SkyscraperCity banner

17181 - 17200 of 17296 Posts

·
Registered
1,611 Posts
Gratuluję sukcesu i satysfakcji. Liczba Krośnian maleje, o tym wszyscy wiemy, nie zrozumiałeś dlaczego "kłócą" się z Tobą rodzice: jeśli miasto nie będzie gwarantowało usług takich jak żłobki to ludzie będą stąd uciekać, nie pojedynczo tylko z całymi rodzinami.
Nie wiedziałem, że jesteś takim prowokatorem i manipulatorem Usiłujesz wywołać gównoburzę na forum ale ci się nie uda. Czy to przypadkiem nie ty mnie opluwałeś wtedy jak o tym pisałem? To nie ja mam satysfakcję, tylko raczej ty ból czterech liter skoro tak reagujesz.

Powtórzę ci jeszcze raz (choć i tak pewnie swoim rozumem nie ogarniesz skoro jeszcze tego nie zrobiłeś). Nigdzie i nigdy w życiu nie byłem przeciwko budowie żłobków. Jedynie na podstawie trendów wyrażałem swoje obawy co do tego w jaką stronę to wszystko zmierza. I znając Przytockiego i jego ekonomiczne podejście do tematów wiedziałem że wkrótce tak zrobi. I wtedy zaczęliście się bulwersować i mnie opluwać ze jak mogę coś takiego pisać.

Dlaczego nie rzucasz się na Przytockiego, ze dokonuje ekonomicznego rachunku, tylko na mnie? Uwierz mi, że gdybym to ja był prezydentem, to starałbym się robić wszystko żeby do tego nie doprowadzić.

Nie będę ukrywał, ze oczekuję przeprosin za oczernienie i wkładanie mi w ust złych intencji, ponieważ takowych nigdy nie miałem. Jeżeli nie, to będzie między nami niezgoda.

·
Registered
34 Posts
Witam, ja trochę z innej beczki. Mógłby ktoś z was przypomnieć przeznaczenie budynku jaki powstaje przy skrzyżowaniu Pużaka i Czajkowskiego?

·
Registered
371 Posts
Na geoportalu w okolicy planowanej inwestycji KPB niektóre działki mają kształt, jakby planowano tam drogę (okrężną wzdłuż parkingów szpitala i skrzyżowanie z krótkim łącznikiem do ul. Zielonej.
Czy są jakieś realne plany tej budowy? Biorąc pod uwagę zwiększającą się zabudowę okolic szpitala ta droga może okazać się niezbędna, jako alternatywny dojazd do szpitala dla karetek, bo Korczyńska powoli staje się wąskim gardłem...

·
Registered
4,248 Posts
W artykule wspomniano o tej planowanej drodze. Na pewno da więcej możliwości przejazdu w ruchu wewnętrznym.

Docelowo ważniejsze będą tak zwane obwodnicę miejskie. Droga G od Korczynskiej do Sikorskiego oraz droga od Korczynskiej obok wysypiska w kierunku Krakowskiej.

·
Registered
59 Posts
Prędzej czy później pewnie powstanie taki łącznik Zielonej z Korczyńską. Jak poinformował mnie Urząd: "Póki co nie ma jeszcze projektu takiej drogi. W chili obecnej przygotowywane są materiały do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji określającej przepustowość skrzyżowania i doboru optymalnych rozwiązań organizacji ruchu." <-- Chodzi o Korczyńska/Stapińskiego.

·
Registered
4,248 Posts
Zdaje się że w projektowaniu jest droga północna od Korczynskiej do Bialobrzeskiej. Przetarg rozstrzygnięto już kilka lat temu. Nie wiem dokładnie na jakim to jest etapie.

Jeżeli chodzi o lacznik z Zielonej do szpitala to myślę, że powstanie przy udziale deweloperów. Miasto ma już potrzebne tereny na własność. Jeżeli deweloperzy rozpoczną inwestycje w sąsiedztwie tej drogi to ta droga będzie musiała powstać, bo będzie dojazdem do budynków mieszkalnych obok szpitala. Patrząc na plany DAR na Stapińskiego to z ich strony inwestycja na Zielonej może jeszcze trochę poczekać?

A w innym temacie @Filer moglibyście dopytać UM co z parkiem obok ZiW gdzie było dawniej wysypisko? Już jakiś czas temu mieli badać czy nadal wydobywaja się jakieś opary. To blokowało budowę tam parku.

·
Registered
371 Posts
Zdaje się że w projektowaniu jest droga północna od Korczynskiej do Bialobrzeskiej. Przetarg rozstrzygnięto już kilka lat temu. Nie wiem dokładnie na jakim to jest etapie.

Jeżeli chodzi o lacznik z Zielonej do szpitala to myślę, że powstanie przy udziale deweloperów. Miasto ma już potrzebne tereny na własność. Jeżeli deweloperzy rozpoczną inwestycje w sąsiedztwie tej drogi to ta droga będzie musiała powstać, bo będzie dojazdem do budynków mieszkalnych obok szpitala. Patrząc na plany DAR na Stapińskiego to z ich strony inwestycja na Zielonej może jeszcze trochę poczekać?

A w innym temacie @Filer moglibyście dopytać UM co z parkiem obok ZiW gdzie było dawniej wysypisko? Już jakiś czas temu mieli badać czy nadal wydobywaja się jakieś opary. To blokowało budowę tam parku.
Badania chyba jeszcze trwają. Widziałem kiedyś opracowanie nt. tych oparów, możliwe że nawet na tym forum.
Miejsce na park idealne...

·
Registered
181 Posts
Dzisiaj oficjalnie na pasażu handlowym „Stara Huta” zawisł Tedi 🐻 W środku stoją już regały i lokale po Media Expert i 50’Style zostały przerobione na niemiecki sklep. Jeszcze zatowarowanie i niedługo otwarcie.

Ale niestety estetyka szyldów pozostawia do życzenia... Każdy innej wielkości, w innym odstępie, wiszące kable. Nawet konstrukcja nie została pomalowana po poprzednich szyldach. Po prostu chaos, widać brak gospodarza. 🙁

·
Registered
4,248 Posts
Kiedyś czytałem wywiad z prezydentem Przemyśla. Pytali o ścieżki rowerowe. Odpowiedział że w następnej perspektywie unijnej mają być środki na takie inwestycje.

Gdyby się okazało, że są środki na ścieżki, parki itd. to warto mieć jak najwięcej projektów żeby potem mozna było aplikować.

Teren na park to oczywiście teren na ZiW o którym wspomniałem. W Polance obok cmentarza było bodajże 7 ha na sprzedaż. Teren na park, powiększenie cmentarza a może i kilka bloków TBS. Następne miejsce na park to tereny agencji rolnej w Suchodole. Tam podobno mają w kierunkach rozwoju wyznaczyć jakąś część na park.

Do tego ścieżki rowerowe. Pasowałyby wzdłuż Wisloka i Lubatowki. Na razie w funduszach norweskich starają się o dofinansowanie odcinka od Stadionu Karpat po baseny. Można byłoby pociągnąć aż do Krościenko. Natomiast na Lubatowce Wypadałoby podnieść most obok parku Jordanowskiego (w ramach rewitalizacji Lk108) żeby połączyć GZK wzdłuż Lubatowki z Parkiem.

·
Registered
4,248 Posts
Ja nie wiem dokładnie o jakie działki chodzi. Zawsze myślałem o terenach obok stadionu Guzikowka. W przy Ostaszewskiego. Na webie miasto ma tam działkę ponad 3,5. W sąsiedztwie jest podobnej wielkości działka tylko chyba własność kogoś innego. W kierunkach zagospodarowania miasta jest tam kompleks zieleni na ponad 7 ha.

Dla porównania Park Jordanowski ma ok 1,6 ha.

·
Registered
125 Posts
Badaniami wykonanymi za pośrednictwem sondy dywanowej objęto cały teren byłego składowiska, na którym zostało wybudowane boisko do piłki nożnej. Pomiary z wykorzystaniem sondy punktowej prowadzono na terenie boiska i na obszarze przyległym do 20 m od jego granic, z krokiem pomiarowym równym 10 m.
A które to dokładnie działki, nie wiem. W analizie jest mapka terenu.

17181 - 17200 of 17296 Posts