SkyscraperCity banner

11201 - 11220 of 17050 Posts

·
Registered
Joined
·
134 Posts
Odnośnie dużej ilości samolotów na lotnisku w sobotę, odbywał się przegląd statków powietrznych. Stąd duży ruch. Co do papierów, nie wiem nic. To już powoli zaczyna robić się dziwne, że aż tyle czasu to trwa.
 

·
Registered
Joined
·
2,293 Posts
Brakuje miejsc parkingowych. Będą nowe :)

Liczba miejsc parkingowych w mieście nie nadąża za przyrostem ilości aut. Magistrat stara się rozwiązać problem, m.in. poprzez plany budowy nowych parkingów. Jakie są inne pomysły?


Trwa wyrównywanie terenu między bazarem a stadionem przy ul. Legionów. Być może powstanie tam parking

Problem dotyczy przede wszystkim starówki oraz obszaru w jej sąsiedztwie. - Budujemy nowe miejsca, ale nie nadążamy za przyrastającą ilością aut – mówił podczas kwietniowej sesji rady miasta prezydent Piotr Przytocki.

Jednym z pomysłów gospodarza Krosna na rozwiązanie problemu parkingowego było podniesienie opłat za parkowanie w I i II strefie. - To zwiększy rotację na istniejących parkingach – przekonywał prezydent.

Magistrat chciałby także zainwestować w system informacji parkingowej, który wskazywałby wolne miejsca postojowe na obszarze miasta. Szczegóły dotyczące jego realizacji, zwłaszcza termin uruchomienia, póki co jednak nie padają.

Urząd stara się jednocześnie zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Promocji tej formy dojazdu do pracy czy szkoły służyć miała wprowadzona w grudniu zeszłego roku obniżka cen biletów. Dzięki dotacji unijnej w nadchodzących miesiącach w Krośnie pojawią się także nowoczesne autobusy i wygodne przystanki.

Tymczasem problem deficytu miejsc parkingowych staje się coraz bardziej dokuczliwy. Urzędnicy planują więc budowę nowych parkingów. Do czerwca 2018 roku gotowy ma być parking przy przebudowanej ul. Fortecznej. Będzie na nim dostępnych ponad 50 miejsc.

- Nowy parking będzie posiadał 56 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Wjazd znajdował się będzie od ul. Legionów, a zjazd od ul. Fortecznej. W ramach tego zadania powstanie też ciąg pieszy od ul. Franciszkańskiej do ul. Fortecznej, w tym schody łączące obydwie ulice – informuje Joanna Sowa, rzecznik magistratu.

Kolejne miejsca postojowe być może powstaną na rozległym, zapuszczonym terenie między bazarem a stadionem przy ul. Legionów. Na wspomnianej sesji rady miasta prezydent Przytocki przyznał, że jest taki pomysł. - Prowadzimy uzgodnienia z właścicielami gruntów w tzw. niecce przy ul. Legionów. Jesteśmy bliscy porozumienia i uporządkowania spraw własnościowych w tamtym rejonie, po to, aby przygotować projekt parkingu. Jest to miejsce widokowe na stare miasto, więc musi to być odpowiednio zaprojektowana przestrzeń – opowiadał prezydent.


Tzw. niecka przy ul. Legionów to dobre miejsce na parking. Ale i na tereny sportowo-rekreacyjne. To o budowie tych drugich mówi się więcej

Obecnie trwają tam prace prowadzone przez Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe. Teren, który przez lata zamienił się w dzikie wysypisko śmieci, jest zasypywany i równany. Prezes KSM-u Janusz Steliga nie potwierdza jednak, czy Miasto prowadzi z nim rozmowy na temat nowej inwestycji.

Szczegółów nie zdradza także Joanna Sowa. - Na terenie przy ul. Legionów może powstać przestrzeń np. do uprawiania sportu lub rekreacji – boisko, kort czy tereny bulwarowo-parkowe. O szczegółach nie można póki co mówić – ucina. Ewentualne prace przy zagospodarowaniu terenu na pewno nie ruszą zbyt szybko. Na 2018 rok przewidziano etap projektowy.

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=10725
 

·
Registered
Joined
·
710 Posts
Ja bym to zrobił inaczej, teren przeznaczył pod sport i rekreację oraz wydzielił część na kilkupiętrowy parking ładnie oszklony ( w końcu jesteśmy miastem szkła) a taki budynek przy naszej starówce mógłby się ładnie prezentować. Tym bardziej, że stanąłby przy CDS. Wilk syty i owca cała :)
 

·
Registered
Joined
·
4,180 Posts
Teren o ogromnym potencjale. Jedyne konkrety na dzisiaj które znamy to, że miasto myśli o bulwarach wzdłuż Wisłoka. Przy Legionów mógłby powstać park z zielenią, boiskami do gier zespołowych. Teren jest na tyle rozległy, że zmieszczą się też parkingi. Z tego artykułu na K24 wynika, że miasto coś myśli na ten temat.


Tak poza tym dla tych którzy nie widzieli. Fajny film z budowy VIVO!. Krosno wygląda z tej perspektywy dość wielkomiejsko ;)

https://www.facebook.com/Krosno24/videos/10154309095851307/
 

·
Registered
Joined
·
135 Posts
Teren o ogromnym potencjale. Jedyne konkrety na dzisiaj które znamy to, że miasto myśli o bulwarach wzdłuż Wisłoka. Przy Legionów mógłby powstać park z zielenią, boiskami do gier zespołowych. Teren jest na tyle rozległy, że zmieszczą się też parkingi. Z tego artykułu na K24 wynika, że miasto coś myśli na ten temat.


Tak poza tym dla tych którzy nie widzieli. Fajny film z budowy VIVO!. Krosno wygląda z tej perspektywy dość wielkomiejsko ;)

https://www.facebook.com/Krosno24/videos/10154309095851307/
Teren na Legionów zawsze będzie oszpecony dopóki nie zostaną uporządkowane tereny Targowicy.Wiadomo,że tam są problemy własnościowe ale można tam stworzyć targ w nowoczesnym tego słowa znaczeniu.Sam jestem przeciwnikiem np.likwidacji ale to co jest w tej chwili szpeci niesamowicie.Z jednej strony Galeria Krosno, z drugiej może ładny parking,bulwary a w środku takie coś. Można by zbudować jakiś ładne stoiska, może z elementami szkła,ale żeby zachować elementy stricte targowe jak często można spotkać np. w Niemczech.Naprawdę takie powiązane sznurkami, blaszane budy połączone plandekami przypominają mi okres międzywojenny.

Co do Bieszczadzkiej to aż prosi się o zagospodarowanie terenu za torami i ładny wiadukt na drodze G :)
 

·
Registered
Joined
·
77 Posts

·
Registered
Joined
·
135 Posts
Na BIP-ie jest petycja przeciwników budowy łącznika Niepodległości - Czajkowskiego - Łukasiewicza :( Jak się to czyta to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać nad ludzką głupotą

http://www.bip.umkrosno.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-365-17843
Różnie można postrzegać budowę tej drogi,ale argumentacja SMK jest po prostu żenująca.Czy celem budowy tej drogi jest wprowadzenie TIRów do miasta?.Również argument o niemieckich supermarketach w Śródmieściu o mało nie obalił mnie z krzesła.To tak trochę w pisowskim stylu.
Jak sobie przypominam to nie pierwsza blokada inwestycji ze strony SMK bo już kilka chyba zaliczyli-Ktoś się nudzi na emeryturze
 

·
Registered
Joined
·
537 Posts
Teraz to jest tak że wszystko ludziom nie pasuje i jak mogą tak utrudniają inwestycje- zwłaszcza mieszkańcy osiedli domków jednorodzinnych- np. nie chcą przekaźników sieci komórkowych tłumacząc że są szkodliwe i obniżają wartość ziemi, a nas mieszkających w centrum miast nikt nie pyta czy można taki nadajnik postawić i jakoś żyjemy z tymi inwestycjami i wiele z nich nas cieszy, a słowa o niemieckich supermarketach w centrum miasta to rzeczywiście takie pisowskie- wszędzie szukanie podstępu i szerzenie małostkowości. Wiele osób w Polsce twierdzi że autostrady zostały zbudowane by Niemcy mieli jak jeździć.
 

·
Registered
Joined
·
135 Posts
Użytkownikiem jestem;140385418 said:
A Wy wszyscy rozumiem postępowi działacze PO? Rili? Macie oczy czy Wam TVN24 przesłonił rzeczywistość?

Abstrahując, dobra inwestycja, rozdmuchane obawy.
Nie zamierzam rozpoczynać jakiejś jatki, ale chciałbym Ci przypomnieć, że Polska nie dzieli się na PIS I PO.Są ludzie,którym już znudziło się ten duopol i chcą jako takiej normalności i wydaje mi się,że się do takich zaliczam.Przykleiłeś mi łatkę działacza PO i ja uważam to za obrazę.
Co do pisowskiego myślenia to prześledź ostanie 4 kadencje Rady Miasta Krosna to wtedy pogadamy,choć przyznać muszę,że ostatnio coś się zmieniło.


PS.Nie oglądam TVN 24:lol:
 
11201 - 11220 of 17050 Posts
Top