SkyscraperCity banner

18241 - 18260 of 18378 Posts

·
Moderator
18,854 Posts
W ogóle jak teraz jest z banami? Kiedyś były brigi i bany, a teraz chyba tylko bany? A może jednak jest jakaś gradacja?
Są ostrzeżenia - warny - oraz bany. Ostrzeżenia mogą mieć teraz publiczny charakter (jest taka opcja). Niestety (a raczej stety), nie jestem w pozycji osoby zbanowanej, więc nie jestem pewien, czy aktualny ban odpowiada dawnemu brigowi, czy banowi - dot. kwestii porozumiewania się przez PM czy przeglądania forum.

·
Administrator
39,057 Posts
Bany, które miały się zakończyć podczas procedury zmiany forum są niewidoczne dla systemu. Poprosiłem o naprawienie tego błędu, nie można ich póki co zdjąć.

·
Moderator
18,854 Posts
a to się jakoś różniło? LOL nie wiedziałem, myślałem, że to różna nazwa na to samo
Ban był istotną blokadą dostępu do forum. Przy brigu można było np. wysyłać PM.

W vBulletinie brigowanie czy banowanie to była mordęga, bo powinno się robić kilka czynności w różnych miejscach. Do tego dochodziły ostrzeżenia, które jako jedyne działały z poziomu profilu użytkownika, który otrzymywał karę, ale tylko dlatego ostrzeżenie nie wywoływało żadnych skutków, a było jedynie oznaczane "żółtą kartką" (także przy poście, jeśli ostrzeżenie dotyczyło konkretnego postu, a nie miało charakteru ogólnego, "profilowego") i "wpisem" do ewidencji kar dostępnej w profilu usera.

Brigi i bany też powinny być odnotowywane w profilu użytkownika, ale różnie z tym bywało (bo to dodatkowa robota), a w przypadku banów dożywotnich nie za bardzo miało sens. Poza tym w teorii kara nakładana na użytkownika za pośrednictwem narzędzi wyświetlanych moderatorom w profilu w teorii powinna działać bez żadnych dalszych czynności. Przy ustalaniu wartości przewinienia, po uzyskaniu określonych progów, ukarany brigiem użytkownik powinien otrzymać automatyczny ban na przynajmniej część okresu kary. Tyle teorii, bo w praktyce dawniej przy nicku usera ukazywał się status in the brig, ale nigdy banned, a taki użytkownik dalej mógł pisać na forum. Później - aż do końca - nawet informacja o brigu przestała się pojawiać, a wpisy w profilu usera miały już tylko charakter ewidencyjny. Jedyne skuteczne narzędzie do brigów i banów było w panelu kontrolnym forum, które nie było skorelowane z narzędziami dostępnymi z poziomu profilu użytkownika - nie zawsze pokrywały się np. długości kar. Ponadto przy następującej sekwencji: ustalenie bana w panelu kontrolnym, a następnie odnotowanie tego faktu w profilu użytkownika, ban automatycznie zamieniał się w briga... 😛 A ponieważ zwykle tej sekwencji się trzymałem, dochodziła mi jeszcze jedna wizyta w panelu kontrolnym, by ponownie ustawić bana.

W nowej odsłonie to wszystko jest uproszczone i, jak widać, dotyczy to także katalogu kar. Nie wszystko może jeszcze działać, jak należy. Warto też wspomnieć, że przy usuwaniu postów otrzymaliśmy opcję informowania autora o przyczynach usunięcia postu, co nie oznacza, że będzie ona zawsze wykorzystywana.

·
Registered
6 Posts
Panowie (i Panie :))

rzadko korzystam z forum i nie wiem gdzie się udać - może Wy pomożecie.
Mianowicie po jakimś miesiącu nie-korzystania wchodząc na podlinkowane strony mam bana.

Zupełnie nie wiem za co (mało piszę więc być może za grzech zaniechania), ale przede wszystkim nie wiem jak się tego tałatajstwa pozbyć.

Dobra rada mile widziana.

Dzięki!
Grzesiek
39420

·
Registered
2,947 Posts
Tylko, że follow jest odpowiednik poprzedniej subskrypcji danego tematu. Ten pokazany przycisk daje Ci możliwość rezygnacji z followowania danego tematu. Tutaj raczej nikt nie nakłada banów za 4 posty, chyba że multi konto lub naprawdę coś przeskrobałeś.

Gdybyś miał bana, ban jest na konto nie na wątek, więc nie mógłbyś nigdzie napisać, a napisałeś ^.-

·
Registered
6 Posts
faktycznie :)

Dzięki!
Zmiana przeglądarki na Chrome pomogła :)

Bo za cholerę nie wiem jak się tego pozbyć z IE 9 :)

Niemniej jednak wolałem stary wygląd forum, nowy jest .... nowy.

Pozdrawiam,
Grzesiek

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
7,531 Posts
Są ostrzeżenia - warny - oraz bany. Ostrzeżenia mogą mieć teraz publiczny charakter (jest taka opcja). Niestety (a raczej stety), nie jestem w pozycji osoby zbanowanej, więc nie jestem pewien, czy aktualny ban odpowiada dawnemu brigowi, czy banowi - dot. kwestii porozumiewania się przez PM czy przeglądania forum.
To chyba zmiana na lepsze - w każdym razie, na większości forów jest takie rozwiązanie.
Dotychczasowe nie było złe, ale... Różnica między banem a brigiem jest niewielka - jak między autostradą a ekspresówką. A warn to taka droga klasy GP :D

·
Registered
12,035 Posts
Trzeci dzień, jak zadałem pytanie, kto i czemu ukarał Kolegę Eurotram. Trzeci dzień Jewo Wielicziestwo N/n Moderator nie ma czasu odpowiedzieć? Jest nieobecny ciałem, czy duchem? Bo nie sądzę, by lekceważył użytkowników i innych Moderatorów tego Forum?
Może zarobił "za granicą", bo polscy modowie dotychczas się przyznawali.

·
Registered
12,035 Posts
No to mamy odmienne doświadczenia.

PS Co z @Jasq? Miesiąc już minął, nawet jeśli liczyć 31 dni.
Fakt, nie wszyscy przyznawali się zawsze ale pamiętam takie przypadki, że jak się nie przyznawał osobiście dawca bana, to pojawiały się informację od innych modów o tym kto dał a czasami i za co. A tutaj nie wiadomo kto dał i za co dał.

·
Administrator
39,057 Posts
Odbanowałem Eurotrama, skoro nie ma uzasadnienia.

·
IT/Trainspotter
600 Posts
A ja mam takie pytanie - czy przy usuwaniu postów, mogłaby być informacja / powiadomienie - hej, twój post został usunięty, bo...

Bo przeglądam forum, gdzie napisałem jakąś odpowiedź i nie wiem czy to nie ta strona, czy ktoś mi wywalił post, czy ktoś wywalił post, a mój był odpowiedzią na wywalony i stał się zbędny... no nie wiem, jakoś nieczytelnie się robi. Usuwanie postów jest ok, ale skoro nie ma wyjaśnienia, to ktoś może popełniać ten sam błąd (merytorycznie czy też inaczej) i jego posty będą wywalane, aż doczeka się bana. To chyba nie tak ma działać?

·
Moderator
18,854 Posts
A ja mam takie pytanie - czy przy usuwaniu postów, mogłaby być informacja / powiadomienie - hej, twój post został usunięty, bo...

Bo przeglądam forum, gdzie napisałem jakąś odpowiedź i nie wiem czy to nie ta strona, czy ktoś mi wywalił post, czy ktoś wywalił post, a mój był odpowiedzią na wywalony i stał się zbędny... no nie wiem, jakoś nieczytelnie się robi. Usuwanie postów jest ok, ale skoro nie ma wyjaśnienia, to ktoś może popełniać ten sam błąd (merytorycznie czy też inaczej) i jego posty będą wywalane, aż doczeka się bana. To chyba nie tak ma działać?
Mogłaby być, ale nie zawsze będzie.

Sygnalizuję tylko, że jest taka możliwość i sam parę razy z niej skorzystałem przy usuwaniu postów.

18241 - 18260 of 18378 Posts