SkyscraperCity banner

16981 - 17000 of 17309 Posts

·
Registered
79 Posts
Nowe inwestycje na Bursakach. Basen, zjeżdżalnia i pumptrucki

·
Registered
549 Posts
Wracając jeszcze do nowego programu rządowego to wydaje mi się że te 1,5 mld. zł. to są wydatki roczne. w 2023r. są podwójne wybory i obecna władza będzie chciała pozyskać wyborców właśnie w średnich miastach i pewnie które z nich będzie miało tereny to skorzysta.

·
Registered
4,251 Posts
Też mi się tak wydaje.

Program na szybko. Mogą dawać miliardy, ale minie wiele miesięcy żeby miasta przygotowały tereny. Choć większość nie ma takich terenów i skończy się na pojedynczych blokach. Wygrają Ci którzy mają już jakieś zaawansowane plany na najbliższe 2 lata.

W wracajac do basenów to plany rozbudowy bardzo pozytywne. 100 % w potrzeby odwiedzających. Myślałem że w tym roku się nie uda, ale widać że spróbują ogłosić przetarg. Jak oferty będą w kosztorysie to będzie super.

Teren basenów jest duży, ale w upały trochę brakuje miejsc na trawie. Jak zabudują kolejna część brodzikiem będzie jeszcze mniej trawy pod koce.

·
Registered
79 Posts
Na ostatniej Sesji Miasta dokonano korekty budżetu na 2021 i na inwestycje na Bursakach przeznaczono 1 mln złotych z pierwszej transzy RFIL. Tak więc przetarg ogłoszą a czy będzie to zrealizowane to pokażą oferty.

·
Registered
14 Posts
1058821

1058824

Na działach należących do dewelopera DAR zostały wycięte drzewa, ciekawe na jaką zabudowę docelowo uda się im dostać pozwolenie. KPB na działkach obok miało pozwolenie na dwie kondygnacje naziemne + poddasze mieszkalne.

Z ciekawostek - w wyszukiwarce pozwoleń jest wniosek na pozwolenie na budowę hali produkcyjnej zaraz za granicami Krosna (obok hal zniczplastu w Korczynie). Inwestorem jest firma VIVALDI a kubatura obiektu to prawie 39000.

·
Registered
14 Posts
Można wiedzieć w którym to miejscu?
ulica zielona(na zdjęciu widzisz działkę 610/3 i 610/4), i o ile wcześniej myślałem że mają tam jakieś 70-80ar, o tyle patrząc na strukturę własności na portalu mapowym najprawdopodobniej dysponują w tym miejscu działkami o powierzchni ok.1,70ha

·
Registered
13 Posts
Ale tam by się przydał łącznik między Zieloną a Trębeckiego nawet dla osobówek. Bo ta Zielona mogła by rozładować spory ruch na Korczyńskiej

·
Registered
4,251 Posts
Jeżeli chodzi o plany dróg w tym rejonie to w przyszłości ma powstać łącznik drogowy od szpitala do Zielonej. Niedaleko miejsca które jest na zdjęciach.

Co do połączenia Zielonej z Trebacka w Korczynie to już sprawa Korczyny. Jak dla mnie takie połączenie nie jest potrzebne. Skrót niewielki. Poza tym robienie nowego lacznika żeby tiry mogły jechać przez ulice osiedlowe w Krośnie nie byłoby dobre.

Korczynska powinna się rozładować po wybudowaniu drogi G. Tylko czy tego dożyjemy?

·
Registered
4,251 Posts
Właśnie miałem pisać, że działka obok stadionu przeznaczona na tereny zielone.

Ogólnie bardzo ciekawa i ambitna koncepcja z dużą ilością terenów zielonych. Spora ilość ścieżek spacerowych. Kilka rzędów ścieżek. W tym blisko lustra wody. Na brzegach miejscami coś na kształt schodów służących do siadania. W jednym miejscu mam wrażenie że mógłby powstać nawet maly amfiteatr.

Z tego co wiem to obecnie projekt budowy bulwarów jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. I zastanawia mnie czy chodzi o ten projekt z filmu czy może ten film jest jakaś luźna koncepcja np. studenta architektury.

Obawiam się, że na razie nie ma szans na aż tak ambitna inwestycje. Zdaje się że miasto posiada działki tylko w pasie obok rzeki.

·
Registered
1,611 Posts
Pojawiła się taka koncepcja na zagospodarowanie bulwarów:

Niestety autor nie zdecydował się ujawnić szczegółów. Moim zdaniem bardzo ciekawy pomysł na działkę między stadionem a targowiskiem.
Kurcze gdyby doszło do realizacji tej inwestycji to byłaby to chyba najbardziej spektakularna przemiana w historii Krosna. :) Mam nadzieję, że w końcu się doczekamy czegoś na tym poziomie.

Ogólnie projekt całkiem spoko tylko jedna rzecz mi przeszkadza. Mianowicie te wielkie mury wyglądające jakby były wykończone białym tynkiem. Mury OK, ale zdecydowanie ładniej by wyglądało jakby były obłożone jakimś kamieniem. Pewnie wyszło by drożej, ale myślę, że nie przekroczyło by to możliwości finansowych miasta. A warto by było dołożyć jeszcze trochę kasy :)

Tak czy inaczej byłby to najbardziej spektakularny projekt nie tylko w Krośnie, ale i na całym Podkarpaciu. I mówię to bez przesadyzmu. :)

Fajne jest tez to, że autor przy realizacji tej wizki uwzględnił również teren pomiędzy stadionem a targowicą i to w najlepszy możliwy sposób - czyli, zieleń, drzewa i alejki. Bardzo na to czekam i oby w przyszłości jak miasto się za to weźmie, to żeby obydwie te inwestycje były ze sobą powiązane w jedną całość.

16981 - 17000 of 17309 Posts