SkyscraperCity banner

17041 - 17060 of 17194 Posts

·
Registered
Joined
·
55 Posts
Zawsze mogą być dwa niezelektryfikowane.
A tak na poważnie to raczej na etapie projektu PKP wydawało jakieś warunki i widocznie takiej potrzeby nie widzieli.
 

·
Registered
Joined
·
4,215 Posts
Otwarto oferty na budowę S19 od Iskrzyni do Dukli. Bardzo dużo ofert. Większość poniżej kosztorysów. Na pewno coś wybiorą. Teraz jedyne co może jeszcze trochę przedłużyć wybór wykonawcow to ewentualne odwołania.
 

·
Registered
Joined
·
393 Posts
Podejrzewam, że pierwszy, stary wiadukt prędzej, czy później zostanie zamieniony na nowszą konstrukcję. Przyglądnijcie się dobrze, nowy wiadukt nawet jest wyzszy od starego. Przy bliźniaczych konstrukcjach podpory będą w jednej linii i będzie rezerwa na ewentualny drugi tor po lewej stronie obecnego, patrząc od strony Jasła.
 

·
Registered
Joined
·
79 Posts
Z tego co wiem, PLK nie widzą potrzeby rezerwy pod drugi tor i dlatego jej nie będzie. Według mnie jest to duży błąd, bo może kiedyś by się przydała, może nie za naszego życia, ech....
 

·
Registered
Joined
·
204 Posts
Biedronka stawia obiekty w dwa miesiące ;) W wątku kilkanaście stron wcześniej był ten temat poruszany. To prywatna inwestycja i wedle tablicy informacyjnej budowa budynku jest rozłożona na kilka lat więc raczej przestój zgodny z planem.
 

·
Registered
Joined
·
4,215 Posts
1. Niestety z rozbudowa basenów mamy negatywny scenariusz. W przetargu zgłosił się jeden oferent. Była mowa o 1 mln a wykonawca chce ponad 2 mln.

Mysle, że mało czasu na kolejny przetarg. A nawet jak ogłoszą to może być to samo :(.

2. Mamy nowego inwesora w strefie. Kupił ponad 5 ha!! Maxsotne.

Inwestor lokalny.

 

·
Registered
Joined
·
4,215 Posts

Z mapki wynika, że w trakcie są jeszcze dwa przetargi.
 

·
Registered
Joined
·
4,215 Posts
Jacy inwestorzy kupili działki w strefie widać na mapce. Najwidoczniej nie ma możliwości żeby ktoś większy z branży lotniczej wszedł do Krosna.

Na plus na pewno fakt, że regularnie wchodzą kolejni inwestorzy w strefę. Ci którzy kupili działki kilka lat temu myślą o rozbudowie. Dla miasta to podatki a dla mieszkańców praca.

Zobaczymy kogo ściągnie strefa Iwonicz. Teroerycznie sąsiedztwo S19 powinno dac więcej możliwości.

Wracajac do obecnej strefy to w toku jest przetarg na 2 ha obok pasa startowego. To obszar gdzie wchodzą firmy lotnicze więc przypuszczam że tam jest szansa na kogoś z branży.

Dobrze z w Krośnie cały czas coś się dzieje. Nie ma marazmu i bierności. Zapełnia się pierwsza strefa. Druga w trakcie przygotowywania pod uzbrojenie. TBS regularnie buduje mieszkania. Ma kolejne plany na przyszłość. Chyba nic więcej nie da się robi. Jak rząd dorzuci S19 to też może być jakiś impuls rozwojowy. Z drugiej strony patrząc na przykład Tarnowa sam dostęp do autostrady to nie wszystko.
 

·
Registered
Joined
·
88 Posts
A po co drugi tor, skoro nie da się nawet zelektryfikować tej linii?
A po co drugi tor i po co elektryfikacja. Tego jednego toru nie da się nawet zrewitalizować i puścić po nim codziennych kursów regionalnych i porządnego IC. Miała być koncepcja do końca 2020, chyba od Multiconsult. Ktoś coś wie?
 

·
Registered
Joined
·
2,298 Posts
Nikt nie wrzucał a mam pytanie co tam jest budowane, jakoś mnie to ominęło?

 
17041 - 17060 of 17194 Posts
Top