Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 80 Posts

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Pošto sam se vratio sa odmora, i pošto sam doneo kilo ipo fotografija red je da napravim malu reportažu.
Cilj je da se ljudi koje to zanima upoznaju sa putem do mora preko Srbije, BiH i Crne Gore, kao i da vam predstavim najlepši grad na CG primorju a možda se osvrnem i na Dubrovnik.
Dakle opisaću Herceg Novi. Dosta vas se preorijentisalo na Grćku i štatijaznam pa će biti interesantno videti da li ima nešto novo na CG primorju.

polazak Grbavica

cilj

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
put je dugačak 520km i za oko 40km je kraći od sledećeg najkraćeg.
Srbija:
NS-Šabac-Loznica-Mali Zvornik:

normalno od NS do Šabca preko Rume sam izlomio gibnjeve. Od Loznice do Malog Zvornika jako loš put u dužini od 13km.

BiH:
skoro ceo put je kroz Republiku Srpsku a oko Goražda u dužini od 40km se vozi kroz Federaciju.
Zvornik-Vlasenica-Sokolac-Goražde-Foča-Gacko-Trebinje.

putevi su u globalu bolji nego u Srbiji, mali promet, potreban je zeleni karton. Jako su česte policijske patrole.

Kod Zvornika je Zvorničko jezero, mnogo lepo

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #7 ·
izvini, probaću i ove prethodne da smanjim.
Jel i ovo veliko?

kad sam bio pre dve godine na ovoj relaciji su bila lepo uređena uredna mesta za odmor. Sad je to uništeno

To nisu uništili meštani već tranzit turisti, a komunalno Vlasenice očigledno "nije nadležno"

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #10 ·
tu mi se desio prvi peh:
prva ravna deonica kroz celu BiH, vozila mile 60 na sat. Ja preteknem, tek pandur iskače i maše palicom. Da odem u Sokolac i da platim 50km u poštu jer sam išao 76 a dozvoljeno 60. Na ravnom putu dužine 2km max brzina 60km/h :wallbash:

- pa jel možemo da se nekako dogovorimo
- pa kako da se dogovorimo
- pa da vas častim malo
- Mile šta da radimo
- ma pusti ljude vidiš da idu na odmor
ja izvadim 10 evrona dam im i tutanj. Izvuko sam se, a i oni moraju od nečega da žive :naughty:

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #11 ·
tu negde u Ustikolini videh ovo

a u Foči odmor na divnoj terasi restorana sa pogledom na čudesno zelenu Drinu i normalno u društvu domaćih životinja koje su na par metara od vas.

tu se račva put ili levo pa preko Šćepan polja i Nikšića ili pravo pa na Trebinje. Ja odo pravo

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Ja odo pravo i odma suženje puta. priroda neopisiva. Sve više planine šumovite i ogromne.
Svratih na Tjentište
Tu je spomenik u slavu bitke na Sutjesci najveće bitke NOR-a. Strašna je i pomisao kudam su se kretali i po kakvim vrletima. Bivša nam domovina nije štedela i napravila je veličanstven spomenik, tj ceo kompleks.
Sad je to dosta zaraslo i ruinirano, ali ipak održavano. Tu sam video Slovence i Italijane kako im nije teško da se penju do spomenika.

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #13 ·
dalje su još višlje planine da te je strah gledati ih, još uži put. I tu osta bez retrovizora. U punoj brzini neki audi nije mogao da se zaustavi i projuri pored mene i okrznu mi retrovizor. Sva sreća pa sad sedim ovde i kuckam po tastaturi

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Od Trebinja do HN je napravljen odličan put

i za tridesetak minuta uz društvo svuda prisutnih svetih životinja

stižemo na more, tj vidimo Boku. Taj prvi pogled na more je za mene od malih nogu bio nešto najuzbudljivije na celom putu. Odjednom nestaju brige i umor i odjednom je super raspoloženje

stižemo u Meljine i Herceg Novi

tačno 520km i 11h vožnje. Tu u HN sam zamenio retrovizor i najzad odmor.
A sad o Herceg Novom

normalno ako ima pitanja u vezi puta slušam

·
Registered
1,008 Posts
brojač;94463187 said:
Pošto sam se vratio sa odmora, i pošto sam doneo kilo ipo fotografija red je da napravim malu reportažu.
Cilj je da se ljudi koje to zanima upoznaju sa putem do mora preko Srbije, BiH i Crne Gore, kao i da vam predstavim najlepši grad na CG primorju a možda se osvrnem i na Dubrovnik.
Dakle opisaću Herceg Novi. Dosta vas se preorijentisalo na Grćku i štatijaznam pa će biti interesantno videti da li ima nešto novo na CG primorju.
Zašto ne, može osvrt
Plaća li se put Trebinje - HN ?
čekamo nastavak o HN

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Even, videću, zavisi. Inače Dubrovnik je izložba svih ljudskih rasa sveta i svih fotoaparata okačenih o vratove tih rasa. Svi ti se obraćaju na engleskom, uopšte ne misleći da tu može da zaluta neki Balkanac.
Put trebinje - HN se naplaćuje 3 evra od strane Crnogoraca.
CrazySerb, zaglavio sam u kafiću ali nastavak brzo sledi.

1 - 20 of 80 Posts