SkyscraperCity banner

16581 - 16600 of 17050 Posts

·
Registered
Joined
·
240 Posts
Miasto ogłosiło przetarg na projekt i budowę dla kładki przy granicy z Potokiem.
ZP.271.67.2020 Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa kładki dla pieszych na zadaniu pn.: „Budowa połączenia ciągów pieszych przy DK 28”


 

·
Registered
Joined
·
2,653 Posts
Nareszcie! Nie jest to czasem inwestycja finansowana 50/50 z Jedliczem? Czy może coś poszło nie tak i Krosno wzięło to na siebie?
 

·
Registered
Joined
·
4,180 Posts
Były już przetargi z tego otwarto eferty na koncepcje budowy obwodnicy MP.


Wg mnie Optymalnie byłoby gdyby obwodnica zaczęła się od ronda przy węźle Iskrzynia. Krosno powinno być połączone od skrzyżowania przy Vivo. Potem nad torami do Sikorskiego i potem bezpośrednio do węzła Iskrzynia. To powinien być nowy ślad DK28.

Druga opcja to start nowej drogi przed OBI. Dalej na północ do MP i Rymanowa. Problem zaczyna się przed Beskiem. Nowa droga musiałaby skręcać ostro na północ. Moim zdaniem rozwiązanie bardzo słabe. Jeżeli nowa DK28 miałaby stanowić dojazd w Bieszczady to zjazd w MP to dodatkowe 10 km w porównaniu do Iskrzyni. Ponadto wydłużenie drogi obok Beska to kolejne dodatkowe kilometry.

Zjazd w Iskrzyni do dla Krosna dodatkowo szansa na ściągnięcie części tranzytu turystycznego w przeciwnik kierunku. Na Krynicę. Sporo osób jeździ tam na narty w zimie. Gdyby część jechała przez Krosna jest szansa na dodatkowych klientów miejskiej gastronomii i handlu. Na pewno S19 mogłaby być atrakcyjna dla Lublina. Warszawa chyba jednak ma dużo krócej przez Radom, ale kto wie jak wyglądałoby to czasowo w przypadku poprowadzenie S19 do Iskrzyni i potem budowy nowego lacznika przez Sikorskiego. Może czasowo wyjść porównywalnie do Radomia.
 

·
Registered
Joined
·
4,180 Posts

·
Registered
Joined
·
4,180 Posts

Ktoś wie co mieści się w tym parterowym baraku na rogu terenu gdzie budowane są bloki? Jakąś część Urzędu Skarbowego?

BTW. W sąsiedztwie terenu. Po drugiej stronie ulicy, gdzie dawniej był parking policyjny tez maja być budowane mieszkania TBS. Projekt budowlany w trakcie opracowywania. Poza tym w domunentach miejskich znalazłem informację że na 1 kwartał 2021 planowane jest rozpoczęcie 2 bloków obok torów. Zobaczymy czy nic się nie zmieni. Fajnie byłoby gdyby te bloki powstały. Będzie fajny kawałek miasta w okolicach Vivo.
 

·
Registered
Joined
·
4,180 Posts
Dostali od miasta. Były jeszcze plany żeby na południe od budynku budować bloki. Zdaje się że odkryto tam bunkry i konserwator zablokował budowę bloków. Zostanie więc tak jak jest.

Stare kasyno jest własnością uczelni. Trzeba byłoby tam poszukać aktualnych informacji. Wcześniej widziałem info o olanach budowy jakichs pracowni dla uczelni.
 

·
Registered
Joined
·
4,180 Posts
Czyli lacznik z Popieluszki już otwarty dla ruchu?

Na wiadukcie cisza czy coś działają?

Jeżeli chodzi o 4 wlot to w planach zagospodarowania jest tam nowa droga.
 

·
Registered
Joined
·
16 Posts
Przy wiadukcie nic się nie dzieje. Słyszałem że podwykonawca jest bliski upadłości (może to tylko plotka). Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś związany z wykonawcą lub inwestorem.
 

·
Registered
Joined
·
4,180 Posts
Strona inwestycji o której niedawno pisałem. Mieszkania na Bieszczadzkiej. Lokalizacja bardzo dobra. Niedaleko Leroya.


Liczę że deweloperzy w Krośnie będą się rozwijać i budować coraz większe projekty. Być może ta firma będzie takim przykładem. Zaczynali od bliźniaków, teraz mieszkania. Być może w przyszłości bloki? Trzymam kciuki. Im większa ilość oddawanych mieszkań tym większa szansa na zatrzymanie odpływu mieszkańców. Nowe mieszkania zawsze przyciągają!
 

·
Registered
Joined
·
52 Posts
Przy wiadukcie nic się nie dzieje. Słyszałem że podwykonawca jest bliski upadłości (może to tylko plotka). Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś związany z wykonawcą lub inwestorem.
Wykonawcą wiaduktu był o ile pamiętam członek konsorcjum, a nie żaden podwykonawca.
 

·
Registered
Joined
·
16 Posts
Czyli na takiej zasadzie. Ciekawe kto odpowiada za całość, czy każdy z członków w swoim zakresie czy któraś firma wiodącą? I co w przypadku np ogłoszenia upadłości jednego z członków takiego konsorcjum?
 

·
Registered
Joined
·
4,180 Posts
Z tego co kojarzę to zarówno w pierwszym etapie gdzie budowano wiadukty na GZK jak i teraz, za obiekty mostowe odpowiadała inna firma. Podwykonawca.

Prawnie pewnie jest tak, że główny wykonawca ma umowę z podwykonawca. Jeżeli sprawa trafia do sądu to wykonawca na podstawie umowy przekazuje odpowiedzialność na podwykonawce. A co postanowi sąd to już inna bajka. Natomiast tutaj na razie nie było mowy o sądach.

To są oczywiście moje domysly. Nie znam sprawy. To co wiemy to fakt że wiadukt nie będzie oddany w terminie.

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji może być wariant w którym miasto rozliczy wykonane prace, zerwie umowę z winy Wykonawcy i ogłosi ponowny przetarg na dokończenie prac. Być może główny wykonawca poszuka innej firmy która zdecyduje się dokończyć projekt. Nie wiem czy sam Rejon ma możliwości do zakończenia takiego obiektu?
 
16581 - 16600 of 17050 Posts
Top