Skyscraper City Forum banner
19981 - 20000 of 20034 Posts

·
Tramwaj, pętla, zwrotnica
950 Posts
1 miesiąc za zaśmiecanie wątku niemerytorycznymi postami.
Poproszę takie bany w wątkach łódzkich gdzie trolling i offtopy ciągną się już latami

A tu dalej klasyk jak widzę - każdy wątek sprowadzany do "ubezkolizyjniania". Szkoda, że nie można tu już poczytać normalnych dyskusji

·
Moderator
28,514 Posts
Czyli jeżeli ktoś np. w wątku warszawskim napisze, że jest za mało miejsc parkingowych i nie lubi zwężania ulic, za to lubi jeździć własnym samochodem, to mu się należy 1 miesiąc bana, bo "to już było, do tego oftop"?
Nie wiem kim miałby być ten Ktoś i z jakiego powodu miałby dostać bana "z urzędu". Ban dotyczy szczególnego przypadku: Ambitnego Wirażki i jego praktyk w dyskusji.
W ostatnim półroczu zapełnił kartotekę powtarzającymi się uwagami:

W warstwie "merytorycznej" jego posty, na szczęście niezbyt liczne, można podsumować w sposób następujący:
  • szerokie ulice - tak, tramwaje nie + maks. 2 zdania komunałów nie wnoszących nic do wątków, w których te posty pozostawiał,
  • lepsze 4 przesiadki niż...w sumie nie wiem o co mu chodziło,
  • chełpienie się podróżowaniem KM bez biletu, bo standardy komunikacji nie spełniają jego oczekiwań.

·
Autostradowy Leming
11,451 Posts
Nie wiem kim miałby być ten Ktoś i z jakiego powodu miałby dostać bana "z urzędu". Ban dotyczy szczególnego przypadku: Ambitnego Wirażki i jego praktyk w dyskusji.
W ostatnim półroczu zapełnił kartotekę powtarzającymi się uwagami:

W warstwie "merytorycznej" jego posty, na szczęście niezbyt liczne, można podsumować w sposób następujący:
  • szerokie ulice - tak, tramwaje nie + maks. 2 zdania komunałów nie wnoszących nic do wątków, w których te posty pozostawiał,
  • lepsze 4 przesiadki niż...w sumie nie wiem o co mu chodziło,
  • chełpienie się podróżowaniem KM bez biletu, bo standardy komunikacji nie spełniają jego oczekiwań.
A widzisz. A nie mogłeś tego wszystkiego od razu napisać? Za to wrzuciłeś dwa zupełnie niegroźne cytaty, za które w życiu bym się nie spodziewał, że można zebrać miesiąc bana. Swoją drogą - nie wolno już na forum dyskusyjnym pisać swoich poglądów? Nie wolno pisać, że się lubi szerokie ulice i 4 przesiadki? Zawsze było tak, że za poglądy banów nie ma (no chyba że chodzi o łamanie prawa). To że Ty się nie zgadzasz z kimś, kto pisze, że lubi szerokie ulice, nie daje Ci powodu do banowania takiej osoby. Każdy ma prawo do własnych poglądów - no chyba, że napiszecie nowy regulamin, w którym tę zasadę oficjalnie zmienicie i wypiszecie enumeratywnie poglądy dozwolone na tym forum (które w tym momencie przestanie być forum dyskusyjnym).

·
Administrator
38,098 Posts
Każdy ma prawo do własnych poglądów - no chyba, że napiszecie nowy regulamin, w którym tę zasadę oficjalnie zmienicie i wypiszecie enumeratywnie poglądy dozwolone na tym forum (które w tym momencie przestanie być forum dyskusyjnym).
Wyjaśnij mi, jak to jest że w kółko masz problemy z rzeczami, które dla zaangażowanych w daną dyskusję (tu np. forumowicze z Łodzi) nie stanowią problemu w rozpoznaniu trollowania?

·
Autostradowy Leming
11,451 Posts
Wyjaśnij mi, jak to jest że w kółko masz problemy z rzeczami, które dla zaangażowanych w daną dyskusję (tu np. forumowicze z Łodzi) nie stanowią problemu w rozpoznaniu trollowania?
Po pierwsze nie mam w kółko problemów, a po drugie to nie wiem, jakie macie metody rozróżniania co jest wyrażaniem poglądów a co jest trolingiem, bo na podstawie cytatów, które wstawiacie w wątkach banowych, troling to są czyjeś poglądy, z którymi się po prostu nie zgadzacie. Nie wiem czy składać zawiadomienia o gostkach, którzy przykładowo ciągle piszą, że jest za mało miejsc parkingowych czy za dużo ścieżek rowerowych czy że ulice powinny być szersze w Warszawie, bo nie umiem odróżnić, czy trolują (bo się z nimi nie zgadzam) czy po prostu wyrażają swoje poglądy, do czego mają święte prawo.

·
Registered
1,130 Posts
Po pierwsze nie mam w kółko problemów, a po drugie to nie wiem, jakie macie metody rozróżniania co jest wyrażaniem poglądów a co jest trolingiem, bo na podstawie cytatów, które wstawiacie w wątkach banowych, troling to są czyjeś poglądy, z którymi się po prostu nie zgadzacie. Nie wiem czy składać zawiadomienia o gostkach, którzy przykładowo ciągle piszą, że jest za mało miejsc parkingowych czy za dużo ścieżek rowerowych czy że ulice powinny być szersze w Warszawie, bo nie umiem odróżnić, czy trolują (bo się z nimi nie zgadzam) czy po prostu wyrażają swoje poglądy, do czego mają święte prawo.
Dodam jeszcze, że o ile jak widzę ogólnie pojęty język nienawiści nie jest tu tolerowany, co jest OK, to jednak są wyjątki. Np. wyzywanie ludzi od szurów jest już w porządku...

·
Moderator
28,514 Posts
Zgłoszenia z linkami. :p

W tym przypadku nie było próby wymiany poglądów, lecz wrzutka z oklepanymi frazesami. I to wszystko w wątku, który istnieje od 12 lat. W wątku, który aktualnie stanowi o budowie linii tramwajowej, a inwestycja jest nie w planach, lecz w trakcie realizacji.

·
Autostradowy Leming
11,451 Posts
Dobra, czyli zgłaszać posty, z którymi się nie zgadzam. Wiesz, dopytuję o różne rzeczy, skoro już wcześniej moderatorzy potwierdzili, że można używać wulgarnych wyrazów na forum (poprzez niedanie kary za wulgaryzm w zalinkowanym poście w księgach).

·
Rah'ma'dul
13,775 Posts
Usuwanie postów jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Na żadnym innym forum nie spotkałem się z taką praktyką.
Użytkownik XXX ma bana. Za co? Nie dowiesz się, bo posty skasowane.
Przecież to kompletnie bez sensu. Moderacja ma przecież możliwość edycji posta.
  • nie widzę podstaw do bana za zacytowane posty,
  • nie jestem w stanie zobaczyć kontekstu rozmowy (bo może powód wynikał właśnie z kontekstu),
  • nie wiem w którym wątku napisane były posty (czy to przypadkiem nie PHP, za zgłaszanie którego dostaje się bany? :p )

Przedstawiam jak widzę całe zajście jako zwykły user i co można zrobić w przyszłości, żeby do takich sytuacji nie doprowadzać.
Szukałem sobie czegoś w wyszukiwarce i mi m.in tę dyskusję wypluło
więc się wypowiem.
Ty tak serio? Administrowałem, moderowałem fora, obecnie też moderuję pewną popularną grupę i napiszę - to tak nie działa.

Moderatorzy na różnych forach usuwają niewłaściwe treści i to jest całkowicie normalne i to jest prawo funkcji moderatora.
Moderator nie ma obowiązku się tłumaczyć przed tłumem co zrobił i dlaczego. Ba, im bardziej tłumaczy, tym gorzej dla moderatora. Dlaczego? Bo zawsze kogoś nie zadowoli swoją decyzją. Najlepiej robić swoje i się nie tłumaczyć ogółowi. Delikwent ma wiedzieć i moderatorzy i administratorzy mają wiedzieć. Zresztą wszystko jest w logach forum, kto, co i kiedy wymoderował i przeważnie administratorzy mają do nich dostęp i jak coś nie tegeś mogą zadziałać.

To, że tutaj istnieje coś takiego jak ta księga, to naprawdę jest ewenement na skalę światową. Nie spotkałem się z taką praktyką poza tym forum. Ma to swoje plusy, ze wiadomo jakiego usera nie zobaczymy, ale i minusy że się moderator/administrator tłumaczy. Sam wiem to po sobie. Kiedyś chciałem być "ludzki" i tłumaczyłem się z podjętych działań, w efekcie parę osób wsiadło mi na głowę i przyznam się, że tylko czekałem aż ktoś złamie regulamin. Nie złamali, ale ja zmieniłem podejście i dobrze, bo funkcja moderatora jest bardzo niewdzięczna i obciążająca psychicznie i czasochłonna.

·
Registered
684 Posts
Szukałem sobie czegoś w wyszukiwarce i mi m.in tę dyskusję wypluło
więc się wypowiem.
Ty tak serio?
Owszem, ja tak serio :)

Moderatorzy na różnych forach usuwają niewłaściwe treści i to jest całkowicie normalne i to jest prawo funkcji moderatora.
Kiedy treść zasługuje na kasacje, jak najbardziej. W wypadku posta Razparuka nie widzę takiej konieczności.

Moderator nie ma obowiązku się tłumaczyć przed tłumem co zrobił i dlaczego. Ba, im bardziej tłumaczy, tym gorzej dla moderatora. Dlaczego? Bo zawsze kogoś nie zadowoli swoją decyzją. Najlepiej robić swoje i się nie tłumaczyć ogółowi. Delikwent ma wiedzieć i moderatorzy i administratorzy mają wiedzieć. Zresztą wszystko jest w logach forum, kto, co i kiedy wymoderował i przeważnie administratorzy mają do nich dostęp i jak coś nie tegeś mogą zadziałać.
I tak, i nie.
FPW od wielu lat zamienia się powoli w poletko wojny ideologicznej, w której jedna strona sporu ma wyraźną przewagę. Zaczęło się od PHP i rozlewa się powoli po wszystkich wątkach. Banowanie jednego z nielicznych przedstawicieli drugiej strony i usuwanie postów, za które został zbanowany, jest odbieranie nie jako pilnowanie porządku, a "usuwanie niewygodnych świadków". Jeśli zależy Ci na tym, by w ramach pełnionej funkcji nie tylko działać sprawnie, ale tez być odbieranym jako sprawiedliwy moderujący dyskusję, a nie cyngiel jednej strony sporu działaj tak, by obie strony odbierały Cię jako sprawiedliwego. Jeśli info o banie wywołuje oburzenie jednej, a reakcje serduszek drugiej, to coś tu jest chyba nie tak...

Argument o administracji chybiony. Jedynym przypadkiem próby uzyskania reakcji administracji który znam, była wiadomość markusa do Jana. Finalnie korespondencja trafiła na lokalne poletko, a markus został zbanowany. Tak więc trochę średnio z tym działaniem...

To, że tutaj istnieje coś takiego jak ta księga, to naprawdę jest ewenement na skalę światową. Nie spotkałem się z taką praktyką poza tym forum.
Jesteś moderatorem na Elektrodzie? ;)

·
Rah'ma'dul
13,775 Posts
W wypadku posta Razparuka nie widzę takiej konieczności.
A ja nie zamierzam oceniać działań moderatorów, bo jako użytkownicy nie znamy pełnego obrazu problemu.
być odbieranym jako sprawiedliwy moderujący dyskusję, a nie cyngiel jednej strony sporu działaj tak, by obie strony odbierały Cię jako sprawiedliwego. Jeśli info o banie wywołuje oburzenie jednej, a reakcje serduszek drugiej, to coś tu jest chyba nie tak...
W życiu nie da się zadowolić każdego. To awykonalne, zapomnij o tym. Ani na forum, ani w życiu codziennym.
Jesteś moderatorem na Elektrodzie? ;)
Nie, obecnie moderuję na kilkunastotysięcznej grupie motoryzacyjnej Forda, a kiedyś kilkuset tysięcznym forum administrowałem.

• Haha
Reactions: Peter Skawinsky

·
Administrator
38,098 Posts
Banowanie jednego z nielicznych przedstawicieli drugiej strony
Skrajna prawica nie ma jakichś specjalnych praw tylko dlatego że jest drugą stroną w stosunku do normalnych ludzi.

·
Registered
400 Posts
Ban na tydzień za obrażanie narodu kurdyjskiego, który samotnie walczył z ISIS i trollowanie nie na temat.
Muszę uczciwie przyznać, że również dopuściłem się podobnej przewiny (choć o tyle lepiej, że w PHP, a nie w wątku o wrocławskim MPK), a post został najwyraźniej przeoczony:

A poważnie rzecz ujmując, czy istnieje jakaś lista państw i bytów administracyjnych, których nie wolno nazywać "cyrkiem"? Nie będę oczywiście tu strugał jakiegoś demokraty i domagał się uzasadnienia; interesuje mnie to czysto profilaktycznie.

·
Administrator
38,098 Posts
A poważnie rzecz ujmując, czy istnieje jakaś lista państw i bytów administracyjnych, których nie wolno nazywać "cyrkiem"? Nie będę oczywiście tu strugał jakiegoś demokraty i domagał się uzasadnienia; interesuje mnie to czysto profilaktycznie.
Nie trolluj w księdze brigów i banów, chyba że chcesz dostać bana.

19981 - 20000 of 20034 Posts