SkyscraperCity banner

16621 - 16640 of 17032 Posts

·
Registered
105 Posts
Na ten moment miasto w ogóle nie informuje oficjalnie co się dzieje. Całkowicie niepotrzebnie, bo wystarczyłaby krótka notka w ramach informacji dla mieszkańców i sprawa byłaby jasna, a nie snuto by domysłów.
Miasto milczy ponieważ nie ma się czym chwalić. Gdyby wina leżała po stronie Wykonawcy już dawno byłoby o tym bardzo głośno. Ale gdy wina leży po stronie Inwestora ( lub projektanta ;) ) to zawsze jest cisza jak makiem zasiał ...

·
Registered
51 Posts
A masz jakieś konkretne informacje w tej sprawie? Może zarówno inwestor, jak i wykonawca mają w ręku argumenty i stąd taki medialny spokój.

·
Registered
391 Posts
Często gęsto przy realizacji budowy dróg wykonawcy mają wyłączone z prac miesiące zimowe. Być może tu też tak jest, być może covid, być może wspominane przez kogoś wcześniej rozmowy z koleją. Bez oficjalnego komunikatu możemy tylko gdybać.

·
Registered
4,175 Posts
Mnie interesuje wiele spraw, ale akurat w kwestii rozbudowy DK28 nie muszę wiedzieć dlaczego inwestycja jest opóźniona. Najważniejsze dla mnie żeby została dokończona. Jeżeli jest już firma do dokończenia budowy wyqduktu to kamień z serca, bo obawiałem się większych problemów. A to, że termin oddania całości przesunie się o kilka miesięcy to trudno. Będę cierpliwie czekał. Czekam na ogłoszenie przetargu na S19 od Iskrzyni do Dukli. Czekam na projekt budżetu miasta, czekam na jakieś wizualizacji nowego budynku DAR. Czekam na przetarg na budowę bloków TBS na Hallera. W dalszej perspektywie chciałbym doczekać czasu kiedy przejadę S19 z Rzeszowa do Krosna poprzez nowy lacznik i strefę inwestycyjna. W porównaniu do tego kilka miesięcy na dokończenie budowy wiaduktu to nic.

·
Registered
14 Posts
Mnie interesuje wiele spraw, ale akurat w kwestii rozbudowy DK28 nie muszę wiedzieć dlaczego inwestycja jest opóźniona. Najważniejsze dla mnie żeby została dokończona. Jeżeli jest już firma do dokończenia budowy wyqduktu to kamień z serca, bo obawiałem się większych problemów. A to, że termin oddania całości przesunie się o kilka miesięcy to trudno. Będę cierpliwie czekał. Czekam na ogłoszenie przetargu na S19 od Iskrzyni do Dukli. Czekam na projekt budżetu miasta, czekam na jakieś wizualizacji nowego budynku DAR. Czekam na przetarg na budowę bloków TBS na Hallera. W dalszej perspektywie chciałbym doczekać czasu kiedy przejadę S19 z Rzeszowa do Krosna poprzez nowy lacznik i strefę inwestycyjna. W porównaniu do tego kilka miesięcy na dokończenie budowy wiaduktu to nic.
Ja jestem ciekaw czy są jakieś plany reontu/przebudowy/wymianie nawierzchni drogi wojewódzkiej numer 991 z Lutczy do Krosna

·
Registered
4,175 Posts
Zdaje się że widziałem zadanie inwestycyjne na liście rezerwowej w RPO. Tylko cudów bym się tam nie spodziewał. Droga w trudnym terenie. Nie bardzo wyobrażam sobie rozbudowę. Bardziej naprawę nawierzchni i budowę chodników.

Jedyna szansa na budowę wygodnego dojazdu na Rzeszów że względów geograficznych to budową S19 i dobrego miejskiego lacznika (jak najmniejsza ilość skrzyżowań i włączenie w węzeł a nie DK19 na wysokości boiska w Targowiskach).

·
Sebastian Bogusz
612 Posts
Miasto milczy ponieważ nie ma się czym chwalić. Gdyby wina leżała po stronie Wykonawcy już dawno byłoby o tym bardzo głośno. Ale gdy wina leży po stronie Inwestora ( lub projektanta ;) ) to zawsze jest cisza jak makiem zasiał ...
Historycznie i filozoficznie można by rzec iż miasto Krosno drogi budować potrafi ale nie mosty.

·
Registered
196 Posts

·
Registered
4,175 Posts
Miasto ubiega się o dofinansowanie budowy drogi z funduszy norweskich. Wyniki konkursu mają być w półroczu 2021. Jeżeli nie uda się zdobyć dofinansowanie to pewnie w przyszłości będzie trzeba się ubiegać o pomoc z funduszy rządowych. Z czego warunki gorsze bo można dostać 50 % (z funduszy norweskich 100 %). Do tego w konkursach rządowy najlepiej oceniane są projekty które łącza się z drogami krajowymi i wojewódzkimi. Prowadzą do szkół, urzędów itd. Nowa droga łączyć się będzie tylko z powiatową do tego na razie nie prowadzi do instytucji. Małe szanse na duzo punktów w programie rzadowym. Trzeba trzymać kciuki z projekt norweski bo jest tam kilka super projektów jak budowa ścieżek rowerowych, rozwój zieleni w mieście czy budową nowej drogi do terenów gdzie mogłoby się rozwijać budownictwo mieszkaniowe.

·
inseminator idei
378 Posts
Sebulba i Eduardo właśnie brak jakichkolwiek komunikatów zarówno ze strony miasta jak i Wolmostu powoduje nasze domysły i dociekania. Od początku ten wiadukt wydawał mi się zwydziwiany zamiast prostych 2 przyczółków jakieś potrójne ,,fiksy faksy". Ludzie są zwyczajnie ciekawi dlaczego tak się stało, że część drogowa jest gotowa, a brakuje kilkadziesiąt metrów wiaduktu. Mam tylko nadzieję, że nie chodzi np. o błędy wytrzymałościowe w projekcie, bo to byłaby katastrofa. Może ktoś ze źródeł zbliżonych do wykonawcy, albo miasta troszkę w miarę możliwości wyjaśni sprawę, bo wiemy, że czytają nasze forum.

• Like
Reactions: Eduardo33

·
Registered
71 Posts
Pedrosamovar to nie ta droga.... Ta w poziomie...
Wolmost prowadzi budowę mostu na dk19 w Jasienicy Rosielnej i tu nie widać żeby odpuszczali...

·
Registered
2,634 Posts
Dzisiaj przy wiadukcie coś się działo, jakaś krzątanina. Chyba nawet żuraw był w użyciu, ale szybko przejechałem i nie jestem pewien czy to sprzątanie placu budowy czy faktyczny rozruch budowy?

A orientujecie się czy w tym roku będą jeszcze kłaść nawierzchnię ścieżek rowerowych?

·
Registered
16,635 Posts
Unieważniono przetarg na studium korytarzowe dla obwodnicy Miejsca Piastowego. Powód znaczne przekroczenie kosztorysu. Czekamy na realny kosztorys i nowy przetarg

Link

·
Registered
51 Posts
Mam tylko nadzieję, że nie chodzi np. o błędy wytrzymałościowe w projekcie, bo to byłaby katastrofa.
Gdyby był problem z projektem, to raczej nie uciekałby wykonawca, a inwestor od razu dałby znać kto jest winny.
Zresztą ktoś tu wspomniał ostatnio, że Rejon wyrzucił Wolmost i znalazł nowego wykonawcę wiaduktu. Jeśli ta informacja jest prawdziwa, to ja nie mam więcej pytań.

16621 - 16640 of 17032 Posts