SkyscraperCity banner

11221 - 11240 of 17062 Posts

·
Registered
123 Posts
Po co zatem łączysz insynuacjami to pismo z pisem? Że oba zaczynają się na pis to jeszcze nic nie znaczy :)

Mi też nie na rękę robienie duopolu politycznego w kraju ale jak słyszę znowu o szerzeniu nienawiści przez pisowców itd. itp. to wybacz ale rzygam tym, bo słyszałem to przez 8 lat rządów PO i słyszę nadal od opozycji. Fajnie by było gdybyś na forum zluzował od polityki bo za wiele to do wątku nie wnosi. Każdy ma jakieś poglądy, a jak zaczniemy je tu ścierać to w 2 dni 100 stron będzie, a wątek zdecydowanie nie ten.

·
Registered
4,184 Posts
Różnie można postrzegać budowę tej drogi,ale argumentacja SMK jest po prostu żenująca.Czy celem budowy tej drogi jest wprowadzenie TIRów do miasta?.Również argument o niemieckich supermarketach w Śródmieściu o mało nie obalił mnie z krzesła.To tak trochę w pisowskim stylu.
Jak sobie przypominam to nie pierwsza blokada inwestycji ze strony SMK bo już kilka chyba zaliczyli-Ktoś się nudzi na emeryturze
To stowarzyszenie było bardzo mocno zaangażowane w próby blokowania budowy lotniska w Krośnie. Tak jak wtedy kłamali i rozpowszechniali nieprawdziwe informacje tak jest też teraz. Wypadałoby teraz uderzyć się w pierś i rozliczyć z tamtych kłamstw zanim zacznie się nowe. Ale niestety widać w tamtej grupie brak jakiejkolwiek refleksji na temat swojego działania.

Co do tej planowanej drogi, to na K24 były wklejane mapki z dokładnym przebiegiem. Droga nie będzie biegła przez park!!!!!!!!!!! Nie będzie wycinania dziesiątków drzew!!!!!

całość na:
http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=10417

Można straszyć mieszkańców że w centrum powstanie autostrada, ale wiadomo że to nie prawda. Chodzi o zwykłą drogę jednojezdniową. Nie będzie tam zwiększonego ruchu tirów bo niby w jaki sposób? TIR będzie zjeżdżał z DK28 żeby przejechać przez środek miasta?? :D. Po co?

Świat jest tak zbudowany że przez miasta jeżdżą samochody. Są ogromne metropolie światowe gdzie parki otaczają drogi po kilka pasów w jednym kierunku. Jak u nas powstanie droga w sąsiedztwie parku to w niczym to nie będzie przeszkadzało. A żeby jakiś teren mógł się rozwijać to potrzebuje w miarę dogodnego dojazdu samochodem.

Druga sprawa to zakładanie że miasto będzie musiało zapożyczyć się na budowę tej drogi w kwocie 100 % kosztów realizacji. Wiadomo, że będą się starali o dofinansowanie. Potem byłby jeszcze przetarg na budowę. Tak więc koszty dla budżetu mogą być dużo niższe. Ale teraz to gdybanie bo nawet jeszcze nie ma papierów na przetarg.

Jednym słowem, jeżeli starsi panowie informują mieszkańców, że miasto planuje zniszczyć park, wyciąć tam dziesiątki drzew, puścić tam tiry, zapożyczyć się jeszcze w kwocie 27 mln. Oni delikatnie mówiąc mocno mijają się z prawdą.

Jeżeli zaś chodzi o to dla kogo prezydent służy to przypomnę, że starsi panowie wystawili już raz kandydata na prezydenta który uzyskał ok 7 % głosów podczas gdy Przytocki dostał wtedy ponad 76 %. Mnie bardziej zastanawia czyje interesy reprezentują starsi panowie?

Co do samej drogi to jej budowa nie jest warunkiem koniecznym dla rozwoju miasta. Takim warunkiem jest droga G i inne obwodnice miejskie które otworzą tysiące wolnych hektarów pod inwestycje. Umożliwią szybszą i bezpieczniejszą komunikację między dzielnicami. Otworzą miasto bardziej na nasz obszar funkcjonalny. A nawet rozszerzą ten obszar na bardziej oddalone miejscowości. Bez tej drogi obok parku miasto nie będzie się rozwijało w śródmieściu. Pozostanie tam przestarzały układ urbanistyczni z ogrodzonymi domkami jednorodzinnymi. Taka typowa zabudowa podmiejska. Sypialnia dla bardzo małej liczby rodzin. Krosno ma miejsce na takie osiedla ale w Turaszówce, Polance czy Suchodole. Nie w śródmieściu! To powoli będzie zabijało jeszcze bardziej nasz rynek który pozostanie tylko atrakcją turystyczną i ewentualnie miejscem spotkań mieszkańców. Zresztą ten proces widać teraz gdy coraz więcej lokali stoi pustych z ogłoszeniami "wynajmę". Handel, usługi, budownictwo będzie się rozwijało w okolicach nowej dzielnicy handlowej. Tam będzie się krzyżować DK28 z planowaną drogą G. Krosno zacznie rozwijać się wbrew logice miasta budowanego do tej pory, to znaczy w otoczeniu rynku. Nowym centrum zostanie powstająca dzielnica handlowa która zacznie wyznaczać nowe centrum miasta. Moim zdaniem byłaby to niekorzystne dla rozwoju miasta i trzeba uporu żeby do tego nie dopuścić.

Inny temat. Wygląda na to, że DK28 przy VIVO wzbogaci się o jeden pas ruchu. Pewnie zjazd i wyjazd do VIVO:

Komunikat dla kierowców! Utrudnienia na ul. Bieszczadzkiej
http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci...erowcow-utrudnienia-na-ul-bieszczadzkiej.html

·
Registered
23 Posts
Nie jestem specjalistą, ale nie lepiej by było zrobić łacznik z Grodzkiej przez Parkową do Szpetnara, to wtedy byłby skrót, lub od Grodzkiej wzdłuż torów do Jagiellońskiej?

·
Registered
4,184 Posts
Dwa główne ciągi komunikacyjne w Krośnie to ulica Krakowska i Lwowska. Do czasu oddania obwodnicy przez te drogi przechodził główny ruch. Nowa planowana droga o którym mówimy mógłby połączyć te drogi. umożliwić sprawy przejazd na linii wschód zachód wewnątrz miasta. Chodzi o ruch wewnętrzny bo wiadomo że tranzyt pójdzie po DK28. Ta droga mogłaby przyczynić się do rozwoju śródmieścia w okolicach Łukasiewicza. Bo teraz jest tam zabudowa typowo podmiejska. Z ogrodzonymi domkami.

Droga którą proponujesz za bardzo nic nie daje. Jeżeli ktoś chce przejechać do DK28 z Niepodległości to może jechać Grodzką i włączyć się wygodnym rozbudowanym skrzyżowaniem obok wieżowców. Nie ma konieczności budować tego połączenia o którym mówisz, chociaż miasto planuje też przejazd przez tory obok Olejarskiej.

·
Registered
2,294 Posts
Od czwartku tj. 1.06 br. na ul. Bieszczadzkiej pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym z ograniczeniem dopuszczalnej prędkości.

Roboty drogowe będą związane z budową pasa wyłączenia przy drodze krajowej nr 28. Prace będą realizowane pomiędzy skrzyżowaniem z wyspą centralną /przy Leroy Merlin/ a skrzyżowaniem z drogą boczną prowadzącą do Starostwa.

http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci...erowcow-utrudnienia-na-ul-bieszczadzkiej.html
A więc to dlatego jak jechałem w ubiegłą sobotę latarnie przy pasie wzdłuż VIVO nie świeciły się.

Rozumiem że ten pas dojazdowy do VIVO będzie przebiegał w tym miejscu.

free photo hosting

·
Registered
4,184 Posts
Szkoda, że budynek VIVO nie jest trochę wyższy. Z DK28 wygląda dość okazale, z wjazdu na planowany wiadukt już tak okazały nie jest.

Ale jak to mówią, jak się nie ma co się lubi..... Oby doszło jeszcze kilku ciekawych najemców.

·
Registered
711 Posts
Najważniejsze żeby udało się połączyć drogę G od lotniska do skrzyżowania z Vivo i wiadukt przynajmniej w okolice Krościenka Niżnego później można planować rozbudowę dróg pod S19. Wiem , że to daleka przyszłość ale już teraz możemy zaoszczędzić na wykupie działek wyburzaniu budynków, wydawaniu pozwoleń na budowę itp. A ta część miasta może naprawdę stać się takim "manhattanem" Krosna i oby był zagospodarowany z głową i rozmachem. Szkoda z drugiej strony że część zachodnia Krosna będzie traktowana trochę gorzej, ale niestety lepiej trochę niż nic

·
Registered
240 Posts
Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie projektu hali sportowej:
,,Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, ul. Podkarpacka 16 - wykonanie projektu sali gimnastycznej".

Wymiary hali:
4) wymiary części sportowej sali tj. boiska wielofunkcyjnego – 32 m x 20 m, wysokość w świetle - 8 m (w jednym czasie korzystać będzie z boiska 40 – 50 osób),
6) wzdłuż dłuższej ściany pomieszczenia części sportowej przewidzieć należy przesuwne i demontowane trybuny z 2 rzędami siedzeń,
10) przy sali gimnastycznej należy uwzględnić zaprojektowanie zaplecza jako budynku dwukondygnacyjnego zawierającego następujące pomieszczenia:
- parter - pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania sali m.in.
a) magazyn sprzętu sportowego - 40 m2,
b)
- piętro
a) sala aerobiku – ok. 100 m2,
b) sala na gimnastykę i zajęcia rehabilitacyjne – ok. 60 m2,
c)

·
Registered
4,184 Posts
Najważniejsze żeby udało się połączyć drogę G od lotniska do skrzyżowania z Vivo i wiadukt przynajmniej w okolice Krościenka Niżnego później można planować rozbudowę dróg pod S19. Wiem , że to daleka przyszłość ale już teraz możemy zaoszczędzić na wykupie działek wyburzaniu budynków, wydawaniu pozwoleń na budowę itp.
Wszystko zależy od kasy. Myślę, że gdyby była kasa to budowa mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku (chodzi mi o drogę G). A że kasy nie ma to musimy czekać na lepsze czasy.

W przeszłości dostawaliśmy np. rezerwę ministra na budowę mostów. Tak powstały mosty na Konopnickiej i Słonecznej. Można byłoby za to wybudować most na Lubatówce pomiędzy Witosa a Bieszczadzką. Nasi posłowie mają możliwości wykazania się dla miasta, bo póki co mizernie to wszystko dla nas wygląda. Były plany budowy kawałka drogi G z tak zwanych schetynówek (rondo przy Witosa). Ogłoszono konkurs a potem przy ogłaszaniu wyników obcięto wcześniejsze dofinansowanie. Potem podobno jeszcze oszczędności przetargowe też wróciły do Warszawy a nie jak w poprzednich latach zostawały na inne projekty. Tak więc nasz projekt z listy rezerwowej nie dostał kasy. A tak przy dobrym podejściu Warszawy można było zrobić rondo przy Witosa ze schetynówek, potem most na Lubatówce z rezerwy ministra. Oszczędności z rezerwy mogą iść na inne projekty miejskie więc można było szarpnąć drogę od planowanego mostu do Bieszczadzkiej. Mielibyśmy strategiczny kawałek drogi G od Bieszczadzkiej do Zręcińskiej. To byłaby ogromny skok rozwojowy dla miasta. Otworzone całkowicie nowe połączenie pozwalające mieszkańcom gminy Chorkówka, Polanki, Guzikówki dojechanie do ronda na Bieszczadzkiej. Na pewno zwiększyłoby to też atrakcyjność naszej strefy inwestycyjnej.

A ta część miasta może naprawdę stać się takim "manhattanem" Krosna i oby był zagospodarowany z głową i rozmachem. Szkoda z drugiej strony że część zachodnia Krosna będzie traktowana trochę gorzej, ale niestety lepiej trochę niż nic
Problemem w budowie "manhattanu" jest rozdrobnienie działek w Krościenku Niżnym. Musi być zaangażowany większy kapitał w skupowanie. Do tej pory nie mieliśmy ani jednego większego projektu budowy bloków gdzie deweloperzy skupowaliby działki. Jak coś powstawało, to na większych działkach miejskich (generalskie, osiedle obok szpitala na Korczyńskiej ewentualnie mniejsze działki prywatne jak Parkowe). Jedynym przykładem gdzie prywatny kapitał kupił kilka ha wąskich działeczek jest dzielnica handlowa. Jedyna szansa na jakieś sensowne zagospodarowanie to skupowanie działek przez miasto + sensowne szczegółowe plany zagospodarowania przestrzennego. Do tego oczywiście rozwój miasta, żeby było za co i dla kogo budować.

Na zachodzie miasta też ma powstać nowa obwodnica Skorzysta na tym Polanka i południowa część Turaszówki. Do tego ostatni odcinek DK28 przewidziany do rozbudowy otworzy także nowe połączenie z Polanki na Tysiąclecia. Kiedyś patrzyłem i to skrót na rynek z ok. 4 km. na 3 km. Jakby nie patrzeć oszczędność 25% dystansu :D.

·
Registered
4,184 Posts
Fajnie jakby Krosno24 zrobili tam fotki dronem przed i po budowie osiedla. Sam obszar osiedla jest bardzo duży. Ponad 11 ha. Do tego rozpoczęła się podobno budowa basenów otwartych.

·
Registered
4,184 Posts
Termin zakończenia prac to 2018 rok. Mocno trzymam kciuki żeby ten projekt był sukcesem! Liczę na kolejne podobne projekty w Krośnie. Idealne wydaje mi się sąsiedztwo szpitala przy Korczyńskiej. Mnóstwo wolnych terenów pod budownictwo, planowana obwodnica a struktura działek mocno niekorzystna dla rozwoju budnoctwa.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
Działki zostały urzędowo scalone. Teraz powstanie tam sieć dróg osiedlowych. Działki zostaną też uzbrojone.

·
Registered
4,184 Posts
Nie wiem czy już rozpoczęła się budowa bloku obok szpitala, ale strona inwestora podaje że już połowa mieszkań w pierwszym bloku jest zarezerwowana! Bardzo cieszy mnie ta informacja bo to gwarancja szybkiej realizacji całego projektu (6 budynków) i zachęta dla innych deweloperów do otwierania nowych inwestycji mieszkaniowych w Krośnie. Dla przypomnienia podam że bloki na Korczyńskiej będą miały po 24 mieszkania. To tyle co budowany obecnie największy blok na Parkowym (gdzie mieszkań już nie ma od dawna bo też poszły zanim budowa rozpoczęła się na dobre).

Akcja Krosno Rynek, Serce Miasta zaczyna mocno nowy sezon letni. Ten weekend to dni miasta a za tydzień już reklamują grillowanie na rynku. Sezon zaczyna się bardzo obiecująco. Szacunek dla wszystkich którzy są zaangażowani w pracę na rzecz rozwoju naszego miasta! To na prawdę wspaniała praca której może nam pozazdrościć niejedno nawet sporo większe miasto naszego kraju! To pokazuje, że mniejsze miasta mimo wielu problemów związanych z marginalizacją też mogą wieczorami tętnić życiem.

·
Registered
711 Posts

·
Registered
321 Posts
Wiem, że to temat o Krośnie, ale nie mogę wytrzymać i muszę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Było o tym wiele razy na forum. Chodzi o odcinanie od inwestycji drogowych naszej części województwa przez władze wojewódzkie.
Praktycznie każda droga wojwódzka na południe od Rzeszowa to jeden wielki syf poza kilkoma wyjątkami.
Brak drogi z Krosna do Rzeszowa. Droga przez Lutczę - jeszcze trochę i będzie wyrzucać z drogi.
Droga przez Strzyżów - momentami płaczę razem ze swoim samochodem.
Drogi w Bieszczady - Cisna - N.Łupków - brak drogi. Reszta w Bieszczady niewiele lepsza.

Szlag mnie trafia jak myślę o tym, że cała kasa idzie na Rzezów, który najogólniej mówiąc mam w głębokim poważaniu...
Tyle w temacie. Może ktoś ma pomysł jak to można zmienić???

11221 - 11240 of 17062 Posts