SkyscraperCity banner

16661 - 16680 of 17062 Posts

·
Registered
2,658 Posts
Mam pomysł. Niech Etnocentrum w ramach swojej działalności zrealizuje projekt "Dawna praca cieśli i zastosowanie drewna w budownictwie" i ramach wydarzenia podpisze umowę zlecenie z jakimś stolarzem na realizację drewnianego mostka wykonanego technologią sprzed 100 lat. Model 1:1 niech zawiera wymiary odpowiadające kładce przy DK28. Po wykonaniu modelu proponuje ekspozycję czasową przy DK28. Myślę, że całość zadania zmieści się w ułamku wartości przetargu. A że podobno prowizorki są najtrwalsze to jest szansa, że przez kilkadziesiąt lat nacieszymy się drewnianą przeprawą i wyeliminujemy zagrożenie dla pieszych na tym odcinku :)

Sorry jeśli kogoś uraziłem śmieszkowaniem, ale czasem po prostu już ręce opadają na biurokrację i wyśrubowane normy i projekty tak prostych konstrukcji...

·
Sebastian Bogusz
613 Posts
Mam pomysł. Niech Etnocentrum w ramach swojej działalności zrealizuje projekt "Dawna praca cieśli i zastosowanie drewna w budownictwie" i ramach wydarzenia podpisze umowę zlecenie z jakimś stolarzem na realizację drewnianego mostka wykonanego technologią sprzed 100 lat. Model 1:1 niech zawiera wymiary odpowiadające kładce przy DK28. Po wykonaniu modelu proponuje ekspozycję czasową przy DK28. Myślę, że całość zadania zmieści się w ułamku wartości przetargu. A że podobno prowizorki są najtrwalsze to jest szansa, że przez kilkadziesiąt lat nacieszymy się drewnianą przeprawą i wyeliminujemy zagrożenie dla pieszych na tym odcinku :)

Sorry jeśli kogoś uraziłem śmieszkowaniem, ale czasem po prostu już ręce opadają na biurokrację i wyśrubowane normy i projekty tak prostych konstrukcji...
GENIALNE

·
Sebastian Bogusz
613 Posts
Skutecznie, do szczęśliwego finału zmierzają prace przy CKB Szklane Lniane, podczas prowadzenia tej realizacji projektu MWM z Rzeszowa udało się zrobić kilka zdjęć. Jako autor aranżacji zagospodarowania terenu pozwolę sobie na ich publikację via fanpage mojej pracowni (przypadkiem może pojawić się sam budynek :)
W krótce kolejne.

·
Registered
849 Posts
Temat już znany na forum. Zdjęcie przykuwa uwagę.

Zmiany przy Czajkowskiego. Żółty blaszak odchodzi w niepamięć.
Powstaje kompleks usługowo-handlowy na blisko 5 tyś m2

·
Registered
4,183 Posts
Gdyby powstała tam zabudowa mieszkaniowa. Wzdłuż Podkarpackiej i Czajkowskiego to byłoby coś.

Na skrzyżowaniu widzę budynek w kształcie litery V. Fajnie scalajacy połączenie dwóch dróg. Dalej na Czajkowskiego za kompleksem magazynów są tereny Merkurego. Można byłoby pociągnąć mieszkania aż do torów. Budynki obok drogi budowane blisko chodnika. Z zabudowa usługowo - handlowa na parterze. Parkingi podziemne. Sporo zieleni w otoczeniu budynków. Byłoby miasto!

Niestety na razie jak widać się nie zanosi.....

·
Registered
567 Posts
No niestety, parkingi od ulicy zamiast usług przy chodnikach, architektura żadna, wyższy budynek już przygotowany do kontynuowania funkcji słupa na reklamy... miasta z tego nie będzie. A to zdjęcia z drona pokazuje, że faktycznie na miejscu tych magazynów/hurtowni można by fajną mieszkaniówkę zrobić w odległości 10-15 minutowego spaceru od rynku.

·
Registered
666 Posts
Pamiętacie?
809949

Ja też żałuję, że nie powstanie tam coś takiego. A to co się "tam robi" nie wzbudza we mnie sensacji. Przepraszam, ale nie robi to na mnie wrażenia. Ot powstanie takie coś na wzór placu "paciarowego" z Delikatesami Centrum i DPD, Heatingiem itd przy ul. K. Pużaka.

·
Registered
545 Posts
Discussion Starter #16,669
Temat już znany na forum. Zdjęcie przykuwa uwagę.

Zmiany przy Czajkowskiego. Żółty blaszak odchodzi w niepamięć.
Powstaje kompleks usługowo-handlowy na blisko 5 tyś m2

Temat już znany na forum. Zdjęcie przykuwa uwagę
Powstanie takie Nic, a to dodatkowa promocja przez portal.

·
Registered
249 Posts
Powstanie takie Nic, a to dodatkowa promocja przez portal.
Prawdziwe Nic to jest wtedy, gdy jest pustynia. A tak to będą nowe miejsca pracy. Rozumiem niechęć do kolejnych miejsc pracy w handlu, ale przecież będą jeszcze usługi (bo "powierzchnie usługowo-handlowe"). Dajcie właścicielowi zainwestować w cokolwiek!

·
Registered
68 Posts
Koniec remontów i nowe nawierzchnie na lokalnych drogach.
Będzie zabezpieczone osuwisko w drodze na Zamek Kamieniec

·
Registered
567 Posts
Pamiętacie?
View attachment 809949

Ja też żałuję, że nie powstanie tam coś takiego. A to co się "tam robi" nie wzbudza we mnie sensacji. Przepraszam, ale nie robi to na mnie wrażenia. Ot powstanie takie coś na wzór placu "paciarowego" z Delikatesami Centrum i DPD, Heatingiem itd przy ul. K. Pużaka.
Tak w ogóle skąd ten projekt, to była koncepcja kogoś z forum czy przykład z innego miasta co można byłoby tutaj wsadzić?

·
Registered
4,183 Posts
Raczej przykład z innego miasta.

BTW. Ukazał się przetarg na projekt drogi między Sikorskiego a Polna. Przebieg inny niż myśleliśmy. Chodzi o drogę lokalna która skręca po 400 metrach od Polnej. Potem idzie południem terenów rolnych aż do Sikorskiego przy granicy miasta.

2.BTW. Jest audycja w Radio Rzeszów na temat wiaduktu. Przy dobrej pogodzie jest szansa na dokończenie budowy na wiosnę.

·
Registered
61 Posts
Prawdopodobnie w tym długim budynku w przebudowywanym kompleksie na Czajkowskiego (w tym, który jest połączony z tym wysokim zoltym blaszakiem) jest miejsce, a właściwie pomysł na hipermarket. Co obstawiacie?

·
Registered
666 Posts
Tak w ogóle skąd ten projekt, to była koncepcja kogoś z forum czy przykład z innego miasta co można byłoby tutaj wsadzić?
To był pomysł na forum, jak można byłoby zagospodarować ten teren, kiedy tylko pojawiły się pierwsze informacje o sprzedaży tej działki kilka lat temu. Samo zdjęcie, to po prostu przykład zabudowy znaleziony w sieci, który idealnie pasowałby do wspomnianej działki.

·
Registered
4,183 Posts

Mam nadzieję że nasze Krosno Glass będzie się dynamicznie rozwijało i kiedyś doczekamy się tego dużego centrum logistycznego które mieli budować.

Wie ktoś czy można już zjeżdżać z węzła w Polance w kierunku huty szkła? Czy może oddanie całości musi poczekać na dokończenie wiaduktu?

·
Registered
179 Posts
Wie ktoś czy można już zjeżdżać z węzła w Polance w kierunku huty szkła? Czy może oddanie całości musi poczekać na dokończenie wiaduktu?
A co rozumiesz przez zjazd na węźle w Polance do KHS (KG)? Nigdy takowego nie było w planach, a tym bardziej w realizacji. Zjazd do huty odbywa się na przebudowanym skrzyżowaniu, ulicą Tysiąclecia i skrzyżowanie jest gotowe i uruchomiona jest sygnalizacja świetlna.
A co do węzła „Polanka” 🤣 również jest gotowy z wyłączeniem przejazdu pod wiaduktami. Na chwilę obecną, jadąc od Jasła na węźle można zjechać do Polanki lub dojechać do ul. Zręcińskiej, albo drogą zbiorczą do Sklepu ogrodniczego, UNIMETU i Fiata.

BTW: szkoda, że na wysokości Fiata nie połączono dróg zbiorczych z drogą wybudowaną kilka lat temu, która jest ślepa. Można to było zrobić za 2 domami, które pozostały, na wysokości Shell’a. Brakuje kilkanaście metrów. A i Orlen chętnie by się do tego wpiął.

Natomiast jadąc od Sanoka można zjechać w ul. Okulickiego do dworca PKP/PKS. To już zjazd bardziej do Fa Krosno lub Delphi.
Od tej drogi hutę odgradzają tory, a za wiaduktem nie ma już żadnego zjazdu?
Chyba, że przez nieformalny przejazd kolejowy od ul. Okulickiego?

·
Registered
4,183 Posts
Natomiast jadąc od Sanoka można zjechać w ul. Okulickiego do dworca PKP/PKS. To już zjazd bardziej do Fa Krosno lub Delphi.
Od tej drogi hutę odgradzają tory, a za wiaduktem nie ma już żadnego zjazdu?
Chyba, że przez nieformalny przejazd kolejowy od ul. Okulickiego?
Właśnie przy zjeździe na Okulickiego za torami miało powstać centrum logistyczne huty. Zjazd był jednym z warunków do wybudowania centrum. Teraz jak jest zjazd nie ma problemow z dojazdem.

16661 - 16680 of 17062 Posts