SkyscraperCity banner

16601 - 16620 of 17051 Posts

·
Registered
545 Posts
Discussion Starter #16,601
Tak z innej beczki - budowa kamienicy na Staszica wygląda na zakończona, wiecie kiedy mają się wprowadzić lokatorzy?
Z tego co wiem to odbiór się odbył i budynek został przekazany Inwestorowi, na dniach mają przekazywać lokatorom.
A z innej beczki to na budowie przy Składowej stoi już 1 żuraw a docelowo ma być ich 2

·
Registered
52 Posts
Część odbiorów już zakończona, część w następnym tygodniu - klucze mają być przekazywane lokatorom mniej więcej do połowy grudnia.
Wracając do wiaduktu na DK28 przetarg wygrało konsorcjum trzech firm, a liderem konsorcjum jest RBDiM.

·
Registered
710 Posts
Tak KPB ostatnio na swojej stronie oficjalnie zakończyło prace i oddało budynek do użytku

Walter stawia kolejny budynek pod wynajem na Pużaka po byłej marmola

·
Registered
7 Posts
Wykonawcą prac jest konsorcjum, którego liderem jest Rejon Budowy Dróg i Mostów z Krosna wraz z konsorcjantami Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych i Drogowych z Krosna oraz odpowiadającym za budowę wiaduktu - Wolmost z Rzeszowa.

© Droga krajowa nr 28 w Krośnie w rozbudowie. Zobacz zdjęcia - terazKrosno.pl
Źródło: Droga krajowa nr 28 w Krośnie w rozbudowie. Zobacz zdjęcia

·
Registered
52 Posts
Z tego co kojarzę to zarówno w pierwszym etapie gdzie budowano wiadukty na GZK jak i teraz, za obiekty mostowe odpowiadała inna firma. Podwykonawca.

Prawnie pewnie jest tak, że główny wykonawca ma umowę z podwykonawca. Jeżeli sprawa trafia do sądu to wykonawca na podstawie umowy przekazuje odpowiedzialność na podwykonawce. A co postanowi sąd to już inna bajka. Natomiast tutaj na razie nie było mowy o sądach.

To są oczywiście moje domysly. Nie znam sprawy. To co wiemy to fakt że wiadukt nie będzie oddany w terminie.

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji może być wariant w którym miasto rozliczy wykonane prace, zerwie umowę z winy Wykonawcy i ogłosi ponowny przetarg na dokończenie prac. Być może główny wykonawca poszuka innej firmy która zdecyduje się dokończyć projekt. Nie wiem czy sam Rejon ma możliwości do zakończenia takiego obiektu?
Zerwanie kontraktu w takim momencie jest całkowicie nieopłacalne dla inwestora. Na pewno muszą być przeprowadzone jakieś rozmowy czy RBDiM jest w stanie dokończyć wiadukt samodzielnie bądź z pomocą innej firmy (takich nie brakuje). Dopiero jeśli uzna się, że nie ma możliwości dokończenia inwestycji, powinna być podejmowana decyzja o zerwaniu kontraktu. Na ten moment miasto w ogóle nie informuje oficjalnie co się dzieje. Całkowicie niepotrzebnie, bo wystarczyłaby krótka notka w ramach informacji dla mieszkańców i sprawa byłaby jasna, a nie snuto by domysłów.
Tak jak pisałem kontrakt jest realizowany przez konsorcjum i chyba tutaj kwestia odpowiedzialności i ewentualnych kar jest rozłożona inaczej niż w przypadku relacji "główny wykonawca - podwykonawca".
Zresztą mamy dziwny rok, więc może wirusek namieszał także i tutaj? W sumie nawet jeśli nie, to zawsze można go przywołać i się wytłumaczyć z opóźnień.

·
Registered
4,180 Posts
Też jestem zdania, że optymalnie byłoby gdyby obecny wykonawca dokończył inwestycje. Tylko nic na to nie wskazuje skoro przy pięknej suchej jesieni na wiadukcie nic się nie dzieje.

Wygląda na to że wykonawca spieszy się z dotrzymaniem terminu na część drogowa. Wiadukt czeka.

·
Registered
14 Posts
Zerwanie kontraktu w takim momencie jest całkowicie nieopłacalne dla inwestora. Na pewno muszą być przeprowadzone jakieś rozmowy czy RBDiM jest w stanie dokończyć wiadukt samodzielnie bądź z pomocą innej firmy (takich nie brakuje). Dopiero jeśli uzna się, że nie ma możliwości dokończenia inwestycji, powinna być podejmowana decyzja o zerwaniu kontraktu. Na ten moment miasto w ogóle nie informuje oficjalnie co się dzieje. Całkowicie niepotrzebnie, bo wystarczyłaby krótka notka w ramach informacji dla mieszkańców i sprawa byłaby jasna, a nie snuto by domysłów.
Tak jak pisałem kontrakt jest realizowany przez konsorcjum i chyba tutaj kwestia odpowiedzialności i ewentualnych kar jest rozłożona inaczej niż w przypadku relacji "główny wykonawca - podwykonawca".
Zresztą mamy dziwny rok, więc może wirusek namieszał także i tutaj? W sumie nawet jeśli nie, to zawsze można go przywołać i się wytłumaczyć z opóźnień.
RBDiM rozwiązał umowę z Wolmost i już mam nowego podwykonawcę.

·
Registered
2,654 Posts
To byłaby bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję, że najpóźniej do maja wiadukt będzie gotowy.

·
Registered
73 Posts
Może ktoś wie dlaczego, w dwóch prowadzone równolegle inwestycjach, nie można było uzgodnić takich samych wysięgników lamp drogowych (przebudowa DK28 i wymiana słupów oświetleniowych przy okazji wymiany oświetlenia na LED)???

·
Registered
61 Posts
Obok piekarni Krukierek na Czajkowskiego, został ogrodzony teren wokół tego rozpadającego się domu. Wie ktoś jakie są plany na ten teren?

·
Registered
409 Posts
Kupili działkę, zwozili tam ziemię. Ktoś zresztą tu już wspominał, że coś na Zielonej planują wybudować, więc bardzo możliwe.

·
Registered
10 Posts
działka KPB jest wyżej - zaraz za działką należąca do DAR (pomiędzy nim wg studium jest planowane przedłużenie drogi od szpitala do zielonej)

16601 - 16620 of 17051 Posts