SkyscraperCity banner

16941 - 16960 of 17222 Posts

·
wiesio60
Joined
·
207 Posts
Powstanie nowa droga do Orlen Południe w Jedliczu. Ma mieć kluczowe znaczenie dla obronności kraju - krosno112.pl w tej części miaste-w-jedliczu-ma-miec-kluczowe-znaczenie-dla-obronnosci-kraju.html#gallery14f4299559-6
To jest dzisiejsze myślenie. Zrobić spotkanie przy kawie jednej i nieomylnej opcji. Pokazać na mapie przy pomocy kilku kresek tak ma wyglądać droga i koniec. Nikt tu nie interesuje się planami Krosna bo Prezydent nie potrafi myśleć ich kategoriami. To że miasto planuje obwodnicę zachodnią w tej części miasta i łącznik można by doprowadzić na pogranicze Dobieszyna i Polanki przez co ruch omijałby jednopasmowy odcinek DK-28 w Turaszówce a ruch byłby wyprowadzony poza miasto Krosno za lotniskiem aż do Leroy Merlin nikogo nie interesuje. Tak potrafią tylko myśleć wyznawcy jedynej słusznej władzy. Wstyd żenada i głupota. Najważniejsze my róbmy swoje a Krosno to nie nasze. Ten plan chyba został zaczerpnięty z filmu Barei jak to budowali osiedle i przenosili już nie pamiętam park jezioro lub coś tam dokładnie nie pamiętam. Głupota w tym kraju postępuje w sposób mówiąc fizycznie w sposób jednostajnie przyśpieszony.
 

·
Registered
Joined
·
451 Posts
Z wielu postów na tym wątku widzę, że dla Krosna jeden z większych problemów to nienajlepsze relacje samorządu z władzami centralnymi. Np. ta sprawa drogi do Jedlicza.
Jest na to sposób - udział w wyborach, namawianie innych do głosowania na opozycję (którą, to już jak kto uważa).

Serio - nie ma w tym żadnej szydery ani pouczania. Zależy mi na rozwoju Krosna jak wszystkim tutaj.
 

·
Registered
Joined
·
4,222 Posts

Ogólnie wygląda na to, że poprzedni rok był dla basenów dość udany. Sprzedano ok 45 tys. biletów a rok wcześniej ok 60 tys. Tyle że ostatnio baseny były otwarte ok 3 tygodnie krócej i do tego mieliśmy covid. Sporo osób zniechęcił do większych zgromadzeń.

Slyszalem o planach budowy nowego brodzika na basenach. Kosz ok 1 mln. Jak widać przetargów ostatnio nie było więc pewnie poczeka na następny rok.


Cieszy mnie ze prezydent wspomina o budowie drogi klasy G lub GP w dwóch jezdniach.mam nadzieję że mowa o całości lacznika od Sikorskiego aż po węzeł w Iskrzyni. Szkoda byłoby za ileś lat, jak powstanie strefa, zwiększy się ruch lokalny, stać tam w korkach.

Zobaczymy jak zaprojektują koncepcje obwodnicy MP. Jeżeli przez Sikorskiego to tam przejdzie większości ruchu z obecnej DK28. Do tego na Sikorskiego są tereny pod duże obiekty handlowe. Może taka zmiana kategorii drogi sprawi że wejdą tam inwestorzy. To dodatkowo mogłoby zwiększyć ruch. Jak nie handel to może mieszkania. Właściciel działek zawsze może wystąpić do miasta o zmianę MPZP. Byłoby miejsce na spore osiedle.

Edit. Mowa też o rezerwie terenów w obecnej strefie które miasto ma uruchomić. Moim zdaniem mowa o terenach obok tych budynków gdzie dawniej trzymali stare odrzutowce. Prezydent ocenia ze terenów w obecnej strefie wystarczy na 3 - 5 lat. Tak więc ładnie nam się to zazebia z otwarciem nowej strefy za kilka lat.

 

·
Registered
Joined
·
717 Posts
Szkoda ze chodź jednego miga nie odnowiono i umieszczono gdzieś w okolicy dk28 przy lotnisku tak samo tzw Antka. Podobny "pomnik" jest np w Mielcu. Czytałem na FB komentarze pod tym co napisało terazkrosno w sprawie powiększenia miasta, to nóż się w kieszeni otwiera co ludzie w naszej okolicy mają w głowach....
 

·
Registered
Joined
·
451 Posts
Albo pragmatyczne podejście władz miasta i mniej ostentacyjne okopywanie się po którejś ze stron, Krosno to nie światowa metropolia alfa, która sobie dobrze poradzi tak czy siak
^^^ Dokładnie, władze powinny pamiętać, że akurat w Krośnie proporcje zwolenników 2 głównych opcji są dość wyrównane, w przeciwieństwie do polskich dużych miast.
 

·
Registered
Joined
·
189 Posts
Docelowo, zgodnie z informacjami, jakie docierają do miasta Krosna ze strony PKP, ma zostać zlikwidowany przejazd kolejowy w ciągu ul. Sikorskiego.

© Historyczny moment dla Krosna - terazKrosno.pl
Źródło: Historyczny moment dla Krosna

Jak wygląda likwidacja przejazdu? Zerwą asfalt, wykopią rowy z obu stron torów i będą dwie ślepe drogi? Przecież tam przejazd jest niestrzeżony i bez szlabanów.
 

·
Registered
Joined
·
4,222 Posts
Dzisiaj tak jest, ale w przyszłości jak rozpocznie się rewitalizacja lk108 będzie tam plac budowy. Nasza Sikorskiego pójdzie dalej wzdłuż torów a droga na Lezany bedzie pewnie "ślepa".
 

·
Registered
Joined
·
866 Posts
A przejazd na dawnej ulicy Grunwaldzkiej z Krościenka Wyżnego pozostanie, ulica ta będzie krzyżować się z Sikorskiego-bis łącznikiem do DK 19, więc na plus, po co dwa przejazdy tak blisko siebie
Dokładnie TAK.
Bardzo dobra decyzja ponieważ obecny przejazd jest bardzo niebezpieczny, słaba widoczność, ostry łuk przy samym przejeździe kolejowym itp. Kilkaset metrów dalej jest kolejny przejazd.

Mapka poglądowa.
 

·
Registered
Joined
·
866 Posts

KROSNO: Farma fotowoltaiczna zamiast składowiska odpadów
Instalacja, która powstała na byłym składowisku odpadów przy ul. Białobrzeskiej, składa się z 1460 sztuk paneli fotowoltaicznych, które ułożone w pięciu rzędach zajmują powierzchnię ok. 30 arów.

Wykonawcą inwestycji przy ul. Białobrzeskiej jest firma Archigon z Tarnowa. Planowany termin zakończenia prac to 30 kwietnia. Koszt przedsięwzięcia to prawie 2,2 mln złotych (brutto), z czego 30 proc. to dotacja z NFOŚiGW w Warszawie. 
16941 - 16960 of 17222 Posts
Top