 10980 of 17031 Posts