Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Odwiedzilem kilka dni temu po raz pierwszy, lecz juz wiem, ze na pewno nie ostatni, stolice Stanow Zjednoczonych :) Miasto zrobilo na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Przede wszystkim wielkosc, nie spodziewalem sie tak rozleglego obszarowo, a za razem intensywnie zabudowanego centrum, po 600tysiecznym miscie. Miasto jest pelne zwartej, nowoczesnej zabudowy, wciaz sie rozwija, widac sporo zurawii i buldozerow niszczacych, doslownie resztki juz, obskurnych, starych kwartalow. Waszyngton jest poza tym bardzo schludny, czysty(przynajmniej centrum) i monumentalny, bardzo czuc tu potege kraju. Ulice sa zywe; pelne ludzi, parkow i malej architektury. Moja fotorelacja, to zaledwie niewielki ulamek tego co mozna w Waszyngtonie zobaczyc, mialem niestety tylko jeden dzien, ale przez te kilka godzin przekonalem sie, ze jest to dla mnie miasto nr. 2 (po NYC oczywiscie) w Stanach.
Milego ogladania :)

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #3 ·

Gmach biblioteki miejskiej

...i przylegeajaca do niej ambasada Kanady

National Gallery of Art

Tego pana przedstawiac nie musze :)

Dworzec centralny, czyli Union Station, jego okolice i wnetrza:

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #4 ·

Washington Monument, codziennie od osmej rano, rozdawane jest gratis 1000 wejsciowek, na taras widokowy, niestety spoznilem sie :(

Dzielnica biurowa na przedmiesciach, takie tutejsze La defence :)

Kolejny z symboli Waszyngtonu; Bialy Dom

Na lewo hotel, gdzie prezydent przyjmuje zagranicznych gosci, dla zwyklego smiertelnika doba kosztuje tu od 8000$ :)

Nat`l Air and Space Muzeum

Nat`l Museum of American Indian

Na pierwszym planie Hirshhorn Museum, dalej Federal Aviation Administration

Teraz przejde sie trzema ulicami w downtown:

...

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #5 ·
...cd

Dziekuje za uwage :) Wiecej zdjec nie bedzie, przynajmniej w najblizszych kilku miesiacach :)

·
Registered
375 Posts
Aleee ich dużo, az sie zmeczyłem:) Podoba mi się Washyngton za to, ze jak na warunki amerykańskie ma dużo zabytkowych budynków.

·
Registered
1,139 Posts
Dzięki za zdjęcia. Waszyngton faktycznie wyglada na bardzo czyste i zadbane miasto, to duży plus, ale wydaje mi się jakiś taki oschły,sterylny, bez klimatu. To takie odczucie po obejrzeniu zdjęć, bo w Waszyngtonie nie byłem.

·
lublinianin
3,510 Posts
tak jak w San Francisco ,mam ambiwalentne odczucia...
miasto ciekawe ale...widzę że miejscami też nie udało im się uniknąć efektu "lunaparku" - niektóre zdjęcia jakby makiety przedstawiały...

·
Underneath the Stars
1,190 Posts
wow dzieki za imponujaca fotorelacje:eek:kay:

miasto robi wrazenie bardzo monumentalnego, czystego i precyzyjnie zaplanowanego-wszystko pod linijke, ale jak dla mnie jest chyba za sterylne, a miejscami wyglada troche plastikowo/sztucznie

·
Registered
1,729 Posts
Miasto swietnych low-rise. Mi troche brakuje choc nieco wyzszych budynkow - mimo naprawde wysokiej klasy zabudowy odbieram Waszyngton jako nieco monotonnny.

A ten budynek jest - wedlug mnie - swietny!!!

·
hipp-E
11,138 Posts
^^ Ten budynek (i jemu podobne) jest genialny! Bardzo podobają mi się te stonowane, beżowe i kremowe elewacje, daje to ciepły, przyjemny dla oka efekt. Z tego, co wyczytałem na międzynarodowym forum, Waszyngton był wzorowany na urbanistyce Paryża i widać tutaj trochę podobieństw, ale to miasto musi jeszcze dojrzeć, jak wino, które im starsze tym lepsze. Za 100 lat Waszyngton będzie pewnie niezłym hitem, bo większość budynków przedstawia świetną architekturę, ale teraz odnoszę wrażenie, że to miasto za bardzo udaje Europę. A wspomniana wcześniej sterylność, która lekko zniechęca, to chyba nie sterylność sama w sobie, a raczej specyficzne uczucie niedosytu, które się pojawia, gdy jest się w miastach zbyt doskonałych.
Ale ja w DC nie byłem, więc moja wypowiedź jest tylko i wyłącznie na podstawie samych zdjęć.

Krzycho, naprawdę Washington DC to dla Ciebie drugie miasto Stanów? A co z San Fran i Nju Orlinzzzzzz? ;)

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #13 ·
^^
Poki co....Nie chce oceniac miast na podstawie zdjec, musze byc i widziec:) Jak na razie widzialem tylko NYC, Washington i Chicago, w planach jest San Francisco, Miami, Boston, Nju Orlean i Seattle, reszta sie nie liczy:) Podobno San Diego jest tez spoko, ale to chyba mniejsze miasto.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Nie moge sie tez zgodzic z opinia, ze miasto jest bez klimatu. Dla mnie miasto ma klimat, tworza go tlumy ludzi na ulicach, zarowno masa turystow jak i tubylcow (w tym rowniez bezdomnych, spiacych na lawkach) Poza tym przestrzen publiczna; parki, fontanny, liczne skwery, gdzie mozna w cieniu skryc sie przed zgielkiem miasta....spokojnie moglbym tam zamieszkac:)

·
Owce
3,832 Posts
fajna fotorelacja, kupa fotek- taka powinna byc kazda inna na tym forum ;), miasto faktycznie sprawia moementami wrazenie troche "sztucznego" ale podoba mi sie

·
Urban experience...
2,338 Posts
Swietne zdjecia :thumb:

Waszyngton pamietam jako ciekawe miasto, z fajnym miejskim klimatem i darmowymi, gigantycznymi muzeami :)
Patrzac na te zdjecia ciezko uwiezyc ze Waszyngton jest "Nie liczac morderstw, najbezpieczniejszym miastem Ameryki" ;) , ponoc jednak sa cale bardzo zapuszczone dzielnice. Sam mieszkalem w hotelu w Arlington i w tamych okolicach (nie pamietam dokladnie gdzie) bylo dosyc spokojnie.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Swietne zdjecia :thumb:

Waszyngton pamietam jako ciekawe miasto, z fajnym miejskim klimatem i darmowymi, gigantycznymi muzeami :)
Patrzac na te zdjecia ciezko uwiezyc ze Waszyngton jest "Nie liczac morderstw, najbezpieczniejszym miastem Ameryki" ;) , ponoc jednak sa cale bardzo zapuszczone dzielnice. Sam mieszkalem w hotelu w Arlington i w tamych okolicach (nie pamietam dokladnie gdzie) bylo dosyc spokojnie.
Tez mieszkalem w Arlington, dokladnie Days Inn Pentagon i tez bylo ok, przedmiescia sa spokojne, gorzej jest ponoc na obrzezach samego miasta.

·
Registered
4,835 Posts
Wydaje się bardzo... europejski.
Chcialem dokladnie to samo napisac. Miasto zupelnie inne niz reszta miast amerykanskich, budynki bardzo mi sie podobaja. Nie czuc tu jednak, ze przebywa sie w stolicy najpotezniejszego obecnie panstwa na swiecie, nie czuk tego monumentalizmu jak chociazby w przypadku NY.

1 - 20 of 24 Posts