SkyscraperCity banner

16901 - 16920 of 17032 Posts

·
Registered
203 Posts
Tymczasem rozstrzygnięto przetarg na budowę oświetlenia, prace wykona firma AGZ. Dla ciekawostki, w Rzeszowie na stadionie również trwa remont. Też wymieniają oświetlenie, muszą zdemontwać stare maszty, do tego na płycie boiska montują system nawadniania i system podgrzewania murawy. Wiąże się to z przebudową toru żużlowego. Tam koszty inwetycji to prawie 11 mln zł.

·
Registered
4,175 Posts
W Rzeszowie pewnie będzie podobny system oświetlenia. Też na jednym stadionie grają piłkarze i jeżdżą zuzlowcy.

·
Registered
710 Posts
Jeśli chodzi o trybunę od strony Wisłoka to obecnie trwają prace przy wzmocnieniu wału oraz nasypu na którym dawniej były betonowe ławeczki. Mają być 3 rzędy krzesełek plastikowych z nowego stylu

·
Registered
4,175 Posts
Na stronie MPGK pojawiła się informacja, że miasto wystąpiło d Ministra z prośbą o zmiane przepisów dotyczących zbierania odpadów. Obecnie przepisy nakładają obowiązek segregacji na 5 frakcji. Nasza instalacja po modernizacji potrafi segregować odpady z taką skutecznością, że można byłoby zbierać odpady suche do jednego worka. Gdyby Ministerstwo zmieniło przepisy to myślę, że możemy mieć spore obniżenie kosztów odpadów w Krośnie. Gdyby doszła do tego spalarnia odpadów to moglibyśmy mieć jeszcze niższe ceny.

·
Registered
435 Posts
Wygląda na to, że nowe rondo będzie większe od starego. Ja bym widział w środku jakiś duży pomnik. Nowy symbol Krosna. Może postać, może coś innego. Ciekawy jestem jak wyglądałby tam np. Szyb naftowy sporych rozmiarów. Czy wpasowałby się w przestrzeń miejska. Można byłoby go zrobić z funkcją wieży widokowej.
To by było coś, niekoniecznie jako wieża widokowa. Najlepiej obok jeszcze kopia tzw. kiwonu.

·
Registered
4,175 Posts
Na Lotników bududowane są szeregowki. Najprawdopodobniej będą tam mieszkania na sprzedaż. Podobnie jak na Witosa. Na Lotników buduja 14 segmentów więc wychodzi 28 mieszkań.

·
Registered
1,597 Posts
Na Lotników bududowane są szeregowki. Najprawdopodobniej będą tam mieszkania na sprzedaż. Podobnie jak na Witosa. Na Lotników buduja 14 segmentów więc wychodzi 28 mieszkań.
Byłbyś w stanie wskazać na mapie w którym mniej więcej miejscu powstają? To jest jeszcze w granicach miasta czy już poza?

·
Registered
60 Posts
Obok tych budowanych bloków na Wsk gdzie mial powstać kościół, jest ogrodzony plac. Lezy odlogiem dobre kilka lat. Na ogrodzeniu wisi ogłoszenie ze działka jest na sprzedaż, powierzchnia 9 433 m . Mogłyby na niej smialo powstać kolejne bloki.

·
Registered
4,175 Posts
Nie wiem o którą działkę chodzi. Wiem jednak ze w sąsiedztwie działki TBS są działki przeznaczone w zagospodarowaniu pod usługi. Nie wiem czy to nie blokuje mieszkaniowki.

Skoro jednak w sąsiedztwie TBS buduje bloki to gdyby właściciel tej działki na sprzedaż miał taką chęć, to może można byłoby zmienić plan i przeznaczyć na mieszkania

·
Registered
259 Posts
Obok tych budowanych bloków na Wsk gdzie mial powstać kościół, jest ogrodzony plac. Lezy odlogiem dobre kilka lat. Na ogrodzeniu wisi ogłoszenie ze działka jest na sprzedaż, powierzchnia 9 433 m . Mogłyby na niej smialo powstać kolejne bloki.
Te 9433 m2 to powierzchnia trzech działek na sprzedaż. Ta największa działka obok budowanych bloków TBS ma powierzchnię 5865 m2.
Sądzę, że zaporowa jest tu cena za te trzy działki (jedna zabudowana budynkiem) bo wynosi 3 600 000 zł.

·
Registered
60 Posts
Jedno co pamiętam jeśli chodzi o tą działkę to to, ze dobre 8-10 lat temu została ogrodzona i tak zostalo do dziś. Totalnie nic się tam nie dzieje. Wysypali tam kamień, ogrodzili i na tym koniec. Teren stoi odłogiem, a ja widze tam kilka bloków, a przynajmniej 3. Skoro od tylu lat leży to odłogiem, to warto pomyśleć zeby powstało tam coś konkretnego.

·
Registered
4,175 Posts
Tyle że Biedronka jest niedaleko. Jak wchodzi taka sieć to najpierw sprawdzają czy to się opłaci. A robienie sobie konkurencji na jednym osiedlu raczej nie wchodzi w grę.

Popatrzyłem na plany. Są tam 3 działki oddzielone miejska droga wewnętrzna. Myślę, że gdyby właściciel wystąpił o wykreślenie drogi z planow to miasto mogłoby się zgodzić. Wtedy mogliby sprzedac działki drogowe i tym samym 3 działki można byłoby scalic w jedna całość.

Wiadomo że to sprawa wlasciciela co będzie z tym robił. Tylko przez ostatnie lata trochę się tam zmieniła sytuacja. Wybudowano ul. Ostaszewskiego. Miasto zmieniło zagospodarowanie sąsiedniej działki na mieszkania (aktualna inwestycja TBS).

·
Registered
847 Posts

·
Registered
239 Posts

Zgodnie z grafiką powyżej "mniej więcej" zaznaczyłem na Google Maps poglądowy układ planowanego łącznika

A jak się to ma do planowanej drogi G od planowanego węzła na lotnisku (Zręcińska/Lotników) do wpięcia w 28 w Potoku? Te drogi nie będą biegnąć obok siebie?

·
Registered
68 Posts
Ktoś sobie wymyślił drogę strategiczną do DK28, a nie wziął pod uwagę planowanej zachodniej obwodnicy Krosna. Przecież te dwie drogi będą biegły równolegle przez ok. 1.5km, jedna po gminie Jedlicze a druga po terenie Krosna. Czy włodarze samorządów byli zaproszeni na to spotkanie? Wątpię. Znowu politycy się spotkali i pogadali sobie. Żadnych konkretów.

16901 - 16920 of 17032 Posts